Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

28 березня, 2009 - 00:00

Президент виступить зі щорічним посланням до Ради, щойно вона буде до цього готова

Президент України Віктор Ющенко виступить зі щорічним посланням до Верховної Ради про внутрішнє та зовнішнє положення держави лише тоді, коли парламент проголосує за внесення цього питання до порядку денного, визначить день і час для проголошення послання, заявив заступник голови Секретаріату Президента, представник Президента в парламенті Ігор Попов. «Президент надає велике значення цьому посланню й вірить, що воно буде сприйняте парламентом як визначальний документ, що дає суспільству та владі реальні інструменти вирішення невідкладних проблем країни», — цитує І. Попова прес-служба Президента. Разом із тим, за словами І. Попова, В. Ющенко сподівається, що у Верховній Раді більше не повториться торішній ганебний прецедент, коли депутати з фракції БЮТ заблокували парламентську трибуну, аби не допустити виступу глави держави.

У Кіровограді ігрові автомати демонтують

Про свій намір демонтувати ігрові автомати заявила кіровоградська міська влада. Щоправда, йдеться про демонтаж не всіх наявних одноруких бандитів, а лише тих, що стоять просто неба на вулицях міста, повідомив член виконкому Геннадій Заболотний, член Християнсько-демократичної партії. Бійки, пиятика та антисанітарія поблизу ігрових автоматів вже давно стали звичним явищем. Найчастіше клієнтами «ігросвіту» стають неповнолітні, школярі, пристрасть до азартних ігор яких набуває хворобливих форм. На думку чиновника, рішення виконкому стане першим кроком до поліпшення криміногенної ситуації в обласному центрі, яка останнім часом викликає тривогу і громадян, і правоохоронців, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.

Рівненських лікарів навчатимуть американці

Провідні професори медицини з трьох університетів США приїжджають у Рівне, щоб поділитися досвідом з рівненськими лікарями. Вони навчатимуть колег новітніх методів діагностики. Цей візит відбувається у рамках програми запобігання вродженим вадам розвитку немовлят, яку лікарі Рівненського обласного клінічно-лікувального діагностичного центру реалізують спільно з американськими фахівцями. На базі закладу вже втілювався проект з дослідження впливу вживання алкоголю на вагітність. Наразі лікарі працюють над запобіжними заходами, що сприятимуть зниженню дитячої й материнської смертностей, дитячої інвалідності, а також розвивають напрям діагностики фетально-алкогольного синдрому. «Тема є доволі актуальною для нашого регіону, — переконує Любов Євтушок, завідувачка медико-генетичної консультації РОКЛДЦ. — Лікарі з США, які приїжджають до нас, є провідними фахівцями у цій галузі. Так, професор Джонс першим дослідив ураження дитини алкоголем», повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.

Скарги волинян прочитає голова СБУ

У приміщенні приймальні громадян Управління Служби безпеки України у Волинській області встановлено спеціальну поштову скриньку для письмових звернень щодо можливих протиправних дій співробітників СБУ. Листи з Волині має читати безпосередньо голова СБУ Валентин Наливайченко. Доступ до скриньки має лише одна посадова особа, котра щотижня здійснюватиме виймання кореспонденції, опечатуватиме її та надсилатиме листи голові СБУ, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День».

Головній бібліотеці з питань будівництва та архітектури — 65!

Ювілейні заходи проходять у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Заболотного, яка відзначає своє 65-річчя. «Хтось із великих сказав: «Всім кращим, що в мене є, я зобов’язаний книзі», а я додам — книзі, яка читалася в цій бібліотеці. Тут легко працюється, тому всі свої роботи я писав у цих стінах. Без бібліотеки погано живеться на світі, без неї наука буксує», — признався Юрій Белічко, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, постійний читач від дня заснування бібліотеки. Головну галузеву книгозбірню державного значення з питань будівництва і архітектури було створено 26 березня 1944 р. при президії Української філії Академії архітектури СРСР академіком В. Заболотним, і з 1998 року вона носить його ім’я. Сьогодні це провідна бібліотека нашої країни, тут проводять наукові дослідження з архітектурно-будівельної тематики, займаються видавничою діяльністю, організовують різноманітні книжкові виставки. Нині її фонд налічує 400 тисяч примірників (унікальних вітчизняних та світових видань з питань архітектури, будівництва, містобудування, образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва, а також суміжних наук — історії, археології, етнографії, економіки багатьма мовами світу. Є у фондах і раритетні видання з історії, теорiї архiтектури та будiвельної технiки, зiбрання стародрукiв та рiдкiсних видань ХVI — ХIХ ст., повідомляє Ольга ДЯТЛИК.

Газета: 
Рубрика: