Нацрада просить телерадіомовників утриматися від розважальних програм у день річниці Голодомору
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення рекомендує теле- і радіокомпаніям не розміщати в ефірі 22 листопада розважальні програми у зв’язку з 75-ю річницею Голодомору 1932—1933 років в Україні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на звернення до керівників телерадіоорганізацій, опубліковане на офіційному сайті Нацради.
«При плануванні програм і передач на цей день рекомендуємо керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими Національною радою», — зазначено у зверненні, завізованому головою Нацради Віталієм Шевченком.
Наступний рік — Рік Карпат
Екологічним проблемам Карпат присвячена багатоілюстрована книга «Земля, наближена до неба», випущена видавництвом «Карпати». Епіграфом до видання стали слова Віктора Ющенка: «Як для України, так і для держав Карпатського регіону збереження навколишнього природного середовища має доленосне значення», повідомляє УКРІНФОРМ. Автори книги — голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський, науковець Федір Гамор та журналіст Борис Кушнір. Видання порушує питання охорони довкілля, сталого розвитку Карпат — природної серцевини Європи. Використані аналітичні матеріали провідних фахівців, науковців України та їхніх зарубіжних колег, у яких ідеться про необхідність міжнародної координації зусиль усіх природоохоронних відомств і структур у межах Рамкової конвенції про охорону довкілля та сталий розвиток Карпат під егідою Ради Європи, розробки Екологічної конституції Європи. Задум авторів розкривають назви розділів: «Карпати — одне із чудес Європи», «Природні легені континенту», «Вода — це Господні очі», «Карпатські ліси —унікальний релікт і резерват біорозмаїття», «Випробуваня паводками», «Роль місцевих і регіональних влад та неурядових організацій у вирішенні екологічних проблем регіону» тощо. Тексти подано українською та англійською мовами. Книгу «Земля, наближена до неба» було вручено всім учасникам засідання ради Карпатського єврорегіону, яке відбулося в Ужгороді. На ньому вирішено оголосити наступний рік Роком Карпат, а також провести у 2009-му в Україні під егідою Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи міжнародну науково-практичну конференцію «Екологічна ситуація в Карпатському регіоні, її соціальні наслідки та шляхи поліпшення».
Контрабанда — стоп. Знову
Президент України Віктор Ющенко на основі рішення Ради національної безпеки й оборони підписав Указ «Про боротьбу з контрабандою й порушенням митних правил, координацію діяльності в цій сфері», повідомила його прес-служба в середу. Крім того, беручи до уваги пропозицію РНБО, 12 листопада глава держави вніс на розгляд Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у боротьбі з контрабандою й порушенням митних правил». Законопроект розроблено з метою посилення відповідальності за контрабанду й інші порушення митних правил і для розширення повноважень митних органів. Одним із завдань законопроекту є також декриміналізація правопорушень у сфері митної справи з одночасним встановленням адекватних штрафних санкцій за порушення митних правил (йдеться про заміну кримінальної відповідальності на адміністративну). Фактично це означає істотне збільшення штрафів. Передбачається також, що митним органам будуть надані повноваження в сфері оперативно-розшукової діяльності й досудового слідства у справах про контрабанду. Законопроект визначено як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою.
50% студентів стоять на диспансерному обліку
За даними медобстежень, 9 з 10 українських студентів мають проблеми зі здоров’ям. При цьому близько 50% студентів стоять на диспансерному обліку. Про це розповів міністр освіти та науки України Іван Вакарчук під час спільного засідання колегій Міносвіти, МОЗ і Мінсім’ї, молоді та спорту. Також міністр додав, що на сьогоднішній день кожного п’ятого студента, а на гуманітарних факультетах — кожного третього, направлено до спеціальної медичної підготовчої групи або взагалі звільнено від занять з фізкультури. Унаслідок майже 60 % випускників ВНЗ через стан свого здоров’я не готові працювати на підприємствах з повною віддачею. Нагадаємо, що Президент України Віктор Ющенко оголосив 2009 рік Роком молоді. Відповідний Указ підписано 3 липня 2008 року. Документ видано «з метою підвищення ролі молоді в розвитку демократичного громадянського суспільства, створення належних умов для інтелектуального, культурного й фізичного розвитку молодих громадян».