Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 листопада, 2008 - 00:00

На судні Faina поповнено запаси продуктів і води

Міністерство закордонних справ заявляє, що на захоплене піратами белізьке судно Faina доставлено продукти харчування та питну воду. Про це повідомив на брифінгу керівник прес-служби Василь Кирилич, передає Главред. «За підтвердженою посольством України в Кенії інформацією, на борт судна доставлено продукти харчування й питну воду», — сказав він. При цьому Кирилич підкреслив, що паливо на судно було доставлене минулого тижня (27 жовтня — 2 листопада). За його словами, зараз на борту судна достатньо запасів продуктів харчування й палива. Кирилич повідомив, що переговори щодо звільнення моряків тривають.

В Україні вже скоротили 30 тисяч людей

Голова Конфедерації вільних профспілок України, народний депутат Михайло ВОЛИНЕЦЬ (фракція БЮТ) заявляє, що в хімічній і металургійній галузях уже скорочено 30 тисяч правцівників. Як передає кореспондент УНІАН, про це М.Волинець заявив сьогодні в Кабінеті Міністрів. «На сьогодні в Україні вже близько 30 тисяч людей втратили роботу — це, в першу чергу, хімічна промисловість і металургійний комплекс. Ще близько 100 тисяч людей працюють неповний робочий день. І я знаю про те, що саме металургійний комплекс має намір викинути на вулицю ще не один десяток людей», — сказав М.Волинець.

Голова Конфедерації вільних профспілок має намір запропонувати уряду створити державний комітет суспільних робіт, за допомогою якого можна буде залучати звільнених людей до будівництва доріг, житла, а також у сільське господарство. Він нагадав, що за часів Великої депресії в США було створене міністерство суспільних робіт, що займалося організацією і залученням людей, які втратили в результаті кризи роботу, до будівництва доріг. Крім того, М.Волинець ініціює створення єдиного фонду соціального страхування. «На даний час у нас існує три фонди соціального страхування — недержавні, які щорічно збирають 16 млрд. грн. Я знаю, що 50% цих коштів фондів використовується неефективно», — пояснив він. Голова Конфедерації вільних профспілок також пропонує підсилити державну інспекцію праці в частині здійснення контролю за діяльністю підприємств в умовах кризи.

У Чернівцях відзначили річницю Буковинського віче

Позавчора в Чернівцях відзначали 90-ту річницю проведення Буковинського народного віче. Дев’ять десятиліть тому такого ж листопадового дня 1918 року тисячі мешканців краю з’їхались до Чернівців для обговорення свого майбутнього після розпаду Австро-Угорської імперії, до складу якої входила Буковина. Багатотисячний мітинг відбувся на площі Єлизавети буковинської столиці. Учасники віче оголосили про своє бажання приєднатися до України, було прийнято відповідну ухвалу та створено Крайовий комітет, який перебрав владу в краї. Щоправда, тоді волі буковинських українців не судилось втілитись — вже через тиждень тут порядкували румунські війська, але сам факт проведення віче має історичне значення як перший прояв національного самовизначення українців Буковини. З нагоди ювілейної річниці Буковинського віче в Чернівцях відкрили меморіальну плиту на Театральній площі, колишній площі Єлизавети, та меморіальну дошку на 14-му корпусі Чернівецького національного університету, де дев’яносто років тому проходило засідання Крайового комітету, а в Чернівецькому академічному музичному драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської пройшли урочисті збори, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.

Коли чекати епідемії грипу

Епідемія грипу в Україні очікується на початку — в середині січня. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив вчора директор Центру грипу Міністерства охорони здоров’я України Аркадій Фролов. За його словами, спочатку прогнозувався епідеміологічний підйом у грудні цього року, але через те, що зараз в Україні зберігається тепла погода, терміни переносяться на більш пізній період. За його інформацією, захворювання на грип буде викликано цього року трьома вірусами: двома штамами вірусу «Брісбен» H1N1 і H1N2, а також вірусом «Флорида». Перші два штами прийдуть до України з Австралії. Як зазначив фахівець, грип — це хвороба ускладнень. І у зв’язку з цим важливою залишається профілактика захворювання, а також вакцинація. Він повідомив, що на сьогодні зареєстровані і використовуються чотири вакцини проти грипу і п’ята зараз проходить перереєстрацію. За словами А.Фролова, всі ці вакцини містять три віруси грипу — збудники чергової епідемії, — які очікуються цього року. «Всі вони (вакцини) забезпечать захист», — запевнив А.Фролов, зазначивши, що вакцини мають приблизно однакову дію щодо захисту організму людини, а також за тривалістю імунозахисту. За його даними, вакцинація забезпечує захист 90—95% прищепленого населення. А.Фролов повідомив, що з кількості невакцинованих хворих людей у 20—27% розвиваються різного роду ускладнення. Зокрема, це ускладнення, які виражаються захворюваннями центральної нервової системи, наприклад, головні болі, мігрень, енцефаліт, який реєструється дуже рідко, але все ж таки присутній в статистиці. Також, за його словами, ускладнення можуть виражатися в захворюваннях серцево-судинної системи. За словами А.Фролова, наступає загострення гіпертонічної хвороби. Також наслідком захворювання грипом є ураження нирок, болі в попереку.

Розпочався місячник добровільної здачі зброї

Міністерство внутрішніх справ України обіцяє звільнити від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання зброї тих громадян, які впродовж листопада здадуть її міліції добровільно. З цією метою на всій території України проводиться місячник здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, повідомляє Укрінформ з посиланням на Департамент громадської безпеки (ДГБ) відомства. «Оголошуючи акцію доброї волі, міліція сподівається, що власники незареєстрованої зброї у цей період скористаються нагодою уникнути будь-якої відповідальності за протизаконне зберігання смертоносних речей. Крім того, дозвільною системою передбачено легалізацію мисливських рушниць у разі, якщо після експертного дослідження зброю буде визнано технічно справною», — наголосили у ДГБ МВС України. За офіційними даними, під час проведення аналогічного місячника у березні поточного року громадяни здали до міліції 4 тис. 944 одиниці зброї.

Газета: 
Рубрика: