Наталя Троценко — чемпіонка Європи
На чемпіонаті Європи з важкої атлетики в Бухаресті скарбничка української збірної поповнилася нагородою найвищого ѓатунку. Як повідомляє Національний олімпійський комітет України, Наталія Троценко (53 кг), виборовши «золото», захистила титул чемпіонки Європи. У сумі важкоатлетка підняла 192 кг (87 кг у ривку, 105 кг у поштовху). Крім того, у змаганнях чоловіків у ваговій категорії 69 кг наш спортсмен Олексій Сквороднєв посів дев’яту сходинку, піднявши 299 кг (131 кг + 168 кг). Також розіграні комплекти нагород у вагових категоріях 48 кг у жінок та 56 кг і 62 кг серед чоловіків, українські спортсмени не брали в них участі. Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка привітав Наталію та увесь тренерський склад із здобуттям золотої медалі та побажав усій команді вдалого виступу на чемпіонаті Європи.
На іпотеку — мільярд гривень
Президент України Віктор Ющенко заявив, що 1 млрд. гривень на добудову житла дозволить забезпечити житлом 60 тисяч громадян. Ці кошти передбачено на іпотечне кредитування під державні гарантії 2008 року, які залучаються Державною іпотечною установою і будуть передані Ощадбанку та Укрексімбанку для кредитування громадян на придбання житла, повідомляє УНІАН. За словами Президента, вартість добудови близько 500 об’єктів незавершеного будівництва, з яких половина знаходиться в Києві і Київській області, становить 7,5 млрд. гривень. «Сьогодні ми починаємо з 1 млрд. гривень», — сказав Президент.
Він додав, що Національний банк підтвердив свою готовність виділити цільовий ресурс аби розпочати добудову незавершеного будівництва, а також зазначив, що для того, аби добудувати незавершене житло, необхідно профінансувати 25—30%. «Профінансувавши ці 30%, ми отримаємо натомість 100% введення житла по даному об’єкту», — уточнив він. За даними Президента, мова йде про 250-300 тисяч кв. м житла або про 12—15 тисяч сімей. «А якщо врахувати ті сім’ї, які сплатили за житло в недобудованих будинках і не отримали його, добудова забезпечить введення житла для 60 тисяч громадян», — відзначив Президент. У свою чергу заступник міністра регіонального розвитку та будівництва України Дмитро Ісаєнко додав, що всього в Україні налічується близько 900 об’єктів незавершеного будівництва із ступенем готовності понад 50% на загальну суму близько 20 млрд. гривень. Він сказав, що міністерство пропонує надати місцевим органам влади певний ліміт фінансування, щоб вони почали відбір позичальників для фінансування добудови житла. «Ми сподіваємося, що після цієї наради фінансування буде затверджено», — сказав Ісаєнко.
Українці Iталії просять українську владу не обкладати їх податками
20 громадських організацій українців за кордоном вимагають від Президента України Віктора Ющенка та прем’єр-міністра Юлії Тимошенко скасувати постанову уряду про оподаткування трудових мігрантів. Про це сказав голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький, повідомляє УНІАН. Він зазначив, що 5 березня 2009 року уряд прийняв постанову № 236 Про роз’яснення особливостей застосування окремих норм указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 для фізичних осіб, що ведуть підприємницьку діяльність за межами України в умовах світової фінансово-економічної кризи.
На переконання Городецького, такі рішення сіють паніку серед трудових мігрантів, змушують їх зменшувати перекази на Батьківщину і замислюватися над тим, щоб остаточно залишитися в країні перебування. Городецький нагадав, що між Україною та Італією підписано Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, і українці, які легально працюють в Італії, платять податки в цій країні. Він повідомив, що громадські організації українців за кордоном, крім припинення оподаткування грошових переказів трудових мігрантів, вимагають від Президента та уряду на час фінансово-економічної кризи не приймати жодних рішень, які дестабілізують ситуацію і сіють паніку серед українців, які працюють за кордоном. Вони закликають українську владу заохочувати мігрантів переводити гроші в Україну, гарантуючи їм право на недоторканність приватної власності. Також українські емігранти вимагають не допустити зменшення фінансування українських дипломатичних представництв у країнах масового проживання громадян України. Вони закликають українську владу заохочувати мігрантів переводити гроші в Україну, гарантуючи їм право на недоторканність приватної власності. Городецький зазначив, що нині в Італії працюють близько 600 тис. українців, а за підрахунками Християнського товариства українців в Італії, загальна сума щорічних переказів трудових мігрантів в Україну становить близько 5 млрд. євро.