Міліція попереджає: наближається час шахраїв
Кількість крадіжок, пограбувань і випадків шахрайства в Києві поки що не збільшилася в зв’язку з економічною кризою. Столична міліція прогнозує зростання кількості корисливо-майнових злочинів. Як повідомили агентство Інтерфакс-Україна у вівторок у Центрі громадських зв’язків ГУ МВС України в Києві з посиланням на начальника главку міліції Віталія Ярему, рівень злочинності наразі залишається незмінним, як і в минулому році за аналогічний період. «Але в зв’язку з погіршенням економічного стану країни київська міліція прогнозує зростання корисливо-майнових злочинів», — зазначили в ЦГЗ. Зокрема, правоохоронці очікують повторення злочинів, поширених у 1990-х роках: різноманітні «лохотрони», шахрайства з боку валютних перекупників і інші злочини корисливого характеру.
Українські футзалівці — перші
Надзвичайно успішно для України закінчився ІІІ Чемпіонат світу з футзалу серед спортсменів із вадами зору (В2, В3), що проходив з 14 по 23 листопада 2008 року у місті Буенос-Айрес (Аргентина). Наші спортсмени у складі 10 гравців вибороли у нелегкій безкомпромісній боротьбі з іншими вісьмома країнами світу — Аргентина, Англія, Білорусь, Росія, Іспанія, Франція, Італія, Ірландія — золоту нагороду. Друге місце дісталося збірній команді з Білорусі, третє завоювала команда Англії. У понеділок відбувся надзвичайно складний фінальний футбольний матч, у якому збірна команда України виборювала своє право на золоту нагороду з футзальною командою Білорусі. Саме в матчі з цією командою українська команда зазнала поразки у відбірковій грі в своїй групі (група В) з рахунком 2:1 на користь білорусів. Тому всі сили та всю волю до перемог українські гравці акумулювали у цій фінальній грі. Сам матч видався нелегким. Після закінчення основного часу та додаткових хвилин рахунок залишався стабільно нічийним — 0:0. Тільки серія пенальті вирішила долю цього футзального поєдинку — 3:2 на користь України. Андрій Луцик забив переможного — золотого — третього гола в ворота білорусів, повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України. Такий успіх команди футзалівців поєднується з особистим внеском наших футболістів: за результатами ІІІ Чемпіонату найкращим бомбардиром у світі став український гравець із Сумщини Максим Філь (у його особистому доробку на цьому чемпіонаті 15 м’ячів). Окрім того, згідно із загальнокомандними опитуваннями, він став кращим гравцем цього чемпіонату світу з футзалу серед спортсменів з вадами зору. Поступ нашої команди за останній рік можна вважати доволі успішним і потужним — ще тільки торік наша команда повернулася з чемпіонату Європи, який приймала Туреччина, з четвертим місцем. Наразі — першість світу! Тому зичимо їм і надалі — так тримати.
У Вугледарі й Південному купують більше, ніж у столиці
Україна за показником купівельної спроможності населення посіла 40-е місце серед 41 країни Європи, випередивши лише Молдову, повідомляє Інтерфакс. Такими є результати дослідження GfK Purchasing Power Europe 2008/2009, проведеного компанією GfK. Згідно з даними дослідження, протягом 2008 року кожен європеєць витрачав на споживчі товари в середньому 12,5 тис. євро, середньостатистичний українець — 1,688 тис. євро. Українці можуть витратити лише 9 відсотків тієї суми, яку на споживчі товари витрачають німці. У Молдові, яка замикає список, реальний річний прибуток на душу населення становить менш як 800 євро. Перше місце за споживанням, згідно з дослідженням, посідає Ліхтенштейн із купівельною спроможністю на рівні 45 тис. євро на рік, за ним йдуть Люксембург (28,192 тис. євро), Швейцарія (26,842 тис. євро). Німеччина із середнім показником в 18,734 тис. євро на людину піднялася з 11-го місця в рейтингу на 10-е. До першої десятки також потрапила Ісландія, яка за рік спустилася з четвертого місця на сьоме. На думку експертів компанії GfK, вплив фінансової кризи дасться взнаки 2009 року. У більшості країн Східної Європи був зафіксований низький рівень зростання купівельної спроможності. В Україні експерти відзначають значну диференціацію в рівнях витрат. Найвищі витрати фіксують у великих містах, загалом рівні купівельної спроможності в різних регіонах України істотно відрізняються, особливо в сільській і міській місцевостях. Жителі Києва є найбільш заможними й мають 3,11 тис. євро номінального прибутку на людину. Рівень купівельної спроможності, близький до київського, також мають менші міста, що є найбільш промислово й економічно розвиненими регіонами країни. Два такі міста навіть перевищили купівельну спроможність жителів Києва: це місто Вугледар, що є центром вугледобувної промисловості, а за ним йде портове місто Південне, важливий центр торгівлі на узбережжі Чорного моря. Дослідження GfK Purchasing Power Europe проводиться щорічно в 40 країнах Європи. Розрахунки здійснюють на рівні міст і поштових зон. 2007 року Україна посіла в рейтингу 39-е місце.
«Цифрове бароко» від Хайме Айона
Уперше українській публіці буде представлена одна з найсміливіших і незвичайних колекцій сучасної порцеляни, створена знаменитою компанією Lladro та легендарним дизайнером Хайме Айоном. Презентація колекції «Фантазія» запланована на сьогодні, 26 листопада, і пройде за участі її автора. Як відомо, Хайме Айон — яскрава фігура в сучасному світовому мистецтві дизайну. Його колекції викликають фурор в Європі, Америці та Азії. Він досяг приголомшуючих успіхів у різних областях дизайну від відомих art-toys до спільних проектів зі знаменитими брендами. А Лондонський музей дизайну представив як найвиразніший виріб 2005 року дизайн ванної кімнати в стилі Хайме Айона «середземноморське цифрове бароко». Поєднання класичних тем, сучасних технологій Lladro і непередбачуваної фантазії Хайме Айона перетворюють об’єкти з презентованої колекції «Фантазія» в унікальні витвори сучасного мистецтва. Нагадаємо, що Lladro славиться витворами мистецтва з порцеляни, неперевершеними за художніми досягненнями та інноваціями. Унікальність їх давно вже визнана такими найбільшими художніми центрами, як Ермітаж, Королівський музей мистецтва та історії Бельгії, Міжнародний музей кераміки Італії та Національний музей кераміки Іспанії, що закуповують порцеляну Lladro для своїх колекцій.