Володимир ІIвасюк — Герой України!
Президент України Віктор Ющенко з дружиною відвідав мистецьку акцію «Назавжди» з нагоди 60-ї річниці від дня народження композитора Володимира Івасюка.» Коли ми говоримо про Володимира Івасюка, ми говоримо не тільки про українську пісню — через пісню він проявив для багатьох мільйонів забуту, втрачену національну свідомість», — цитує Президента прес-служба голови нашої держави. У своєму виступі В.Ющенко назвав пісенний спадок композитора «істинним подвигом, бо він говорив у ті складні часи про українське відродження». За самовіддане служіння Україні Президент присвоїв В.Івасюку звання «Герой України» (посмертно). Цю високу нагороду отримали сестри композитора — Галина Івасюк-Криса і Оксана Івасюк. Глава держави також підписав указ про вшанування пам’яті композитора.
У православних і греко-католиків почався Великий піст
Великий піст — найсуворіший і найтриваліший із чотирьох багатоденних постів Православної церкви. Він встановлений у пам’ять про сорокаденний піст Ісуса Христа в пустелі, про який розповідає Євангеліє. Відразу після Великого посту, перед Великоднем, Страсна седмиця — особливо суворий пісний період у пам’ять про хресні страждання Спасителя. Найсуворіший тиждень Великого посту — перший. У понеділок і вівторок церковний статут наказує повне утримання від їжі. В інші дні посту віруючим рекомендовано не вживати у їжу м’ясо, яйця та молочні продукти. Риба дозволена на свята Благовіщення та Входу Господнього до Єрусалима (Вербна неділя), риб’яча ікра — в Лазареву суботу, решта морепродуктів можуть вживатися в будь-який час. На свята й вихідні дозволено також випити небагато вина. Послаблення в пості дозволяються людям немолодого віку, хворим, маленьким дітям, вагітним і жінкам-годувальницям, мандрівникам, службовцям в армії та ув’язненим. Водночас головною метою посту є не просто стриманість від їжі й розваг, а очищення від гріха і пристрастей.
Боржники залишаться без даху і ліфта?
Влада Дніпропетровська вирішила оголосити війну городянам, котрі не бажають платити за комунальні послуги, передусім — за послуги теплопостачання. І хоча виселити злісних неплатників практично неможливо, житловим будинкам, які не платили справно за поставлене тепло, кошти на ремонт ліфтів і покрівель не виділятимуться. Про це на прес-конференції заявив міський голова Дніпропетровська Іван Куличенко: «Заборгованість по місту вже становить 105 млн. гривень, і якщо рівень оплати, який зараз становить усього 49%, не зросте, то в наступному опалювальному сезоні ми просто можемо залишитися без тепла». І. Куличенка обурює та обставина, що місцева влада, бажаючи поліпшити теплопостачання, провела реконструкцію мереж у низці районів міста, проте плата за тепло, всупереч очікуванням, не збільшилася, а борги зросли. Мер не вірить, що на рівень платежів вплинула економічна криза і зниження добробуту громадян. «Тільки не треба говорити, — сказав він, — що немає грошей. За нашими відомостями, мешканці міста отримали послуг мобільного зв’язку на загальну суму в 486 млн. гривень. І за все розплатилися». За словами мера, міськрада зробила все від неї залежне, аби поліпшити систему оплати за комунальні послуги. Для незаможних існують субсидії, якими мешканці Дніпропетровська користуються набагато менше, ніж мешканці інших міст. Для того, щоб ліквідувати черги в банках, у супермаркетах і магазинах було встановлено понад сотню терміналів для оплати комунальних послуг. Банки міста погодилися істотно зменшити вартість своїх послуг із прийому платежів, а деякі — взагалі скасувати плату за квитанції. «У наступному опалювальному сезоні там, де рівень оплати буде нижчий від 80%, засувки на подачу газу не будуть відкриті», — заявив І. Куличенко. Висловлювання мера було сприйняте у Дніпропетровську неоднозначно. «На мій погляд, — сказала «Дню» прес-секретар прокуратури області Світлана Чорна, — міський голова висловився надто емоційно. Адже не можна пов’язувати рівень платежів за опалювання з фінансуванням ремонту дахів і ліфтів. Окрім того, серед мешканців одного й того ж будинку можуть бути як злісні неплатники, так і ті, хто платить за комунальні послуги регулярно. Тому необхідно вирішувати питання про заборгованість, виходячи з конкретної ситуації та строго відповідно до чинного законодавства», повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».