НБУ випустить монету на честь автора Гімну України
Національний банк України, продовжуючи серію «Видатні особистості України», ввів у обіг з 14 січня 2009 року ювілейну монету номіналом дві гривні, присвячену Павлу Чубинському — етнографу, фольклористу, поету, громадському й культурному діячеві, автору Гімну України «Ще не вмерла Україна», повідомляє прес-служба НБУ. Монета виготовлена з нейзильберу, якість карбування — «спеціальний анциркулейтед», маса — 12,8 г, діаметр — 31,0 мм, гурт — рифлений. Монета випущена тиражем 35 000 одиниць. На аверсі монети вгорі розміщено малий Державний герб України, праворуч і ліворуч від якого — стилізований рослинний орнамент, у центрі — композиція, що символізує етнографічні дослідження вченого — народні музичні інструменти, гетманські клейноди, над нею напис «Національний/Банк/Україна», внизу — «2/Гривня/2009» і логотип Монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено портрет Павла Чубинського в орнаментальному обрамленні та розміщено напис «Павло Чубинський» (вгорі півколом), а також роки життя — «1839» (ліворуч) і «1884» (праворуч). Павлу Платоновичу Чубинському по праву належить одне з найпочесніших місць у плеяді громадських і наукових діячів другої половини XIX ст., завдяки титанічним зусиллям яких стало можливим національне відродження України. Він є одним з основоположників української етнографічної науки, очолював етнографічні експедиції з вивчення України, Білорусі й Молдови.
У Львові чекають експертів УЄФА
Наприкінці поточного тижня у Львові чекають приїзду експертів УЄФА, які проводять моніторинг процесу підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, повідомив міський голова Львова Андрій Садовой, передає Інтерфакс. «18—19 січня у Львові працюватимуть експерти УЄФА, які проводять постійний моніторинг. Цього разу вони моніторитимуть ситуацію з будівництвом стадіонів», — сказав він. За словами А. Садового, зараз будівництво стадіону у Львові триває в хорошому темпі, й обов’язком влади є збереження цього темпу будівництва. Що ж до фінансового боку справи, сказав він, то кошти на фінансування будівництва стадіону будуть передбачені в бюджеті розвитку міськбюджету на поточний рік, але поки ця частина бюджету не затверджена. «Мені було б набагато приємніше, якби це рішення було ухвалене, але його поки немає, й у цьому немає нічого страшного. Адже стадіон будується й ніякої загрози я в цьому не бачу», — зазначив міський голова.
Капела «Орея»: ім’я і звання не гарантують фінансового процвітання
Перші концерти в ранзі академічного колективу дала на Різдво і після свята Житомирська хорова капела «Орея» перед меломанами обласного центру. Це стало подією, тому що загалом в рідному місті артисти для широкої публіки співають не часто. Зала мерії, де відбувалися концерти, вибрана не випадково, оскільки славиться чудовою акустикою, а на початку минулого століття в ньому виступали корифеї оперного співу, зокрема Федір Шаляпін. З особливим успіхом пройшов останній концерт — був аншлаг, і публіка неодноразово влаштовувала овації як у першому відділенні, коли виконувались українські колядки, щедрівки, урочисті хорали, так і у другій частині виступу, основу якого склали класичні твори на честь народження Сина Божого класиків української і зарубіжної музики. До речі, саме перед його початком було оголошено про відповідний наказ Міністерства культури і туризму, яким «Орея» отримала академічний статус. Утім, художній керівник капели Олександр Вацек зізнався «Дню», що крім морального задоволення від визнання заслуг колективу, який неодноразово виборював найвищі нагороди на престижних міжнародних пісенних форумах, розраховує на бодай невеликі матеріальні здобутки. У вигляді підвищення заробітної плати для співаків, наприклад, бо зараз їм доводиться підробляти в інших місцях, або нового приміщення, де можна було б влаштувати хорову академію, чи автобуса для турне по Україні і Європі. А на відсутність запрошень «Орея» не скаржиться, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Скорочення у Львівській міській раді: роботи позбавлять 86 чиновників
З метою економії у Львівській міській раді скорочують управлінський апарат. Про це на виконкомі міськради під час розгляду бюджету на 2009 рік повідомив директор департаменту фінансової політики Олег Іщук. За його словами, зменшивши видатки на забезпечення роботи управлінського апарату та скоротивши штат, удасться заощадити близько 6 млн. грн.
Хто з чиновників потрапив до когорти «щасливчиків», наразі не повідомляють. Відомо лишень, що лави львівських безробітних поповнять 86 чиновників. «Звичайно, працювати буде важко, але інших варіантів немає», — прокоментував рішення про скорочення міський голова Львова Андрій Садовий.
Як розповіла «Дню» керівник прес-служби ЛМР Наталя Міхнова, під звільнення потраплять працівники секретаріату міськради та адміністрації міського голови. Анулюють також вакансії.
А загалом на управлінський апарат міськради у бюджеті на 2009 рік передбачили видатків на 81 млн. 800 тис. грн, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.