В Україні розвивається мережа Євроклубів для молоді
У рамках спільного проекту «Нашого радіо» та представництва Єврокомісії в Україні «Європа в серцях українців» 31 березня представники столичних та обласних (зокрема, Кременчуцької, Сумської, Вінницької) мереж Євроклубів зустрілися зі студентською молоддю Києва. Вони розповідали про діяльність Євроклубів в Україні, про їхню мету, завдання та форми.
Формування свідомих людей, які вміють критично мислити, ефективно вирішувати проблеми і прагнуть поширювати позитивну інформацію про Україну в Європі й навпаки, — таке завдання ставлять перед собою Євроклуби в Україні. Молодь може вивчати історію, культуру, традиції, мови країн Європейського Союзу в понад 500 Євроклубах, які активно діють в Україні з 1995 року. Євроклуби співпрацюють із представництвом Європейської комісії в Україні (яке підтримує розвиток їхньої мережі та фінансує проекти), Радою Європи, Центром інформації та документації НАТО в Україні.
— Бути учасником Євроклубу — це, перш за все, досвід громадської активності, який допомагає розвинути творчі та лідерські якості, — розповідає Сергій Штукарін, координатор проекту ЄС «Підтримка мережі Євроклубів України». — Завдяки цьому суспільство відкриває очі на Європу, на світ, в якому живе. Люди стають європейцями в душі та розуміють, що ми не гірші за європейців, але, прагнучи стати частиною європейського простору, треба щось для цього робити. Євроклуби дають можливість знайти однодумців і сформувати свою соціальну мережу людей, до яких завжди можна звернутися, разом робити бізнес, професійно підвищувати свою кваліфікацію та шукати освіту за кордоном. Громадська діяльність є додатковою перевагою в конкурентних умовах у відборах на навчальні програми, на стажування, на різноманітні поїздки чи такі молодіжні програми, як «Молодь в дії». Вона дозволяє об’їхати всю Європу майже безкоштовно (лише оплативши вартість проїзду), дізнатися про мову, культуру, сучасний стан розвитку цих країн. Євроклуби забезпечують єдність думки і спільність інтересів молоді всієї України. Думки молоді по всій нашій країні майже збігаються, — зазначив Сергій Штукарін, який одночасно є головою донецького Євроклубу. — Вони негативно реагують на тематику НАТО. У той же час на питання «чи підтримуєте ви європейську інтеграцію України» вони відповідають ствердно. І Донецьк тут не є винятком.
— Мені подобається склад Євроклубу. Бо зазвичай громадські організації складаються не зовсім із молодих людей, а Євроклуби — це молодіжні організації, в яких весело, завжди цікаво, новий контингент для співпраці, безліч нових думок, приємний колектив, — ділиться враженнями Іван Валах, учасник Євроклубу «Право і захист». — Збільшення кількості таких клубів свідчить про те, що наше суспільство прагне до європейських цінностей, стандартів і європейського рівня життя. Це також свідчить про те, що більшість українського населення «за» євроінтеграцію, повідомляє Ольга ДЯТЛИК.
Польське кіно у Вінниці
Із 7 по 11 квітня пройде фестиваль «Дні польського кіно». На відкриття приїде всесвітньовідомий кінорежисер Кшиштоф Зануссі. В рамках Днів та з нагоди 70-річчя кіно майстра, вінничани побачать ретроспективу фільмів Зануссі. Зокрема, стрічки: «Персона нон грата», короткометражні фільми «Душа співає», «Розпусна привабливість», «Галоп» і «Константа». До речі, Кшиштофа Зануссі із Вінницею пов’язують родинні відносини. Річ у тім, що його дружина Ельжбета належить до графського роду Грохольських, який до XX сторіччя володів маєтками у приміських селах Стрижавці та П’ятничанах (останнє нині входить у межі міста). У стрижавському маєтку народився і тесть режисера — граф Станіслав Грохольський. Нагадаємо, за півстоліття Зануссі зняв 58 кінострічок, які неодноразово відзначалися призами на престижних міжнародних фестивалях, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
У Кіровограді придумали, як боротися зі смітниками
Відтепер незмінними атрибутами працівників кіровоградської спецінспекції (окрім бланків для штрафів та кулькових ручок) стали ще й банки з фарбою, пензлі та крейда. Пояснюється це виробничою необхідністю. Просто, пояснює начальник згаданого вище підрозділу міської ради Віктор Іванов, у посадовців увірвався терпець боротися з порушниками благоустрою іншими методами. У деяких мікрорайонах поблизу стихійних смітників, приватних осель, пустирів, будівельних майданчиків з’явились таблички з написами: «Приберіть сміття!», які читають не лише господарі, а й сусіди. Звісно, реакція є: господарі обурюються, але прибирають. Подібним чином розписуються й паркани, за якими ховаються купи невивезеного сміття й різного непотребу — а такі речі неймовірно псують своїм виглядом навколишні краєвиди. Є надія, що започаткована акція є не першоквітневим жартом, а початком серйозної цілеспрямованої боротьби за чистоту рідного міста, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.
Концерт у... метро
«Музика нам жити допомагає» — під таким девізом відбудеться концерт у Харківському метрополітені. Такий незвичайний, пасхальний сюрприз готує симфонічний оркестр Харківської філармонії та працівники метрополітену. У ніч з 19 на 20 квітня на станції метро «Університет» відбудеться концерт симфонічного оркестру під керуванням Юрія Янка. У програмі прозвучать популярні класичні твори й мелодії з кінофільмів. Як зазначив начальник Харківського метрополітену Сергій Мусєєв, «цим концертом ми хочемо показати місту, що класична музика може стати найцікавішим різновидом дозвілля, зокрема й для молоді. Ми сподіваємося, що виступ музикантів стане справжнім подарунком нашим пасажирам». «Подібний концерт унікальний як за своєю формою, так і за змістом, — підкреслив Юрій Янко. — Я не знаю прецедентів проведення таких концертів у метрополітені не лише в Україні, а й у Європі», повідомляє Ганна ЖУРБА, Харків.