В Україні пропонують переглянути кордони районів
Під час проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні потрібно однозначно переглянути територіальні кордони районів, абсолютна більшість яких була сформована ще за сталінських часів. В Україні склалася ситуація, коли чисельність населення в окремих районах коливається від 8 до 120 тисяч. Про це заявив начальник управління державної служби України у Волинській області Валентин Малиновський. Якщо, за його словами, у Харківському районі мешкає близько 120 тис. чоловік, у Тячівському на Закарпатті — близько 104 тис., то в Коломацькому районі тієї ж Харківської області живе лише 8 тис. чоловік, а в Печенівському районі Запорізької області — 9 тис., повідомляє «Лігабізнесінформ». «На цьому тлі найменший за чисельністю населення у Волинській області Шацький район, в якому проживає близько 14 тис. населення, виглядає ледве не територіальним велетом», — сказав В. Малиновський. На його думку, в Україні існує гостра потреба в укрупненні багатьох районів, щоб вони були економічно самодостатніми, з одночасним створенням усередині укрупнених районів проміжних ланок — селищ як центрів надання місцевому населенню соціальних послуг. «Це стане порятунком від подальшого занепаду для багатьох колишніх райцентрів, а зараз просто таких селищ, як Голоби на Ковельщині чи Луків на Турійщині», — додав В. Малиновський.
Шукайте жінку...
У галереї «АРТ-Капітал» проходить виставка під назвою «Жіночий образ у творчості українських художників 50—80-х рр. XX століття». Вона організована художньою галереєю «Ann-Gallery», спільно з Аукціонним домом «АРТ-Капітал» у рамках «Колекційного формату». За три роки існування цього проекту галерея провела виставки «Малюнок 50—80-х рр.», «Аркадій Павлюк. Живопис із приватних колекцій», «Діти в творчості українських художників 50—80-х рр.». І ось — нова експозиція.
Роботи, представлені на виставці, є колекційними. Тут можна побачити раритетні картини. Велика частина експозиції відібрана з приватних зібрань відомих колекціонерів Бориса та Тетяни Гриньових, Ростислава Литвинчука, Ігоря Кавказького, Сергія Сеніна та ін., і охоплює роботи художників зі всієї України. Гучні імена широко відомі не лише в нас у країні, але й за кордоном: Тетяна Яблонська, Микола Глущенко, Костянтин Ломикін «сусідствують» тут із талановитими роботами Аркадія Вичуганова, Леля Кузьмінкова, Віктора Шевченка, чия творчість незаслужено забута, але їхні твори відносяться до шедеврів сучасного образотворчого мистецтва. Зібрані в одну виставку, ці роботи представляють унікальну галерею образів українок. Майстри різних регіонів, представники різних поколінь і різних художніх шкіл, створили справжній літопис української жіночності, типажів і характерів за більш ніж 50-річний період нашої історії. Світлана ГОЛОВКО, «День».
У Запоріжжі розшукують дві тисячі призовників
Понад дві тисячі запорізьких призовників перебувають «у бігах», повідомляє Інтерфакс. Як зазначив обласний військовий комісар, полковник Давид Моїн, деякі райони області не виконують нарядів із призову. Зокрема, «у Мелітопольському і Веселовському районах недостатній рівень розшуку призовників, які ухиляються від служби в армії». Кількість молодих людей призовного віку, що ховаються від військкомів, майже вдвічі перевищує кількість запорізьких призовників, які найближчим часом поповнять лави українських військ. На строкову службу від Запорізької області восени вирушать 1 260 новобранців. За словами Д. Моїна, завдання Кабінету Міністрів України з весняного призову виконано в повному обсязі. Найближчим часом належить у повному обсязі виконати вимоги наряду, доведеного до області з проведення осіннього призову.
Цього року осінній призов проводитиметься до 30 листопада. У Збройних силах України службу проходитиме тисяча запорізьких призовників, ще 220 — у внутрішніх військах МВС, 40 — у військових частинах. 16 кращих призовників оновлять лави окремого полку Президента України Віктора Ющенка.
Смерть поета
3 жовтня передчасно пішов із життя Ігор Римарук — український поет, у минулому — багаторічний головний редактор журналу «Сучасність», завідувач редакції сучасної української літератури видавництва «Дніпро», віце-президент Асоціації українських письменників, повідомляє «Телекритика». Ігореві Римаруку було 50 років. Причина смерті поки що не відома.
Ігор Римарук є автором книг «Висока вода» (1984), «Упродовж снігопаду» (1988), «Нічні голоси» (1991), «Goldener Regen» («Золотий дощ», 1996, видавництво «Brodina», німецькою та українською мовами), «Діва Обида» (2000, 2002), «Бермудський трикутник» (2007), «Сльоза Богородиці» (2007). Упорядник антології нової української поезії «Вісімдесятники» (1990, Едмонтон). Вірші перекладалися багатьма мовами світу, друкувалися в англо-, іспано-, польско-, російсько-, румуно-, шведсько-, німецькомовних антологіях української поезії.