Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

7 лютого, 2012 - 00:00

Для фанів ЄВРО-2012 у столиці підготували нові туристичні маршрути

Головне управління з підготовки ЄВРО-2012 разом із туристичними організаціями Mysterious Kyiv та Туристично-інформаційним центром «Цікавий Київ» підготували 16 екскурсійних маршрутів спеціально для вболівальників та гостей столиці, які завітають до Києва під час ЄВРО-2012. Про це повідомили УНН із посиланням на прес-службу КМДА. Таємичі вулиці та подвір’я, церкви та інші місця столиці чекають на відвідувачів. Вони матимуть змогу поринути в атмосферу козацького хутора XVII століття або в часи радянського Києва. На футбольних вболівальників також чекатиме екскурсія «Футбольний Київ», де можна дізнатися про традиції фан-клубів світу та фанатів київського «Динамо», а також історію перемог і поразок однієї з найвідоміших футбольних команд України — ФК «Динамо». Туристичні маршрути складені у двомовному варіанті — українською та англійською. Список екскурсійних маршрутів завжди можна переглянути на сайті Приймаючого міста Києва. Для іноземних уболівальників уже розроблено графік щоденних групових екскурсій, де вказано час проведення екскурсій, їх тривалість та ціна.

У «Тюрмі на Лонцького» виставою пом’янули Олену Телігу

Вечір пам’яті було присвячено 70-річчю вбивства гітлерівцями відомої української поетеси та літературного критика. Нагадаємо, Олена Теліга пішла у вічність 35-літньою у лютому 1942 р. із гестапівської в’язниці у Києві, надряпавши на стіні камери №34 тризуб, а під ним — свій останній автограф: «Тут сидiла i звiдси йде на розстрiл Олена Телiга». 22 лютого 1942 р. письменницю-патрiотку розстрiляли у Бабиному Яру разом із чоловiком та соратниками. У Львові Олену Телігу та її побратимів із Організації українських націоналістів поминали виставою «Або-або», котру актори Театру ім. Марії Заньковецької відтворили в автентичних декораціях в’язничного простору — у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». «Це особливе місце, у якому за повної відсутності театральних умовностей фрагменти вистави про Олену Телігу звучать із особливим емоційним навантаженням», — переконані автори вистави «Або-або». Режисер-постановник вистави — Інна Павлюк, роль Олени Теліги виконала акторка Наталія Лісова. Виставу створено на основі спогадів Олени Теліги, її листів і віршів та інших історичних матеріалів, вона супроводжувалася відеорядом із архівних фото- і кінодокументів. На вечорі також представили книжки «Олена Теліга. Я вихор, я вогонь» та «Олена Теліга. Або-або», до яких увійшли вірші, п’єси, статті та світлини, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

На Львівщині обікрали собор УГКЦ

І це вже другий із початку року випадок — «День» у №1 від 11 січня 2012-го повідомляв про викрадення в ніч перед Різдвом із церкви села Волиця-Деревлянська, у Буському районі, чотирьох ікон 1680 — 1682 рр. пензля видатного галицького живописця Івана Рутковича. Тепер пограбовано новозбудований собор УГКЦ Покрови Пресвятої Богородиці в Самборі, який освятили наприкінці жовтня 2011-го. Злодії потрапили через вікно в цокольне приміщення храму й винесли із класу, де діти вчать катехизм та англійську мову і де навчаються пари, що готуються до шлюбу, плазмовий телевізор, магнітофони, DVD-плеєр, іоніку та скриньку із пожертвами. Про це правоохоронцям повідомив настоятель храму отець Володимир Коркуна. Він також звернувся до парафіян із проханням зголоситися, якщо хтось почує про продаж викрадених речей, повернути їх до церкви. Наразі жодної інформації про поцуплене із собору Покрови Пресвятої Богородиці не надійшло. Як і про образи з Волиці-Деревлянської, які є безцінними пам’ятками українського іконопису національного значення, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: