Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

16 жовтня, 2008 - 00:00

Перлині архітектури українського бароко — 100 років

Шедевру архітектури українського бароко — краєзнавчому музею Полтави — виповнилося сто років, повідомляє Укрінформ. Патріарший вік неперевершеної за красою будівлі, створеної за проектом видатного українського архітектора й живописця Василя Кричевського, громадськість міста відзначила урочистостями. Відбулося також друге за сто років освячення споруди, в якій спочатку розташовувалося Полтавське губернське земство, а згодом — краєзнавчий музей. До ювілею «перлину українського бароко» практично повністю оновили під час масштабної реставрації. Засяяв різнокольоровою черепицею, — спеціально завезеною з Голландії, — оригінальної форми дах, набули первісних барв стіни й фасад зі стародавніми національними орнаментами і гербами. Особливу пошану полтавчани виявили до Василя Кричевського, відкривши з нагоди відзначення знаменної дати виставку його картин в одному з експозиційних залів музею.

Президент заснував премію «Українська книжка року»

Глава Української держави Віктор Ющенко своїм указом заснував щорічну премію Президента України «Українська книжка року», повідомляє УНІАН. Текст документа обнародувано на офіційному сайті глави держави. Згідно з указом, з метою гідного відзначення авторів і видавництв, які зробили значний внесок у популяризацію української книжки та розвиток вітчизняної видавничої справи, Президент постановив заснувати щорічну премію Президента України «Українська книжка року». Щорічно присуджуватиметься три премії за видатні досягнення «у галузі художньої літератури, за вагомий внесок у розвиток українознавства, за сприяння у вихованні підростаючого покоління». Кабінету Міністрів України В. Ющенко доручив розробити та подати в місячний термін проект Положення про щорічну премію Президента України «Українська книжка року», а також передбачити при доопрацюванні проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2009 рік», у проектах законів про держбюджет на 2010 та наступні роки видатки на виплату щорічних премій Президента України «Українська книжка року».

За порушення порядку на стадіонах введуть покарання

В Україні буде розроблена програма забезпечення правопорядку на стадіонах, повідомляє Укрінформ. «Питання безпеки є питанням №1. Ми змушені констатувати, що порушення громадського порядку на стадіонах, на жаль, має тенденцію до поступового зростання», — зазначив віце-президент ФФУ Борис Воскресенський. За його інформацією, в 10 стартових турах прем’єр-ліги зафіксовано 45 випадків порушення громадського порядку, тобто майже в кожному другому матчі. На думку представників клубів прем’єр-ліги, задля покращення ситуації на трибунах стадіонів потрібно кардинально змінити систему покарань і перейти до персональної відповідальності порушників — якщо людина знатиме, що їй загрожує великий штраф, вона не буде хуліганити під час матчу. З цією метою ФФУ спільно з клубами та правоохоронними органами держави має намір розробити та затвердити на рівні керівників зацікавлених організацій заходи із забезпечення правопорядку та безпеки проведення змагань, які б передбачали ефективні дії відповідних підрозділів під час підготовки, проведення та після закінчення матчів. До роботи планують залучити МВС, МНС, СБУ, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство сім’ї, молоді та спорту, регіональні футбольні федерації, адміністрації стадіонів та Молодіжний футбольний союз. За словами експерта Виконавчої дирекції Євро-2012 ФФУ Олександра Бахманчука, для УЄФА найдосконалішім прикладом у питаннях безпеки на стадіонах є досвід Великої Британії. Там поліція залучається на платній основі, але це лише один з елементів комплексної безпеки. У цьому процесі задіяні багато гілок влади — законодавча, судова, виконавча. Надзвичайно важливе питання безпеки і в контексті проведення в нашій країні Євро-2012. Представники УЄФА неодноразово зазначали, що можна мати чудові футбольні арени, сучасні тренувальні бази та інфраструктуру, але, якщо належним чином не буде організована безпека змагань, право на їхне проведення може бути анульоване.

У Чернігові вперше пройшла опера для глухих

У Чернігові в рамках V Європейського фестивалю культури і мистецтва глухих «Сальвія» вперше пройшла опера «Полювання короля Чарльза» у жестовому виконанні, повідомляє УНІАН. За словами голови Чернігівської обласної організації Українського товариства глухих Лариси Сивенко, оперу представив театр із Гельсінки (Фінляндія) — «Театері Тотті». В обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм зібралися близько 500 глядачів. В Україні та Чернігові є творчі колективи глухих, що співають, танцюють, демонструють номери клоунади, однак такі, що ставлять опери, поки що відсутні. «Для нас це зовсім невідомий жанр, але глядачі залишилися задоволеними, бо за допомогою жестів мовний бар’єр глухими і особами з вадами слуху не відчувався», — сказала Л. Сивенко. Європейський фестиваль культури і мистецтва глухих «Сальвія» раз на два роки проводиться з 1997 року з ініціативи бельгійця Сальвадора Фалетто. 2006 року український колектив у Фінляндії отримав гран-прі фестивалю, тому саме в Україні проводиться наступний, п’ятий фестиваль. Нашу країну на фестивалі представляють творчі колективи глухих з Києва, Одеси та Полтави.

Газета: 
Рубрика: