СБУ звернулася до російського ФСБ з проханням надати документи про Голодомор 1932 — 1933 рр.
Всі документи, які зберігаються в архівах російських спецслужб і можуть допомогти у розслідуванні кримінальної справи за фактом геноциду-голодомору 1932 —1933 років будуть дуже корисними для України. Про це йшлося вчора на брифінгу голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка, якій, в свою чергу, зазначив, що «допомога російської сторони буде надзвичайно важливою для об’єктивного розслідування справи та подальшого висування звинувачення в суді. Заради цього й порушено кримінальну справу — встановити істину, а саме організаторів і виконавців цього злочину». Голова СБУ поінформував, що в рамках кримінальної справи у 17 областях України, що постраждали від Голодомору, створені спеціальні слідчі групи. За його словами, справа розслідується слідчими СБУ на підставі національного законодавства з урахуванням міжнародних конвенцій, сторонами яких є Україна. Також Наливайченко підкреслив, що Українським інститутом національної пам’яті вже встановлено імена 882 510 осіб, які загинули під час геноциду.
Володимир Iвасюк — із фондів Українського радіо
До ювілею видатного українського композитора київське видавництво «Астра Рекордз» видало два альбоми: Володимир Івасюк «Найкраще» та Марія Миколайчук «Ой, червона калиночко». Записи, представлені на СD, зроблені у 70-80-х роках й отримані із фондів Українського радіо. До «Найкращого» увійшли усім відомі пісні, на яких виросло не одне покоління. Зокрема, «Водограй» у виконанні ВІА «Смерічка» і Назарія Яримчука; «Балада про мальви», «Кленовий вогонь», «Два перстені», «Лиш раз цвіте», «У долі своя весна», що дотепер входять у репертуар Софії Ротару; «Пісня буде поміж нас» і, звичайно, «Червона рута», які співають Назарій Яремчук та Василь Зінкевич.
Другий альбом — це присвята Марії Миколайчук одночасно своєму чоловікові — відомому кіноакторові Івану Миколайчуку і близькому товаришу подружжя — Володимиру Івасюку, який, за словами співачки, колись їй подарував низку прекрасних буковинських народних пісень та романсів, записаним ним від сільських мешканців Буковини, а також від його батька та дядька.
Обидві збірки вийшли обмеженим накладом. Надія ТИСЯЧНА, «День»
Дарина Шитко — найкраща спортсменка травня
За версією Національного олімпійською комітету Дарина Шитко визнана найкращою спортсменкою травня, повідомляє прес-служба НОКу. Її особистий наставник — Ніна Маслова — визнана найкращим тренером. Дарина виграла золоту медаль у стрільбі з пневматичної гвинтівки на Етапі кубка світу, що завершився у Мюнхені. Це досягнення стало першою нагородою найвищого гатунку для українців у цій дисципліні за роки незалежності. До того ж, Дарина Шитко своїм результатом спромоглася встановити новий рекорд України — набрати 502,7 балів. Експерти відзначили загальний успішний виступ українських стрілків, які у травні на етапах Кубка світу у Каїрі (Єгипет), Мюнхені (Німеччина) та Мілані (Італія) «настріляли» сім нагород. Нагадаємо, що НОК України з листопада 2005 року щомісяця визначає найкращого спортсмена, а починаючи з січня 2007 року вшановує і найкращого тренера.