Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

2 червня, 2009 - 00:00

Померли два фігуранти у справі Гонгадзе

Після багаторічного перебування у комі помер генерал Едуард Фере. Про це повідомила речник МВС Інна Кисіль. Фере перебував у комі близько шести років, весь цей час він лежав у госпіталі МВС. З 1995 по 2000 рік Едуард Фере був керівником апарату міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Після відставки Кравченка в розпал справи Гонгадзе Фере перейшов працювати радником в Державне управління справами, яке очолював також нині покійний Юрій Дагаєв, у минулому — високопосадовий міліцейський начальник і соратник Кравченка. Едуард Фере вважався одним із важливих свідків у справі Гонгадзе, Генпрокуратура неодноразово надсилала запити на його допит, однак це було неможливо через кому, повідомляє «Українська правда».

Прикметно, що в ніч на 30 травня в ДТП у Вінницькій області загинув 63-річний заслужений тренер України Володимир Кисіль, якого також певний час пов’язували з викраденням Гонгадзе. За неофіційною інформацією, ДТП сталося під Козятином, на відрізку дороги від Білої Церкви до Кременця. У неділю правоохоронці відмовлялися коментувати аварію, посилаючись на те, що у них вихідний день і не мають доступу до офіційних зведень. Журналісти в різний час пов’язували Киселя з одним із київських злочинних угруповань, яке іменували «групою Киселя».

Турецьке кіно у дзеркалі українського екрану

Турецьке кіно давно вже зайняло провідні позиції у світовому кінопроцесі. Імена його творців і їхні роботи відомі в Європі й Америці, Азії та Австралії, увінчані найпрестижнішими нагородами найбільших рейтингових фестивалів. Але національне кіно Туреччини має ще одну завидну особливість — його любить і дивиться народ. Багато фільмів усередині країни обійшли за зборами та рейтингом найзнаменитіші американські блокбастери. Держава, в свою чергу, випещує національний кінематограф, підтримує його виробництво й численні фестивалі, які проходять у наймальовничіших місцях країни і збирають професіоналів від кіно з усього світу.

Тиждень турецького кіно, який проходитиме у столичному кінотеатрі «Київ» із 4 по 7 червня за підтримки Міністерства культури й туризму Туреччини та Посольства Туреччини в Україні, організований Фондом кіно й аудіовізуальної культури Туреччини «TURSAK», в активі якого — проведення найбільших міжнародних і національних фестивалів у Туреччині. Причому проведення «Тижнів кіно» давно стало постійним у календарі Посольства.

Кіно в Туреччині з’явилося всього на два роки пізніше, ніж до Парижа «прийшов поїзд» братів Люм’єр. Одне з найулюбленіших видовищ народу привіз до країни румун Зиѓмунд Вейнберѓ.

Відкриває Тиждень лідер прокату 2008 року, фільм Режисера Максуна Кірмізіѓюля «Білий янгол». Це історія про любов до життя й неминучий відхід із нього, про ставлення до старих людей, про дружбу й інші вічні людські цінності. Варто сказати, що турецьке кіно відрізняється підвищеною увагою до людських історій на екрані, і найпопулярнішим жанром у ньому є мелодрама.

Ще чотири стрічки, які ввійшли до програми: «Мій Марлон і Брандо» (реж. Хусейн Карабей), «Щастя» (реж. Абдулах Оѓуз, за відомим у Туреччині однойменним романом), «Інтернешнл» (реж. Сірія Сюррея Ондер) і «Батько син» (реж. Чаан Ірмак). Кожен із цих фільмів багаторазово нагороджений призами різних фестивалів і представляє широкий спектр проблем, які хвилюють і постановників, і глядачів. Знялися в цих картинах провідні турецькі актори, котрі вміють тонко й психологічно створювати незабутні характери.

Проте кіно краще дивитися, ніж про нього читати. Тож ідіть до кінотеатру й судіть самі. Світлана АЃРЕСТ-КОРОТКОВА, спеціально для «Дня»

Газета: 
Рубрика: