Світу пропонують запобігати пандемії пташиного грипу
Темпи поширення пташиного грипу в 2008 році помітно знизилися порівняно з 2006 — 2007 рр., але ймовірність пандемії все ще зберігається. Як передає Unian.net з посиланням на РІА «Новости», такі висновки були зроблені учасниками Міжнародної конференції з питань пташиного грипу, що завершилася в Єгипті. «Цього року було зафіксовано менше випадків зараження людини вірусом H5N1, ніж у попередні два роки», — йдеться в підсумковому документі конференції. На думку учасників форуму, це пояснюється зусиллями як окремих країн, які постраждали від пташиного грипу, так і активними діями міжнародних організацій. У той же час, на загальну думку фахівців, необхідно розвивати досягнутий успіх, аби запобігти загрозі глобального поширення вірусу. Одним із головних чинників для успішної боротьби з вірусом фахівці вважають відвертість, вільний обмін інформацією про вірус, про нові розробки щодо його запобігання, а також про випадки зараження як усередині окремих країн, так і на міжнародному рівні. У конференції в Єгипті взяли участь 530 представників близько 124 країн, серед яких 52 міністри; а також делегації від 26 міжнародних і регіональних профільних організацій. За даними ВООЗ, з 2003 року вірусом H5N1 було інфіковано 387 чоловік у 15 країнах світу, причому два з трьох випадків хвороби закінчувалися смертю. Більшість випадків інфікування відбувалися при прямому контакті з інфікованою птицею. Останнє повідомлення про загибель людей від пташиного грипу надійшло у ВООЗ 10 вересня цього року з Індонезії, де жертвами вірусу стали двоє чоловіків 38 і 20 років. Загальна кількість країн, в яких уперше реєструється захворювання людей, продовжує зростати з восьми у 2005 році до 15 у 2008 році. Загальна ж кількість проявів хвороби у свійської, дикої птиці та людей скорочується.
Рейтинг найбрудніших місць у Києві
Центральна геофізична обсерваторія МНС України оприлюднила результати дослідження забруднення повітря в столиці, повідомляє unian.net. Найбільша концентрація шкідливих речовин — на Оболонському проспекті та в районі Шулявки, трохи нижча вона була на бульварі Лесі Українки й Бессарабці. На Бессарабці та Московській площі рівень гранично допустимої концентрації (ГДК) в повітрі оксиду вуглецю — 1,4. У районі станції метро «Святошин» — 1,2 ГДК, на площі Перемоги — 1,0 ГДК. За словами фахівців, основним джерелом забруднення повітря є автотранспорт. Взагалі, рівень забруднення в цілому по місту оцінювався як підвищений, хоча через рясні дощі у вересні повітря стало трохи чистіше. Найнижчий рівень забруднення спостерігається на території Експоцентру України, Гідропарку, на вулиці Лазо (ДВРЗ) і в районі Багринової гори.
Віденський фестиваль присвятять Україні
У Відні (Австрія) 14—16 листопада пройде фестиваль «Література восени», участь у якому візьмуть українські письменники. Фестиваль буде цілком присвячений Україні, повідомляє «Львівська газета». У заході візьмуть участь Юрій Андрухович, Тимофій Гаврилів, Сергій Жадан, Андрій Курков, Аскольд Мельничук, Віктор Неборак, Ігор Померанцев, Тарас та Юрко Прохаськи, Остап Сливинський та інші. У програмі фесту заплановано авторські читання, поетично-музичну акцію за участю українсько-болгарського дуету DYAS, презентацію німецьких перекладів Бруно Шульца. А основною темою заходу стане подіумна дискусія «Україна — центр Європи?», в якій візьмуть участь українські та румунські письменники. «Літературу восени» проводить віденське мистецьке об’єднання Alte Schmiede («Стара Кузня») за підтримки муніципалітету Відня та міністерства культури Австрії.
Світова фінансова криза поверне додому частину гастарбайтерів
Масові скорочення персоналу в Європі та країнах СНД можуть спровокувати часткове повернення гастарбайтерів в Україну, повідомляють «Комментарии». За їхніми даними, громадяни України, що працюють за кордоном, можуть поповнити лави безробітних, а в результаті частина трудових мігрантів може повернутися на Батьківщину. «Найбільш критично ситуація складається саме в сфері будівництва, де, за приблизними підрахунками, задіяно близько 50% загального числа дорослого населення, що виїхало з наших західних областей на заробітки за кордон. Фінансова криза вже відбилася на діяльності забудовників, які скорочують персонал нижчої ланки. Саме ці безробітні першими повертатимуться на Батьківщину», — заявив «Комментариям» колишній перший заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрій Романчук. За даними Романчука, зараз на заробітках за кордоном перебуває близько 200—250 тисяч чоловік тільки з Івано-Франківської області. «Можна прогнозувати повернення близько 15—20 тисяч чоловік, причому це будуть найменш соціально захищені люди, які працювали в інших українських регіонах або в країнах СНД», — заявив Романчук. За його словами, масове повернення трудових мігрантів, які втратили роботу за кордоном, має певні соціальні й економічні ризики. «Україна не очікує гастарбайтерів і не може їх захистити. Перша проблема, з якою вони зіштовхнуться після повернення на Батьківщину, — це відсутність вільних робочих місць», — повідомив Романчук. За даними Міжнародної організації праці, через фінансову кризу до кінця 2009 року близько 20 мільйонів осіб можуть залишитися без роботи.