У НУ-НС лякають наслідками коаліції БЮТ із регіоналами
Народний депутат України — член депутатської фракції «Наша Україна — Народна самооборона» Ігор ПАЛИЦЯ вважає, що коаліція Партії регіонів та БЮТ призведе до стагнації суспільних сподівань на оновлення влади. Про це йдеться в коментарі, переданому УНІАН прес-службою депутата. Звичайно, зазначає І.Палиця, «будь-які політичні сили, в тому числі ПР і БЮТ, мають право на об’єднання в парламентську коаліцію. Але, на мою думку, це утворення матиме неприродний характер в силу передвиборчих обіцянок цих сил своїм виборцям». Депутат наголошує, що створення такої коаліції — «це шлях до кристалізації у владі партійних та олігархічних складових цих сил». Крім того, «це шлях до розподілу країни на двох». І.Палиця вважає, що Партія регіонів та БЮТ бояться нових, незаангажованих минулим кандидатів, які можуть в собі акумулювати суспільні сподівання на подальший розвиток держави, а не її рецесію та стагнацію. Депутат від НУ-НС наголошує, що «жодна політична сила не має права узурпувати право народу обирати собі владу внаслідок зміни Конституції. Це не лише протиприродно, а й шкідливо для розвитку держави».
«Мечта» для падружжя Дяченків
Головну нагороду російської премії у галузі дитячої літератури «Заветная мечта» отримало українське подружжя письменників — Сергій та Марина Дяченко. Перемогу цьому творчому тандему принесли книги «Ключ від королівства», «Слово Оберона» і «У зла немає влади», написані в жанрі фентезі. Письменникам вручена премія в розмірі 1,5 мільйона рублів, повідомляють РІА «Новости». Друге місце в цьому сезоні посів Едуард Веркін із повістю «Мрець». Він отримав у нагороду 500 тисяч рублів. 300 тисяч рублів за третє місце дісталися Тимофію Юргелову з повістю «Жовтий, сірий, Анжела Девіс, Вулкан та інші». Крім того,так звану Малу премію отримали Юлія Кузнєцова з повістю «Вигаданий жучок», Ілга Понорницька зі збіркою розповідей «Наша Земля — дихає» і Сергій Сєдов зі збіркою «Казки Дитячого світу». Сума винагороди цих письменників становитиме 50—150 тисяч рублів. Досягнення 24 авторів, які ввійшли до шорт-листа премії, оцінювали два журі: «доросле», яке очолював головний редактор газети «Книжное обозрение» Олександр Гаврилов, і дитяче, що складалося зі старшокласників кількох шкіл.
Два нові футбольні поля з’являться у Черкасах
Черкаси донедавна називали столицею баскетболу та «лігвом» баскетбольної команди «Черкаські мавпи», якою опікується мер міста Сергій Одарич. Нині ж міська влада збирається також розширювати футбольну інфраструктуру. Для цього облаштують нові футбольні поля, а також якомога більше дітей залучатимуть до занять цим видом спорту. «Хочемо облаштувати ще як мінімум два футбольні поля в місті. Адже футбол — чи не найпопулярніший вид спорту в Черкасах. У місті функціонує дитячо-юнацька спортивна школа з футболу «Дніпро-80», яка фінансується з міського бюджету. Навіть при щорічному недофінансуванні з боку держави на 20—30% ми знаходимо необхідні кошти і доплачуємо їх зі скарбниці міста», — каже міський голова Черкас Сергій Одарич. Нині міська влада розглядає можливість передачі на баланс міста футбольного поля на території колишньої військової частини. Воно раніше перебувало у підпорядкуванні Міністерства оборони України, а зараз цю територію передано приватній фірмі. Також планується взяти на баланс міськвиконкому існуюче футбольне поле «Динамо» на вул. Гагаріна, неподалік водної станції. А на території фізкультурно-оздоровчого комплексу на вул. Ярославській мер обіцяє до кінця року добудувати футбольне поле зі штучним покриттям, що відповідатиме всім вимогам для нормального тренування дітей, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Керівники ЗМI проігнорували розмову з культурною спільнотою
Круглий стіл, на який представники культурної спільноти запросили керівників телевізійних каналів, залишився майже суцільно проігнорованим медійниками. На зустріч, ініційовану диригентом і професором Германом Макаренком і активно підтриману журналістом від культури Лесею Сакадою-Островською, з телевізійників з’явився тільки генеральний директор « 5 каналу» Іван Адамчук, якому довелося виправдовуватися за решту «безкультурного» телевізійного простору України. Інші запрошені керівники телеканалів «Інтер», «1+1», ICTV, «Нового каналу», СТБ, «Сіті», «Тоніс», ТРК «Україна», «ТЕТ», ТРК «Ера» розмову з філософом — академіком Мирославом Поповичем, видатним композитором — професором Мирославом Скориком та диригентом — професором Германом Макаренком проігнорували, не делегувавши на зустріч своїх представників (окрім знімальної групи ICTV) і не надіславши жодних вибачень чи пояснень. Тим часом розмова між медійниками та культурними діячами під грифом «Культурний фронт» починає діяти!» мала стосуватися «культурної альтернативи телебаченню споживацьких стереотипів». Більше того, телевізійникам було запропоновано допомогу. Культурні активісти готові співпрацювати з інформаційними службами телеканалів, надсилаючи анонси особливо важливих подій під грифом «Культурна подія світоглядного значення!». Хоча нам не вдалося з’ясувати позицію медіа-менеджерів щодо культурної альтернативи на очолюваних ними каналах, порожні крісла довкола «культурного» круглого столу стали промовистим свідченням цієї позиції. Звичайно, цікаве спілкування за участі таких представників музичної культури і сучасної української філософії не могло не відбутися, але їхні репліки головного свого адресата не досягли.
— Порожні крісла і жодних вибачень — це дуже показово. Це свідчить про те, що справа не у грошах і рейтингах, а в рівні наших керманичів. Черговий ляпас культурі, — резюмує Леся Сакада-Островська і вже думає над радикальнішими шляхами вирішення проблеми.