Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

24 січня, 2012 - 00:00

Олександр Попов: Висотних забудов в історичному центрі Києва не буде

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав в інтерв’ю журналістам на прохання підтвердити чи спростувати заяви громадських організацій про наміри побудувати під час реконструкції Андріївського узвозу багатоповерхівки. За його словами, у Генеральному плані розвитку столиці на період до 2025 року необхідно передбачити норму про те, що в історичній частині міста нові будівлі не можуть бути вищими за вже існуючі. О.ПОПОВ підкреслив, що забудова історичних місць у Києві затверджуватиметься громадськістю, адже саме на цей шлях зараз виходить міська влада. Реконструкцію Андріївського узвозу планується завершити до проведення Євро-2012. Передбачалися роботи з перекладання інженерних мереж, перекладання бруківки і зміни покриття тротуарів на узвозі з пониженням їх рівня, ремонт фасадів будинків тощо. Голова КМДА О.ПОПОВ заявляв, що на реконструкцію Андріївського спуску необхідно близько 150 млн. грн.

Пісні гетьманської доби

Музичне видавництво «Країна Мрій» пропонує новий студійний альбом відомої співачки Ніни Матвієнко та Ансамблю давньої музики під керівництвом Костянтина Чечені. Диск «Всякому городу нрав і права» має дев’ятнадцять композицій, датованих XVI — XVIII століттями, які належать до так званої «гетьманської доби» — епохи формування та розквіту українського бароко. Ці унікальні твори відновлено за стародавніми рукописами та раритетними друкованими виданнями відомим музикантом та мистецтвознавцем Костянтином Чеченею. Серед пісень, записаних на диску, меломанів зацікавлять такі композиції: «Всякому городу нрав і права», «Ой ти, птичко жовтобока», «Ох, щастіє, щастіє, бідноє, злоє», «Ах, ушли мої літа» — на музику та вірші Григорія Сковороди, «Козачок» невідомого автора XVIІІ ст. та інші. Як розповіла Ніна Митрофанівна, запис відбувся в Національному музеї Івана Гончара, а дальша робота над альбомом тривала у студіях Києва та Нью-Йорка (продюсер альбому — Олег Скрипка), повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

У Чикаго експонують малюнки українських дітей

На виставці в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго (США) представлено близько 200 творів дітей зі Львова, Донецька, Києва, Харкова, Полтави та Черкас. Це роботи школярів 5—11 класів. Тематика малюнків — проза, поезія, музика. Техніка виконання різноманітна — від акварелі до олівця. Є там і 18 робіт учнів Першої міської гімназії Черкас. Як повідомив директор гімназії Сергій Саєнко, зараз виставка відбувається в рамках міжнародного проекту «Література/Арт», кураторами якого є мисткині Люба Маркевич та Ярослава Кучма. «Організатори надіслали нам кольоровий каталог, у який потрапили репродукції робіт наших молодших гімназистів Антонова Артура та Запорожця Олександра. Рік тому ми анонсували проведення цієї виставки. Умова участі — щоб дитячі роботи були виконані на теми українських казок або творів відомих українських письменників», — розповів Сергій Саєнко. Виставка триватиме до 12 лютого 2012 року, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Газета: 
Рубрика: