Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

8 лютого, 2012 - 00:00

2012-й на Львівщині — Рік ушанування патріарха Сліпого

2012-й у Львівській області визначили як Рік Йосипа Сліпого — на честь 120-річчя від дня народження кардинала. Про це «Дню» повідомили у Львівській облдержадміністрації. За словами заступника керівника управління внутрішньої політики, преси та інформації ЛОДА Ірини Романів, уже розроблено плани. А розпочнуться вони в день народження Йосипа Сліпого: 17 лютого в соборі святого Юра відбудеться архієрейська Божественна літургія й панахида біля його могили, у крипті собору. Цього ж дня представники влади й молодіжних організацій відвідають Музей-садибу Йосипа Сліпого в селі Заздрість, у Тернопільській області, де 1892 року народився майбутній патріарх і кардинал Йосиф Сліпий-Коберницький-Дичковський і де 1998 року відкрили Духовний центр (музейно-меморіальний комплекс) кардинала Йосипа Сліпого. Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Стартувало голосування за логотип Києва

Учора почався фінальний етап конкурсу на кращий логотип і слоган Києва. Десять робіт, дібраних професійним журі, уже опублікували на сайті Newlogo.kiev.ua. Переможця визначать голосуванням, у якому можуть брати участь усі охочі. Відзначити вподобану роботу можна з допомогою SMS. Також можна голосувати на сайті конкурсу, але цю можливість мають лише користувачі Facebook, Vkontakte і Google+. Нагадаємо, конкурс «Кращий логотип Києва» стартував 30 вересня минулого року з ініціативи Київради. Його основна мета — формування позитивного іміджу Києва за кордоном і зростання його привабливості на міжнародній туристичній арені. Перший етап конкурсу завершився на початку січня. Тоді журі, у складі якого провідні київські дизайнери й художники, вибрало з 130 присланих робіт десять найвдаліших. До кінця січня в авторів логотипів була можливість удосконалити роботи. Логотип, який матиме найбільшу кількість голосів, перейде у власність міста і використовуватиметься з рекламною, комунікативною і туристичною метою, а автор роботи дістане 50 тисяч гривень. Голосування завершиться 6 березня.

На Волині врятували ціле містечко

Біда трапилася в центрі містечка Рожище, що поряд із обласним центром. Прорвало магістральний трубопровід, що подавав у населений пункт холодну воду, вона почала потрапляти в шахтний колодязь, сполучений із підземними каналами мереж волинської філії «Укртелекому». Це могло призвести до затоплення акумуляторних батарей та кабельних мереж, які забезпечують зв’язок у всьому районі. Перекрити воду на центральному магістральному трубопроводі не можна було, бо він постачав холодну воду до всіх багатоквартирних будинків райцентру. Як повідомили в Центрі пропаганди управління з надзвичайних ситуацій в області, тиск води в трубопроводі зменшили до мінімально можливого. Еменесники відкачали воду із шахтного колодязя, але він наповнювався нею знову й знову. Тому воду відкачували аж дві доби. При цьому морози навіть удень були —22 градуси, і рятувальники замінювали одне одного через декілька годин. Одяг на них намокав і обмерзав. Довелося відігрівати паяльною лампою і пожежний автомобіль. Проте пошкодження таки ліквідували, містечко не замерзло, не лишилося без води й не було перервано зв’язок, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Львівська політехніка ввійшла до Топ-100 університетів Східної Європи

Про це з посиланням на портал «Освіта.ua» «Дню» повідомила прес-служба вишу. Дослідження Webometrics Ranking of World’s Universities, що визначає місце університету за показником його присутності в Інтернеті, публікуються двічі на рік й охоплюють 12 тисяч університетів з усього світу. Серед них — 325 українських вищих навчальних закладів. У процесі складання Webometrics Ranking of World’s Universities розробники враховують кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайта вишу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайті файлів. Організатори Webometrics зазначають, що метою рейтингу є стимулювання навчальних закладів і студентів до веб-присутності. Якщо веб-діяльність закладу є нижчою, ніж академічні успіхи, організатори рейтингу рекомендують переглянути університетську політику й орієнтуватися на вагоме збільшення обсягу та якості електронних публікацій. Слід зазначити, що майже всі лідери українського сегмента рейтингу значно покращили власні позиції проти попередніх результатів Webometrics. Так, Київський політехнічний інститут (КПІ) піднявся з 1325-го на 957-ме місце в загальній таблиці університетів, а Львівська політехніка, замість 1738-го, має 1248-ме місце. Значно покращили свої місця Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, Національний авіаційний університет, Донецький національний технічний університет та Донецький національний медичний університет імені М. Горького, Сумський державний університет, Одеський національний університет ім. Мечникова тощо. Київський політехнічний інститут та Львівська політехніка також увійшли до Топ-100 університетів Східної Європи (Top Eastern Europe), посівши відповідно 61-е та 83-є місце, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: