Рiвнем свого життя не задоволенi 53% українцiв
Про це свiдчать данi дослiдження, проведеного Iнститутом соцiологiї Нацiональної академiї наук України, повідомляє «Інтерфакс». «Рiвень задоволеностi життям постiйно пiдвищувався у попереднi вiсiм рокiв. Наразi він порівняний із показниками початку 2004 року. Все це свiдчить про початок глибокої соцiально-економiчної кризи, принаймнi на рiвнi масової свiдомостi», — заявив доктор соцiологiчних наук, завiдувач вiддiлу соцiально-полiтичних процесiв Iнституту соцiологiї НАН України Олександр Вишняк. Крiм того, згiдно з даними дослiдження, в жовтнi ситуацiю в країнi як критичну та кризову оцiнили 57% опитаних, тодi як у серпнi поточного року з таким твердженням погоджувалися лише 28,6%. «Отже, можна зробити висновок, що Україна перебуває в станi глибокої полiтичної кризи та швидкими темпами входить у кризу соцiально-економiчну», — сказав О. Вишняк. Дослiдження проводилося з 16 до 26 жовтня поточного року в усiх областях України, в Автономнiй Республiцi Крим, Києвi та Севастополi (у 95 мiстах i селах). Загалом було опитано 1796 респондентiв за квотною вибiркою, яка репрезентує все населення України старше за 18 рокiв. Максимальна похибка вибiрки становить 2,4%.
У Львові розпочалася «Драбина»
У Львові розпочався V Міжнародний молодіжний фестиваль аматорського театру «Драбина». У перший день фестивалю охочі могли побачити вистави львівського театру «Ми» «Друга смерть Жани д’Аарк» та луганського театру «Ага-Т» «Голубий вагон». Цього року продемонструвати власні здобутки до Львова завітали 12 театрів з усієї України. Оцінюватиме їх журі у складі письменника Юрка Іздрика, поета та перекладача Остапа Сливинського, акторки театру «Арабески» Наталки Цимбал, режисера Корнія Демидюка, театрального діяча Павла Босого, повідомляє Тетяна ТУРЧИНА, Львів.
Про Голодомор розкажуть із театральної сцени
У суботу один із найпопулярніших молодіжних театрів Дніпропетровська «Верим!» представить глядачам прем’єру вистави «Голодная кровь», яка присвячена Голодомору 1932—1933 років. Для створення п’єси театром було оголошено творчий конкурс серед молодих авторів області з премією в п’ять тисяч гривень. Журі конкурсу довелося оцінити близько 40 творів. Переможцем став творчий колектив із Павлограда. Троє молодих дебютантів написали сценарій на основі документів і свідчень про події, які відбувалися в Дніпропетровській області три чверті сторіччя назад. Головний режисер театру «Верим!» Володимир Петренко вважає, що ідея цієї вистави «лежала на поверхні». Незважаючи на це, українська держава, дивується він, за всі роки незалежності так і не оголосила гідного конкурсу на створення художнього фільму чи вистави про Голодомор. Здійснити ідею на рівні області також виявилося непросто. За підтримкою головний режисер театру звертався до управління культури Дніпропетровської облдержадміністрації. Проте, у чиновників, за його словами, він не знайшов особливого розуміння. А ось молоді автори відгукнулися, що вселяє оптимізм. Вадим РИЖКОВ, «День».
В Україні створять музей-в’язницю
У Львові Служба безпеки України передає свої адміністративні приміщення під створення Меморіального комплексу пам’яті жертв окупаційних режимів, повідомляє Кореспондент. Йдеться про знамениту в’язницю на Лонцького, де польські, німецькі й радянські окупанти Львова масово вбивали ув’язнених — інтелігенцію, польську шляхту, євреїв. Будівництво комплексу профінансує Львівська громада, з її бюджету вже виділили 700 тисяч грн. Напередодні завершився міжнародний конкурс на кращий проект меморіалу, переможців оголосять через кілька тижнів.