Нагорода для матері
Почесне звання «Матір-героїня» отримали 383 жінки, що проживають на Рівненщині. Такої нагороди вони чекали трохи більше року. І для багатьох із цих жінок таке звання — продовження родинної традиції, адже й їхні матері були героїнями. «Серед усіх областей України Рівненщина лідирує за кількістю нагороджених жінок. І така ситуація вже стала традиційною. Адже саме на теренах нашої області проживає чи не найбільше багатодітних родин, — коментує Галина Корольова, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації. — Найчисленніші родини мешкають на Поліссі — у Березнівському, Володимирецькому та Рокитнівському районах. Нині звання «Матір-героїня» отримали ті жінки, які подавали документи ще в січні 2008 року. Їм, відповідно до постанови Кабміну, виплатять одноразову грошову допомогу у розмірі 10 прожиткових мінімумів». Почесне звання присвоюють жінкам, які виховали п’ятьох дітей до восьмирічного віку. Серед нагороджених є й матір 15 синів та доньок. Велика родина Валентини Басистої проживає в селі Поляна Сарненського району. У селі ця сім’я найбільша й чи не найдружніша, повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.
Iз початку року усиновлено на 20% більше дітей, ніж торік
За оперативними даними, які надійшли з регіонів у Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, протягом І кварталу 2009 року наші співвітчизники усиновили 480 дітей із числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, повідомляє прес-служба Мінсім’ї. Це на 20% більше, ніж за відповідний період минулого року, коли українці усиновили 404 дитини. Загалом протягом перших трьох місяців 2009 року всиновлено 934 дитини (454 із них було всиновлено іноземцями). За підсумками 2008 року, який було оголошено Роком підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знайшли родину 20 333 дитини. Громадянами України у 2008 році було усиновлено 2 066 дітей, іноземцями — 1 587 дітей, влаштована в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу 2 351 дитина, під опіку взято 14 329 дітей. Станом на 1 січня 2009 року на централізованому обліку на всиновлення перебувало близько 32 тисяч дітей, з яких 28 438 — діти віком від п’яти до 18 років.
Ялта рекламуватиме свої курорти на поштових марках
Уже найближчим часом поштові марки України поповнюватимуться новою серією, присвяченою «Семи чудесам Ялти» — палацам, паркам, які є своєрідною візитною карткою цього міста-курорту, повідомляє Укрінформ. «Марки з видами «Семи чудес Ялти», які до 170-річчя міста обрали ялтинці й жителі багатьох міст світу, стануть непоганою рекламою для курорту», — відзначили у прес-службі міськвиконкому. До появи марок з видами Ялти пройде відбір кращих фотографій на художній раді дирекції розробки знаків поштової оплати «Укрпошти». Минулого року до 170-річчя Ялти було проведено конкурс із визначення «Семи чудес Ялти». У голосуванні, яке проходило з 20 червня по 30 липня, взяли участь 61,5 тис. людей із 37 країн. Найбільша кількість учасників — із України та Росії. Цих показників виявилося досить для того, щоб встановити рекорд України за кількістю і географією людей, які брали участь у міському конкурсі. Перше місце зайняв один із символів курортної Ялти — замок «Ластівчине гніздо». Серед переможців також Воронцовський палац і парк в Алупці, Нікітський ботанічний сад, храм Воскресіння Христового у Форосі, гора Ай-Петрі, гора Аюдаг і набережна Ялти.