Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

11 березня, 2009 - 00:00

Пам’ятник Романові Шухевичу встановили під Львовом

У селі Білогорщі, що біля Львова, відбулося урочисте відкриття пам’ятника генералу-хорунжому УПА Роману Шухевичу. Пам’ятник встановлено за кілька десятків метрів від хати, в якій загинув Роман Шухевич. Як зазначив на урочистостях син Романа Шухевича Юрій Шухевич, це вже третій пам’ятник, встановлений його батькові на Україні. Він подякував усім, хто доклав сил до цієї знаменної події. Проект пам’ятника у вигляді погруддя на триметровому постаменті належить скульптору Ярославу Скакуну та архітектору Володимиру Сачку. Спорудження пам’ятника коштувало близько 450 тисяч гривень і профінансовано з міського бюджету.

Заробітчани не поспішають повертатися в Україну

Масового повернення українців — трудових мігрантів на Батьківщину, попри економічну кризу, не відбувається, заявив народний депутат, засновник міжнародного благодійного фонду Open Ukraine Арсеній Яценюк, повідомляє УНІАН. За його словами, українські трудові мігранти рівномірно розподілені між Росією і країнами Європейського Союзу, які з початком кризи розпочали програми повернення трудових мігрантів до країн проживання. «Парадоксально, але фактом є те, що, не дивлячись на наявність таких програм, поки що в Україні ми не відчуваємо серйозного притоку, серйозного повернення трудових мігрантів», — зазначив Арсеній Яценюк. Однією з головних причин цього, він вважає те, що українські трудові мігранти дуже фахові, легко адаптуються до умов країни проживання і дуже відповідальні. На думку А.Яценюка, враховуючи нинішню статистику, є позитивом те, що процес масового повернення не розпочався і українці залишаються працювати за кордоном. Водночас, він важає необхідним запровадити в державі програми соціально-економічної та духовної адаптації тих мігрантів, що повертаються додому. «Ці люди, які повернулися чи повернуться, потрібні Україні, як і Україна потрібна цим людям, бо іншої рідної землі в них немає. І ми зобов’язані зробити все для цих людей, як і для всього 46 мільйонного суспільства в цілому», — наголосив А.Яценюк. За інформацією директора Інституту демографії й соціальних досліджень Національної академії наук України Елли Лібанової, з початком кризи повернення заробітчан з країн Західної Європи взагалі припинилося. На її думку, це пов’язано з тим, що раніше люди заробляли певну суму, приїжджали в Україну і відкривали власну справу. Е.Лібанова висловила думку, що найближчим часом слід очікувати повернення трудових мігрантів з Росії, оскільки в’їхати до цієї країни простіше, ніж до ЄС. Саме тому, вважає вона, у будь-якій країні Євросоюзу українські заробітчани намагатимуться залишатися якнайдовше.

В Одесі загинуло кошеня леопарда, ім’я якому вигадувало все місто

В Одеському зоопарку померло кошеня леопарда, якого, за результатами опитування серед місцевих жителів, було вирішено назвати Янеком. Як повідомив директор звіринцю Юрій Кучеренко, ветеринарам довелося усипити маленького леопарда Янека. «Малюк був травмований дорослою самкою далекосхідного леопарда: хоч клітки розділені щільною комірчастою сіткою, вона змогла дотягнутися до кошеняти лапою. Перебитою виявилася артерія, в кров потрапила інфекція. Констатувавши, що травма несумісна з життям, фахівці ухвалили рішення про усипляння кошеняти, яке за своє коротке життя стало знаменитістю і улюбленцем відвідувачів», — розповів Юрій Кучеренко. Вбивцею довгоочікуваного дитинчати стала одна з двох самок далекосхідного леопарда в Одеському зоопарку, з якою гуляв батько Янека — Тайфун. Із лютого маленького Янека відселили окремо від батька, який у цей період може бути небезпечний для дитини. «Вбивцею виявилася коханка Тайфуна. Таке в тваринному світі буває — ревнощі. Як у людей», — зазначила фахівець зоопарку Ірина Панчина. Проте саме ця леопардиха вже навесні може принести зоопарку чергове поповнення. Нагадаємо, кошеня народилося 15 листопада у пари далекосхідних леопардів 14-річного Тайфуна і 9-річної Лінди, які живуть в Одеському зоопарку. Одеський зоопарк оголосив конкурс на краще прізвисько для маленького леопарда на початку поточного року. У конкурсі брали участь тисячі одеситів. Відвідувачі запропонували як варіанти близько 100 імен. Перемогло ім’я Янек, запропоноване п’ятирічним хлопчиком Артемом. Переможець отримав спеціальний сертифікат, який підтверджує, що саме він — автор імені для плямистого кошеняти. Далекосхідні леопарди — найрідкісніший вид тварин, занесений до Міжнародної червоної книги. У Китаї за вбивство такого звіра — смертна кара, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

Газета: 
Рубрика: