Ганна Бессонова виграла три срібні медалі на Кубку світу
Українка Ганна Бессонова завоювала у фіналі Кубку світу з художньої гімнастики три срібні нагороди. Наша гімнастка була другою в змаганнях зі стрічкою, обручем і булавами. Як повідомляє «Чемпіон», останнім видом у змаганнях художниць на турнірі в іспанському Бенідормі була стрічка. Її, як і змагання з булавами й обручем, виграла олімпійська чемпіонка Євгенія Канаєва з Росії. Бронза у ще однієї росіянки Віри Сесіної. Всього українки везуть із фіналу Кубку світу шість нагород — три «срібла» і три «бронзи».
Експозиції першого обласного Музею Голодомору збирали усього 34 дні
Символічну стрічку першого в Україні обласного Музею Голодомору 1932—1933 років днями перерізав Президент України Віктор Ющенко. Музей відкрили у Меджибожі Летичівського району на Хмельниччині, повідомляє Укрінформ. Експозицію розмістили в колишній каретній залі Меджибізької фортеці. Представлено понад тисячу оригіналів та ксерокопій документів, фотоілюстрацій, тогочасних побутових і культових речей з усіх районів області. «На наш заклик, — розповів заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Микола Вавринчук, — оригінальні експонати до музею передали небайдужі подоляни, копії документів та фотоілюстрацій — обласний архів. Частину коштів на ремонт приміщення та облаштування експозиції виділив обласний бюджет. Вагомий внесок зробили і добродійники». Концепцію музею розробив заслужений художник України, хмельничанин Микола Мазур. За його словами, змонтували експозицію всього за 34 дні. Президент України Віктор Ющенко високо оцінив творчий потенціал Миколи Мазура і запросив його до реалізації інших загальнодержавних культурологічних проектів.
На Чернігівщині з’явився пам’ятник відомому байкарю — Леоніда Глібова
Пам’ятник видатному українському поету і байкарю Леоніду Глібову урочисто відкрили учора у селищі Седнєві на Чернігівщині в рамках Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Седнівська осінь», повідомляє Укрінформ. Викарбуваний у сірому граніті, у глибокій задумі повернувся поет на місце, де за життя написав знаменитого вірша «Журба». Слова поезії так вразили композитора Миколу Лисенка, що той поклав їх на музику. Пісня «Стоїть гора високая», народжена двома талантами, набула невмирущої народної слави. Її співали у Седневі на відкритті пам’ятника авторові. Встановили його неподалік альтанки, де Глібов, гостюючи у Лизогубів, любив милуватись седнівськими кручами й тихоплинним Сновом. Виготовив пам’ятник молодий, але вже відомий архітектор, закарпатець Адріан Балог. Гостям і учасникам «Седнівської осені» він знайомий по скульптурній композиції «Козацька пісня», яку торік встановили тут же, на території колишнього маєтку Лизогубів. Цього року мистецьке свято присвятили 940-річчю першої літописної згадки про Седнів та 85-річчю Чернігівського району. Отож і програму склали багатшу і насиченішу, ніж торік. Милували око твори художників і народних майстрів, гріли душу українські пісні у виконанні знаменитого хору ім. Г. Верьовки, у минуле переносив музей під відкритим небом, над яким натхненно попрацювали територіальні громади сіл і селищ Чернігівського району: кожна, в силу своєї фантазії і можливостей, «спорудила» старовинну селянську хату, наповнену речами давнього українського побуту. А потім були цікаві конкурси — «Козацькі забави», дитячого малюнка «Я люблю Україну» і, звичайно, «смачні» — печеного короваю та козацької юшки.