Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

29 січня, 2009 - 00:00

Названо кращих спортсменів року

Національний олімпійський комітет України провів церемонію нагородження кращих спортсменів і тренерів 2008 року за версією НОК — олімпійських чемпіонів, їх наставників Артема Скорохода і Анатолія Ломаченка (на фото), повідомляє ЛігаБізнесІнформ. У церемонії нагородження взяли участь президент НОК України C. Бубка, президент Федерації фехтування України Сергій Міщенко і президент Федерації боксу Володимир Продівус. Нагадаємо, 2008 року В. Ломаченко став олімпійським чемпіоном з боксу і виграв «золото» чемпіонату Європи. На цих двох турнірах він визнавався кращим боксером. О. Харлан отримала нагороду як краща спортсменка серпня після тріумфальної перемоги в командних змаганнях з фехтування на шаблях в Пекіні. Саме 17-річна О. Харлан була справжнім лідером команди, яка подарувала Україні перше довгоочікуване «золото».

Кава і джаз

Нині майже сто музикантів, меломанів і музичних критиків об’єднав «Джаз-клуб. Львів». Його засновники — мистецьке об’єднання «Дзига», львівські джазмени Марк Токар, Дана Вінницька, Ігор Гнідин, Анастасія Литвинюк, меломани та музикознавці Сергій Косенко і Маркіян Іващишин. Починаючи з лютого, засідання клубу відбуватимуться щонеділі та щочетверга в арт-кав’ярні «Квартира 35». Відбуватимуться тематичні музичні вечори, які включатимуть джазові концерти, майстер-класи, спільні імпровізації, джем-сейшени. Крім цього, члени «Джаз-клубу. Львів» матимуть низку пільг. Зокрема, безкоштовний вхід на акції клубу; знижку 50% на всі концерти «Дзиги» у великих залах; вільний доступ до інформації клубу; пільгову участь у варштатах, майстер-класах тощо; пріоритетну реалізацію власних проектів у рамках традиційних львівських джаз-фестивалів, концертів у Львові та за його межами, повідомляє Тетяна ТУРЧИНА, Львів.

Самвидав: вчора й сьогодні

У Львові відкрили виставку «Український періодичний самвидав і неформальна преса 1964—1991 рр.». Експонати — зразки нелегальної, тобто незалежної від влади періодики (бюлетені, газети, журнали, збірники тощо) від 60-х до проголошення Незалежності України. Ініціатори виставки мали мету продемонструвати всю тематичну (від політики, літератури до еротики), жанрову різноманітність (від серйозного викладу до гумору й сатири) самвидаву. На виставці представлено понад дві сотні примірників періодичних видань, серед яких «Український вісник», «Євшан-зілля», «Християнський голос», «Пост-Поступ», «Українські проблеми», «Рок-кур’єр», «Дуже український патріотичний альманах», «Самостійний журнал», копія журналу «Воля і Батьківщина» (видання Українського національного фронту — найстарший зразок початку 70-х років) і багато інших знакових для епохи видань. До речі, перед Львовом виставку вже мали змогу оглянути кияни. Далі її планують продемонструвати в Луцьку, Івано-Франківську, Харкові, Миколаєві, повідомляє Ірина ШУТКА, Львів.

Дніпропетровська міськрада не поступається ООН. Щоправда, лише системою голосування...

Влада Дніпропетровська презентувала нову сесійну залу міської ради. Незважаючи на економічну кризу та бюджетні проблеми, керівництво міста й депутати міськради на ремонт явно не поскупилися. «Цій будівлі вже більше тридцяти років, — сказав керуючий справами Дніпропетровської міськради Сергій Квітка, — й усі ці роки зала не ремонтувалася. Довелося знімати підлогу, оновлювати стіни, які тепер зроблені з пробки, міняти конструкцію стелі. Основні витрати були на систему вентиляції, опалення та голосування. Сьогодні зала являє собою велику електронну машину. Вартість проекту — близько п’яти мільйонів гривень». Із цієї суми один мільйон гривень було витрачено на меблі та два мільйони — на систему голосування. С. Квітка запевняє, що електронна система сесійної зали багато в чому перевершує систему «Рада», яка діє в українському парламенті. За його словами, напередодні реконструкції було багато суперечок про те, яку систему купувати — китайську чи німецьку. В результаті вирішили не економити й зупинилися на тій, що використовується... в Організації Об’єднаних Націй. «Це зовсім інший рівень, — захоплюється заступник міського голови Ірина Зайцева. — Він свідчить про статус міськради. Електронна система голосування, по-перше, виключає помилки під час підрахунку голосів. По-друге, економить час. По-третє, результати голосування можна побачити на дисплеї, причому не тільки те, як проголосував кожний депутат, але і фракції загалом». Керівництво міськради впевнене, що електронна система має поліпшити відвідуваність сесій і дисциплінувати депутатів, багато з яких не поверталися до сесійної зали після обідньої перерви. Відтепер сидіти на депутатських місцях, у розкішному кріслі та натискати на кнопки — цілковите задоволення. Тим більше, що у новій сесійній залі «слугам народу» вже не докучатимуть представники преси, яким відвели робочі місця на балконі, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Газета: 
Рубрика: