Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

8 квітня, 2009 - 00:00

Дніпропетровському футболу є що показати

До кінця нинішнього літа в Дніпропетровську мають намір відкрити музей футболу. Його створення, повідомив на прес-конференції президент громадської організації «Дніпро-Ветеран-99» Олег Чередниченко, ініціює група журналістів, уболівальників і футбольних колекціонерів. «Зібралася своєрідна ініціативна група, яка не претендує на офіційні регалії, сказав він. — У будь-якій хоч трохи значущій футбольній країні, у футбольному клубі завжди є музей, який може розповісти про цей клуб. Нам пощастило, адже біля джерел українського футболу нарівні з Києвом, Одесою і Львовом стояв Дніпропетровськ. До того ж якщо врахувати, що на матчі Євро-2012 приїде багато уболівальників, вони зможуть познайомитися з нашою культурою і історією. Саме музей футболу зможе розказати їм, що не лише в Англії 1908 року грали в футбол, але й у нас також». За словами О. Чередниченка, місцеві колекціонери мають старовинних двоє фото, які підтверджують, що ще до Першої світової війни в місті проводилася футбольна першість, у якій брало участь 22 команди. «Дніпропетровцям є, що розказати і показати, — сказав він. — Підростаюче покоління має знати про традиції й історію нашого футболу: не тільки те, що 1983 року «Дніпро» стало чемпіоном країни, а й тому, що ще їх прадіди ганяли футбольний м’яч». О. Чередниченко повідомив, що одна з дніпропетровських дизайнерських компаній погодилася безкоштовно розробити проект майбутнього музею. Численні дніпропетровські футбольні колекціонери готові надати цікаві експонати. «Якщо керівництво футбольного клубу «Дніпро» виділить приміщення, то музей буде відкрито вже до кінця літа», — завірив президент ветеранської футбольної організації повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Крим реалізовує програму заміщення джерел енергії

На півострові розпочата реалізація проектів із будівництва електростанцій, що використовують джерела енергії, що заміщаються. Проекти вже розглянуті й підтримані Кабінетом Міністрів України — будівництво Західно-Кримської вітрової електростанції потужністю 250 МВт у Чорноморському районі, будівництво вітропарків «Конкорд-груп» потужністю 450 МВт на території Ленінського та Радянського районів. Готується проектно-кошторисна документація на будівництво ВЕС у Джанкойському та Красноперекопському районах, кожна з яких вироблятиме по одному мільйону кіловат-годин на рік. Наразі в Криму вже працюють Донузлавська ВЕС потужністю 18,7 Мвт, Тарханкутська ВЕС (15,9 Мвт), Східно-Кримська ВЕС і вітроелектростанція «Воденергоремналадка», потужністю 26 Мвт. На них генерують енергію 522 вітроагрегати потужністю 59 Мвт. Але всі ВЕС знаходяться в дослідно-промисловій експлуатації. 2008 року виробництво електроенергії вітроелектростанціями становило 27019 тис. кВт ч. Однак зараз Крим виробляє на своїх станціях усіх типів усього 8% споживаної електроенергії, що створює труднощі при пікових навантаженнях енергосистем. Рада міністрів Криму, як повідомили «Дню» в її прес-службі, вважає такі об’єми недостатніми. Як жодний інший регіон України, Крим володіє великим вітровим енергопотенціалом. Вітрові електростанції можуть бути збудовані як у степовій місцевості, так і в гірських районах, зокрема, на горі Ай-Петрі й інших вершинах. Виробництво електроенергії в Криму повинно зрости в кілька разів, вважають фахівці Міністерства промислової політики, транспорту, зв’язку і ТЕК автономії. За оцінками фахівців, у надрах Кримського півострова також є термальні води з прогнозною оцінкою загальної енергетичної потужності близько 1000 МВт. Село Медведівка Джанкойського району має досвід використання геотермальної енергії, де за рахунок роботи експериментального, геоциркуляційного модуля потужністю 0,8 МВт здійснюється теплопостачання 20 об’єктів соцкультпобуту. Крим також володіє найвищим енергетичним потенціалом сонячної енергії. За розрахунками фахівців рекомендований об’єм використання на рік становить 75 тис. тисяч умовних одиниць, його найефективніше можна використовувати з квітня по жовтень. За широкомасштабного впровадження сонячних установок різних типів можливе забезпечення до 20% від загального теплоспоживання. Всього ж план переходу Криму на відновлювані джерела енергії передбачає, що за три-чотири роки на півострові вироблятиметься не менше 25% усієї споживаної електроенергії повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь

Готуємося до Великодня

У Львівському Музеї народної архітектури та побуту (Шевченківський гай) розпочалися майстер-класи з писанкарства. Навчання, яке триватиме до 12 квітня, проводитимуть вісім знаних львівських майстринь під керівництвом Віри Манько — писанкарки із 20-річним стажем та авторки кількох популярних книг про українську народну писанку. «Уже втретє майстер-класи відбуваються в світлиці писанкарки — це перша хата при вході в музей, — розповіла «Дню» координатор заходу Надія Дзвоник. — До нас, аби виготовити свою великодню писанку, може прийти кожен». Майстрині вчитимуть охочих повправлятися в писанкарстві, техніці розпису, розповідатимуть про символічні знаки та регіональні особливості писанкарства. Усі необхідні матеріали (яйця, писанки, віск, фарби) музей уже придбав, повідомляє, Тетяна КОЗИРЕВА, Львів.

Газета: 
Рубрика: