Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

21 жовтня, 2008 - 00:00

Арсеній Яценюк відкрив свої політичні карти

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк підтверджує, що формуватиме власний політичний проект. Про це він повідомив в інтерв’ю «Економічним вістям». «Так, політична партія буде, процес триває, і це дуже складний процес. Я не хочу перетворювати політичну партію в політичний проект. Можна йти вже на ці вибори. Зібрати спонсорів, створити блок Яценюка — і я отримаю ці три відсотки. У чому сенс? Зайти до парламенту з 25 депутатами з мільйоном зобов’язань, щоб потім усі казали, що ти не відрізняєшся від усіх інших? Набрав, мовляв, олігархів, які тобі профінансували кампанію, щоб пригріти себе в парламенті. Я не бачу сенсу в такій операції. А самостійно на ці вибори я не встигну піти», — зазначав він. При цьому Арсеній Яценюк додав, що якщо буде певний блок демократичних сил, то в такий блок можна піти. Творячи нову партію, політик не збирається відмовлятися від людей старшого покоління. За його словами, це не буде команда молодих реформаторів. «Я лякаюся слова «реформатор». Воно має різну історію. Це буде команда досвідчених людей різних поколінь. В ідеології потрібно передбачити кілька параметрів. Передусім, це демократія в політиці: відсутність одного центру впливу, відсутність залежності суспільства від однієї людини, можливість диверсифікувати політичний вплив. Те ж саме — в економіці: рівні правила для всіх і відсутність монополії», — заявив спікер. Разом із тим Арсеній Яценюк підкреслив, що йому та його проекту «не по дорозі з тими, чия політична й бізнес-репутація — у великих чорних та сірих плямах». За його словами, «політики повинні займатися політикою, а бізнесмени — бізнесом. Це не буде партія фінансистів, це не буде партія економістів. В іншому випадку така партія може претендувати щонайбільше на 5—7%. Це буде партія людей, які переживають за себе, своїх дітей та сильну Україну», — підкреслив Арсеній Яценюк.

У Хмельницькому відтворено символічний епізод війни

19 жовтня у Хмельницькому відбулася історична реконструкція епізоду Великої Вітчизняної війни за участю вояків УПА. «Восени 1944-го німці відступали через нашу місцевість у Кам’янецькому напрямку. У боях проти фашистів брали участь і бійці УПА. Їх, українських повстанців, у нашому краї було небагато. Зважаючи на це, проводили невеликі операції. Був такий реальний епізод: бійці УПА в одному селі випадково наштовхнулися на загарбників і вступили з ними в бій. У цей момент випадково нагодилися й радянські розвідники, також вступили в бій. Так склалося: вояки УПА й Радянської Армії опинились, як кажуть, пліч-о-пліч і, звісно ж, разом перемогли», — повідомив «Дню» про доволі символічний епізод війни співзасновник Хмельницького військово-історичного клубу Олексій Брагін. Оцей фрагмент війни й відтворили на полі у Дубовому, мікрорайоні Хмельницького, 115 учасників історичної реконструкції. Все було по-справжньому. Як у ті дні. «Навіть «Мерседес» німецького командира — з тих часів», — говорить Олексій Брагін. Він зазначив, що історичну реконструкцію присвячено визволенню України від німецько-фашистських загарбників. Для багатьох глядачів історичної реконструкції побачене стало відкриттям, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Монета на честь візиту Вселенського Патріарха Варфоломія

Національний банк України (НБУ) вводить в обіг пам’ятну монету номіналом 50 грн. на честь візиту в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія під час святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі. Згідно з повідомленням НБУ, монету виготовлено з срібла 999 проби: її маса — 500,0 г, діаметр — 85,0 мм, тираж — до 1 тис. штук. Як повідомлялося, 2008 року планувався випуск 24 найменувань пам’ятних і ювілейних монет України (30 видів), у тому числі шести золотих, 12 срібних і 12 монет із недорогоцінних металів. Загалом, за даними НБУ, починаючи з 1995 року, Нацбанк ввів у обіг понад 282 найменування пам’ятних і ювілейних монет (351 виду).

«Львів — столиця ремесел»

Центральна ратушна площа Львова стала місцем проведення фестивалю майстрів «Львів — столиця ремесел». Майстри народних промислів та виробники сувенірів демонстрували свою майстерність та продавали свої витвори.

Газета: 
Рубрика: