Замість будинку — бронзовий пам’ятник
У Дніпропетровську в урочистій обстановці відкритий пам’ятник жертвам газового вибуху, що зруйнував рік тому багатоквартирний житловий будинок на вулиці Мандриківській. Тоді дощовим суботнім ранком 13 жовтня 2007 року під уламками та руїнами третього під’їзду загинуло 23 людини, переважно діти та молодь, а понад 400 мешканців залишилися без даху над головою та свого майна. Відгомін техногенної аварії рознісся далеко за межами України, тим більше, що власником компанії «Дніпрогаз» виявився російський інвестор. За фактом цих подій троє керівників компанії були заарештовані та віддані під суд, який досі неквапливо проводить свої слухання. Наслідки вибуху довелося ліквідувати всією Україною, а на придбання житла та компенсацію майна уряд виділив із державного бюджету близько 100 млн. гривень. Розщедрилися і власники компанії «Дніпрогаз», при цьому частина їхньої «благодійної допомоги» пішла на будівництво храму та установку пам’ятника на честь загиблих. Божий храм, закладений за участю Президента України Віктора Ющенка, місцева влада планує відкрити на місці аварії у грудні нинішнього року. Поки ж поруч із ним на річницю трагедії встигли встановити бронзовий пам’ятник на честь загиблих, де зображені два ангели, які підносять у небо загиблого юнака. Його прототипом став 19-річний Олександр Процив — обдарований студент, який писав вірші та пісні. Як розповіла голова ЖБК Лілія Шаповалова, мешканці, які вирішили за закликом Президента В. Ющенка побудувати на житловому масиві «Перемога» новий кооперативний будинок, як і раніше, «ходять по колу». Ділянка під будівництво, виділена депутатами міськради минулої осені, виявилася спортивним майданчиком хіміко-технологічного університету, на відчуження якої потрібна згода Міністерства освіти та науки України. У заплутаній ситуації кілька місяців розбиралися різні відомства і навіть особисто прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Місцева влада запропонувала університету замість спортивного майданчика земельну ділянку на набережній Дніпра. Питання буквально днями винесли на сесію міськради, однак після перерви депутати розійшлися у справах, і міському голові довелося закрити засідання ...через відсутність кворуму. «Так що похвалитися нам сьогодні особливо нічим, — похмуро підсумувала Л. Шаповалова. — Рік минув, але будівництво кооперативного будинку так і не почалося». Вадим РИЖКОВ, «День».
Євангеліє писали всім містом
11 жовтня на майдані Відродження у Кам’янці-Подільському відбулося «Написання рукописного Євангелія». Ця міжконфесійна акція була велелюдною. Прихожани храмів, студенти на окремих аркушах переписували розділи Святої Книги у перекладі Івана Огієнка. «Переписувачі заздалегідь вивчили напам’ять «свої» сторінки й відтворювали їх публічно, як кажуть, із голови. До дійства згодом долучилися всі бажаючі, серед них і «батьки» міста. Панувала урочиста атмосфера. Учасники були натхненні й одухотворені», — повідомив «Дневі» завідувач організаційно-контрольним відділом міської ради Валерій Клименко. Загальний доробок вагомий — більше тисячі аркушів, складених у сувій довжиною майже 200 метрів. Відтак з рукописом відправилися до скверу «Гунські криниці», де відбулася спільна молитва представників різних громад Кам’янця. Сувій відправили до Музею міста. Акція стала одним із пунктів широкої програми святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Книжка про гетьмана Мазепу для дітей
Лідер відомого українського гурту «От Вінта» Юрко Журавель написав і намалював дитячу книжку «Мазепа. Крок до правди». У ній, як повідомляє «ФДР радіоцентр», у доступному викладі подано віхи життя гетьмана та події тієї доби в Україні. Текст проілюстровано яскравими малюнками. «Завжди кортіло зробити щось корисне й цікаве для дітей, — говорить Юрко. — До того ж, за освітою я вчитель молодших класів та основ малювання. Коли до мене звернулися з руху «Не будь байдужим!» і запропонували написати дитячу книжку, я із задоволенням погодився». Робота тривала більше трьох місяців — між гастролями гурту і записом нового альбому «Потом і кров’ю». «Деякі миттєвості з історії України для мене стали справжнім одкровенням, — зазначає лідер «От Вінта». — Я переглянув безліч історичних книжок, багато радився із відомим істориком Ольгою Ковалевською. У книжці я не ліпив з Мазепи застиглого народного героя, а намагався показати історичну правду, бо наразі в Україні відчуваєтьсяѓ брак правдивого матеріалу, пов’язаного із Полтавською битвою, не говорячи вже про видання для дітей на цю тему». Днями книжка «Мазепа. Крок до правди» вийшла друком і розповсюджуватиметься серед учнів українських шкіл.