Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

3 грудня, 2008 - 00:00

Дім — від благодійників, ключі — від Президента

Ще одна волинська багатодітна родина отримала новий дім. Його споруджено у селищі Цумань у рамках президентської програми «Зігрій любов’ю дитину!» Будівництво розпочалося наприкінці червня, і вчора, 2 грудня, Борис і Нонна Лінники змогли завести своїх 14 дітей у нове помешкання. Ключі від нього вручив Президент України Віктор Ющенко. Навіть у такому просторому будинку родині Лінників не буде надто просторо, усім окремих кімнат не вистачить. Та дружня сімейка щиро подякувала Президентові за ініціативу і підтримку, а директорові ЗАТ «Смарт-Холдинг» Вадиму Новицькому — за фінансування будівництва. Лінники, у яких найменшій дитині лише чотири місяці, взяли під спорудження нового будинку земельну ділянку ще у 1999 році (вони мешкали у цегляній хаті житловою площею 78 квадратних метрів). Проте самі будову потягнути не змогли. Спонсори порадували родину ще й пральною машиною та газовою плитою, а з місцевого бюджету придбано продукти. «Для мене принципово важливо, що таку підтримку здійснює не держава, а що у нас є люди, які можуть поділитися із суспільством своїм теплом», — відзначив Віктор Ющенко на новосіллі у волинської багатодітної родини. У рамках президентської програми «Зігрій любов’ю дитину!» цього року збудовано 568 будинків для багатодітних родин. Зокрема на Волині будинки для сімей, у яких виховується десять і більше неповнолітніх дітей, придбав благодійний фонд родини Клюєвих, концерн «Стирол» забезпечив кілька десятків родин будівельними матеріалами та побутовою технікою. Багатодітні родини на Волині і раніше, і нині не рідкість, тому увага держави до їхніх проблем тільки радує, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День».

По цвинтарю — на електромобілі

Ще не вщухли розмови довкола ідеї нічних екскурсій Личаківським цвинтарем, а дирекція львівського кладовища запропонувала відвідувачам новий сервіс. Відтепер туристи та відвідувачі «Личакова» зможуть здійснити екскурсію територією кладовища на електромобілі. «Машина негабаритна, що дуже важливо, адже на Личакові вузькі алеї, — говорить директор Музею-заповідника «Личаківський цвинтар» Ігор Гавришкевич. — Електромобіль може перевозити разом з водієм-екскурсоводом 6 осіб. Це достатньо потужна машина, яка не боїться ожеледиці й без проблем виїжджає на підйоми. Наразі така машина в нас одна. Якщо ж виникне потреба, замовимо причіп». Електромобіль обладнали аудіотехнікою. Текст записаний українською, польською, російською, англійською, французькою та німецькою мовами. Оплата за одне місце — 10 гривень. Вартість екскурсії — 50 гривень. Безоплатно машина надаватиметься для транспортування делегацій та інвалідів. Вже складено два маршрути — тривалістю 30 та 40 хвилин. Але їх, наголошує директор цвинтаря, можна коригувати — за бажанням туристів. Тетяна КОЗИРЕВА, Львів.

Нацбанк випустив монету з емблемою «Просвіти»

Національний банк України з 1 грудня 2008 року вводить в обіг пам’ятну ювілейну монету «140-річчя Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка» номіналом п’ять гривень. Про це повідомляє Національний банк України. Монета присвячена українському культурно-просвітницькому товариству «Просвіта», заснованому у Львові 1868 року, основною метою якого є сприяння освіті українського народу, затвердження української національної ідеї, розвиток національної культури, формування національної свідомості тощо. На аверсі монети у внутрішньому колі зображене орнаментальне дерево життя, під яким — рік карбування монети (2008), вгорі розміщений малий Державний Герб України й напис колом: «Національний банк України», «п’ять гривень» (внизу). На реверсі монети зображена емблема Всеукраїнського товариства «Просвіта», колом розміщені написи «Всеукраїнське товариство ім. Тараса Шевченка», «140 років» (внизу). Ювілейна монета є дійсним платіжним засобом України й обов’язкова для прийому без жодних обмежень за її номінальною вартістю для всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, внески, акредитиви та перекази.

Замість позбавлення волі — громадські роботи

Позбавлення волі терміном до двох і п’яти років пропонують замінити громадсько-корисними роботами, повідомляє АМІ Новини — Україна. У Верховній Раді було зареєстровано два законопроекти про запровадження пробації — системи наглядових, соціальних, виправних і профілактичних заходів для осіб, що скоїли злочини невеликої та середньої тяжкості. Позбавлення волі терміном до двох і п’яти років, що зараз передбачене за подібні правопорушення, пропонується замінити серед іншого громадсько-корисними роботами. «Це дозволить нам гуманізувати правове поле, наблизити його до європейських законів, де заходи пробації мають широке застосування», — пояснив глава комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець. Цей документ дає право за рішенням суду звільняти від кримінальної відповідальності осіб, які скоїли злочин невеликої або середньої тяжкості. Згідно з чинним законодавством, злочинами невеликої тяжкості вважаються правопорушення, за які передбачене позбавлення волі терміном до двох років: примушення до статевого зв’язку залежної особи або зловживання опікунськими правами в корисливих цілях. За злочини середньої тяжкості (наприклад, умисне завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості або утримання кубел розпусти) передбачено позбавлення волі терміном до п’яти років. Пробація запроваджується на термін від одного до трьох років. Залежно від поведінки громадянина кількість обов’язків і обмежень може збільшуватися або зменшуватися. Якщо особа, звільнена від кримінальної відповідальності, систематично здійснює правопорушення, уникає виконання умов пробації, вона притягується до кримінальної відповідальності. Передбачається, що в разі ухвалення проекту закону парламентом він може набрати чинності 2009 року.

Газета: 
Рубрика: