Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

26 травня, 2009 - 00:00

Вчора у Львівській області був оголошений день жалоби

День жалоби був оголошений 25 травня у Львівській області в зв’язку з загибеллю в ДТП семи пасажирів автобуса, які прямували в Креховський монастир, повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі Львівської облдержадміністрації. Керівництво області висловило співчуття родичам загиблих і постраждалих у ДТП. Сім’ям загиблих влада області виділить по 10 тис. грн.

Близько сьомої години ранку в неділю у Львові на західній об’їзній дорозі фура зіткнулася з автобусом «Богдан», що перевозив паломників. У результаті ДТП сім осіб, у тому числі дівчинка-підліток, загинули, ще 17 осіб отримали травми різного ступеня важкості. Паломники їхали з села Старе Пустомитівського району в Креховський монастир (Львівська обл.). За даними міліції, водій «Богдана» не постраждав, у його крові алкоголю не виявлено. Разом із тим госпіталізований водій фури (автомобіль зареєстрований у Туреччині). За попередніми даними, він заснув за кермом.

Богословська йде з Регіонів... у президенти

Про свій намір вийти з рядів Партії регіонів учора заявила народний депутат Інна Богословська. Головна причина — її бажання балотуватися на виборах президента України. Ближче до обіду на демарш Інни Германівни відреагував Віктор Янукович. Виявляється, рішення бунтівної Богословської йти в президенти не стало для нього несподіванкою. «Останнім часом Інна Германівна неодноразово висловлювала такі думки. Це її право, яким вона скористалася будучи членом партії, де править реальна, а не показна демократія. Інша річ, чому вона зробила це саме зараз, коли перед ПР стоїть завдання максимально об’єднати сили для боротьби з кризою. Цілі, про які заявила Богословська у своїй заяві, повністю співпадають з програмою Партії регіонів. Рішення вийти з Партії регіонів, вочевидь, продиктоване іншими мотивами. Наприклад, спробою діяти радикальніше, до чого Інна Германівна неодноразово закликала нашу політичну силу», — зазначається в заяві, поширеній прес-службою Партії регіонів.

Зауважимо, що близько двох місяців тому, 19 березня, Інна Богословська заявила, що Партії регіонів необхідно провести термінову модернізацію. Вона висловила впевненість, що регіонали втратять своїх виборців на південному сході країни, якщо не здійснять необхідних змін. Примітно, що це вже третя людина з першої «п’ятірки», яка залишила ряди Регіонів. Першою в РНБО пішла Раїса Богатирьова, потім відправився у вільне плавання Тарас Чорновіл, і ось тепер Інна Германівна вирішила скласти конкуренцію самому «лідеру», передає Олена ЯХНО, «День».

В Чернівцях відбувся традиційний конкурс «Краща молода сім’я-2009»

Започаткований у 2002 році, він вже вісім років поспіль збирає молоді творчі подружні пари, які прагнуть розповісти історію свого кохання, поділитись щастям, продемонструвати таланти своєї родини та отримати звання «кращих». В цьому році в конкурсі взяли участь сім родин, члени яких різні за віком, фахом та характером, але подібні в своїх почуттях та однаково щасливі в подружньому житті. Кожне подружжя презентувало історію свого кохання у власній фотогазеті, а свою сім’ю — у виході-представленні «Квітковий вальс». Учасники святкової імпрези поставали в образах відомих літературних героїв — Ромео і Джульєтти, Роксолани та турецького султана, Констанції та Д’Артаньяна, спілкувались у затишній родинній атмосфері. Всі вони отримали перемогу в різних номінаціях, тож переможених у конкурсі не виявились, але були переможці — Надія та Андрій Коцюби з донечкою Анастасією, які стали Молодою сім’єю року. Всі учасники конкурсу, окрім приємних вражень від участі в цьому святковому дійстві, від спілкування у дружньому колі, нових знайомств та подарунків, отримали несподіваний презент від організаторів — малесеньких цуценят у кошиках. На думку дарувальників, постійна турбота про таке маленьке створіння ще більше об’єднає родину, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.

У Львові обговорювали механізми співпраці України з українською діаспорою

Обмін думками відбувався на круглому столі «Українці Угорщини для України: механізми співпраці», який організував Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» в рамках проекту «Відкриймо для України українську діаспору». У заході взяла участь президент Європейського конгресу українців, перший заступник президента Світового конгресу українців, голова Державного самоврядування українців Угорщини та Товариства української культури в Угорщині пані Ярослава Хортяні. Як зазначила директор МІОК Ірина Ключковська, світове українство — унікальний партнер України, який, на жаль, ще належним чином не є поцінованим в нашій державі, але цілеспрямовано працює над творенням позитивного образу нашої країни в міжнародній спільноті. У цьому контексті, на думку І. Ключковської, гарним прикладом, зразком і яскравим свідченням української присутності в Європі є діяльність Державного самоврядування українців Угорщини і Товариства української культури в Угорщині та особисто Ярослави Хортяні. «За цією громадою — не один десяток добрих справ, зокрема, відкриття в Будапешті пам’ятників та меморіальних таблиць, організація часопису «Громада». Величезним досягненням діяльності Ярослави Хортяні стало визнання в листопаді 2003 року Угорським парламентом Голодомору 1932—1933 років в Україні як геноциду проти українського народу», — розповіла «Дню» пані Ключковська. Найдієвішими ж механізмами співпраці президент Європейського конгресу українців вважає, передовсім, висвітлення роботи української діаспори в українських засобах масової інформації, укладання угод про співпрацю з посольствами, органами місцевого самоврядування та українцями за кордоном, створення міжурядових комісій та обміни студентами з навчальною та туристичною метою. «Ми є сильне лобі не лише на культурно-освітньому рівні, а й на високому політичному. Бо будь-які проблеми, які не можуть розв’язати уряди, успішно вирішуються за сприяння народної дипломатії». Організатори круглого столу «Українці Угорщини для України: механізми співпраці» сподіваються, що проект «Відкриймо для України українську діаспору» невдовзі вийде за межі Львова та стане всеукраїнським. Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Газета: 
Рубрика: