Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

31 січня, 2009 - 00:00

«Ні!» — гідам-підпільникам

З метою врегулювання екскурсійної діяльності Львівська міська рада прийняла положення про порядок її проведення, що, на тверде переконання чиновників, дозволить проконтролювати, хто саме й на якому рівні здійснює туристичний супровід. За словами начальника управління культури та туризму Львівської міської ради Андрія Сидора, вже проведено три контрольні рейди із залученням працівників муніципальної дружини та представників громадських організацій, під час яких виявили досить велике число «лівих» знавців Львова, що надають гостям послуги без відповідної підготовки й без дозволів. «Контроль з боку міської влади спонукав багатьох «підпільних» екскурсоводів піти нарешті на навчання, щоб отримати дозвіл на право проведення такої діяльності», — похвалився очільник міської культури. І додав, що відділ туризму вже прийняв 159 заяв від фахівців туристичного супроводу, а близько 100 гідів отримали ідентифікаційні картки — бейджі. У перспективі — створення бази даних екскурсоводів, які, на думку керівника управління культури, реально допоможуть у розробці Стратегії розвитку туризму міста Львова на 2009 — 2015 рр. Бо «гіди є найближчими до туристів, адже постійно з ними спілкуються», — вважає Андрій Сидор.

Наразі ж відомо, що майже половина львівських ескурсоводів володіє іноземними мовами: польською, англійською, німецькою, чеською, французькою, румунською, італійською. Третина має постійне працевлаштування у туристичних і перекладацьких фірмах, третина працює за строковими угодами. Цікава вікова амплітуда вуличних опікунів туристів: наймолодшому — 20 років, найстаршому — 77, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

За неналежний догляд за дітьми — рік тюрми

В Чернівцях вперше за злісне невиконання батьківських обов’язків суд призначив не умовне покарання, а позбавлення волі у виправній установі.

Рік сидітиме у в’язниці 35-річна мати трьох дітей, яких влітку минулого року із зачиненої квартири визволили рятувальники. «День» повідомляв про цю історію в червні минулого року. Тоді в брудній захаращеній квартирі одного з мікрорайонів Чернівців працівники служби в справах неповнолітніх, міліціонери та рятувальники знайшли трьох хворих голодних дітей — двох хлопчиків і дівчинку 2005, 2004 та 2003 року народження. 5-річний хлопчик намагався вибратись із зачиненої квартири на сьомому поверсі через балкон, тоді його й помітили сусіди, які викликали рятувальників. Після лікування дітей відправили у дитячий будинок.

На суді мати так і не змогла пояснити, чому її діти опинились в такому стані, але свою провину визнала. В результаті вона проведе рік у виправній колонії, а от біологічний батько уникнув кримінальної відповідальності, оскільки не був у зареєстрованому шлюбі з матір’ю своїх дітей, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.

У Вінниці відкривається консульство Польщі

Київ та Варшава остаточно погодили всі документи для відкриття консульства Польщі у Вінниці. Передбачалось, що нове консульство запрацює з першого січня, але кризова ситуація відвела увагу від підписання угод. Тепер відкриття консуляту очікують у березні. Під потреби представництва орендують окремий поверх у щойно відкритому офісному центрі Вінниці. Передбачається, що консульство там базуватиметься два роки, після чого для нього збудують окремий будинок. Консульство буде не тільки видавати візи, а й здійснювати культурно-просвітницьку роботу. Зокрема, демонструвати фільми, проводити культурні та освітні заходи як для поляків так і для українців.

«Переконливим козирем на шляху відкриття консульства стало відкриття у Вінниці меморіальної дошки Пілсудському», — каже голова фундації співдружності міст Вінниця-Варшава Ян Глінчевський. Він уже двадцять років працює для співдружності Польщі та України й запевняє, що за масштабами й активністю Вінниччина випереджає решту регіонів України.

Це підтвердив і нещодавній приїзд у Вінницю міністра закордонних справ Польщі пана Сікорського.

«У резюме візиту записали двостороннє з обласною владою Вінниччини погодження про поновлення наміру відкрити у Вінниці польську школу. Раніше польська сторона була готова надати два з половиною мільйони доларів для будівництва й відкриття школи європейського зразка. Вже була виділена земельна ділянка і зроблений проект, але тепер, після відкриття консульства, напевно, вдасться реалізувати цей проект до кінця», — продовжує Ян Глінчевський. Передбачається, що це буде школа не тільки для поляків, а й для української еліти. В ній викладатимуть на польський стиль і манір, за європейськими вимогами. Наразі польську як факультатив вивчають у кількох школах Вінниці, але пан Ян переконаний, що курс польської мови, культури й історії варто запроваджувати в кожній школі. Як показали подання на отримання карти поляка, на Вінниччині поляком себе вважає кожен п’ятий. Проте, зручність у відкритті віз — не головна перевага у функціонуванні консульства. Воно надасть Вінниці статусу міста з дипломатичним представництвом, що має позитивно вплинути на його розвиток, оскільки в консулят до Вінниці приїжджатимуть чимало людей з навколишніх регіонів. Не виключено, що згодом у Вінниці свої дипломатичні представництва відкриють й інші країни. Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Газета: 
Рубрика: