Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

2 жовтня, 2008 - 00:00

Юлія ТИМОШЕНКО: БЮТ прийняв усі ультиматуми НУ-НС

БЮТ приймає всі ультимативні умови НУ-НС для створення коаліції «трьох». Про це прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила вчора на прес-конференції у Кабінеті Міністрів, передає Інтерфакс. «Хочу сказати, що ми, незважаючи на неадекватну поведінку наших партнерів із демкоаліції, жодних умов не ставимо», — заявила Тимошенко. Разом із тим прем’єр зазначила, що, на її думку, коли БЮТ прийме ці ультиматуми від НУ-НС, Президент висуне якісь нові. «Наприклад, які стосуються монголо-татарського ярма. Я можу відразу попередити, що ми продемонструємо країні, хто хоче демократичну коаліцію, а хто — ні. І просто із закритими очима ці ультиматуми прийматимемо для того, щоб зберегти стратегічний курс України, парламент і не кинути Україну в чергову абсолютно непрогнозовану кризу. Ми бачимо сьогодні, що все робиться, щоб привести країну на дострокові вибори. Ми не дамо цього зробити», — зауважила Тимошенко.

Ганна ГЕРМАН: Коаліція «трьох» вигідна... Регіонам

Член фракції Партії регіонів Ганна Герман вважає, що створення коаліції «трьох» є прийнятним виходом для того, щоб не допустити проведення дострокових парламентських виборів. При цьому в коментарі «Українській правді» Ганна Герман додала, що ситуація з відновленням демкоаліції вигідна і для Партії регіонів, оскільки НУ-НС та БЮТ все одно пересваряться, що дозволить Регіонам залишитися єдиною конструктивною парламентською силою. «Для нас це безкоштовна реклама нашої політичної партії, на тому фоні інтриг, розбратів тощо. Якщо вдасться уникнути виборів, навіть у такий спосіб, для нас це вигідно. І це служить гарантією Януковича-президента 2010 року», — заявила Ганна Герман

Уряд затвердив кількість призовників

Кабінет Міністрів затвердив чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу в жовтні — листопаді 2008 року в кількості 25 тисяч 550 осіб. Як передає кореспондент УНІАН, про це журналістам повідомив міністр оборони Юрій ЄХАНУРОВ. Він також повідомив, що для забезпечення осіннього призову видатки затверджено в розмірі 3,156 млн. грн.

Скільки було УПА?

Фотовиставка «Українська Повстанська армія. Історія нескорених», яка відкрилася в Житомирській обласній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича, вочевидь стала непересічною подією. Але, на жаль, ні у фотовиставці, ні в архівних матеріалах Управління СБУ в області, виділених в окрему невелику експозицію, не було представлено матеріали з історії збройних повстанських угрупувань, які діяли на території Житомирщини. Бо вже у липні 1941 року (після того, як нею пройшли радянські війська і більш ніж за рік, як розгорнули збройну боротьбу загони, що стали ядром УПА, яку згодом очолив Р. Шухевич) в північних районах області утворилась Олевська республіка із власною адміністрацією. Як розповів авторові письменник Олексій Опанасюк, який на підставі документальних даних написав і підготував до видання книгу «Січ Тараса Бульби», республіка протрималася чотири місяці, її очільником став дуже непересічний командир Тарас Боровець (псевдо Тарас Бульба) — той називав свої загони Українською Повстанською армією «Поліська Січ». Причому в цих формуваннях було багато воїнів з розбитих німцями у перші місяці війни радянських частин. Але оскільки він мав зв’язки із крилом ОУН, яке очолював Мельник, то ОУН Степана Бандери не визнала ні його, ні його армію, більше того, ворогувала з ним і створила своє угрупування. До речі, відомий радянський партизанський командир Сабуров вів переговори саме з Тарасом Бульбою, про що і написав у книзі «Сильні духом». А жителі села Копище (Олевський район), які дожили до наших днів і пам’ятали ті часи (село і майже всі його жителі були спалені німцями за зв’язок із партизанами, і ця подія увійшла в історію під назвою Копищанської трагедії), розповідали, що половина з них підтримувала радянських партизан і багато хто був у їхніх загонах, а половина визнавала Тараса Бульбу і боролася під його проводом. А сам Боровець вже в еміграції описав своє життя і свою боротьбу в книзі «Армія без держави».

Отже, маємо класичну для України ситуацію, що навіть повстанська армія у нас була не одна. Хоча можуть бути суперечки, чи можна називати УПА ті загони, які очолював Тарас Бульба. (Нагадаємо у цьому зв’язку, що Р. Шухевич в ролі командувача взяв псевдо Тарас Чупринка). Але у будь-якому випадку українці мають право не на якусь одну версію боротьби УПА, а на об’єктивну історичну картину. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»

Абітурієнти зможуть подавати документи до ВНЗ із 29 червня 2009 року

Українські ВНЗ І—IV рівнів акредитації почнуть приймати документи абітурієнтів з 29 червня 2009 року. Про це заявив міністр освіти й науки України Іван Вакарчук, повідомляє ЛігаБізнесІнформ. Він зазначив, що ВНЗ визначатимуть для вступу на кожний напрямок підготовки (спеціальність) сертифікати з профільних і непрофільних предметів. За словами міністра, перелік сертифікатів Українського центра оцінювання якості освіти, який випускники подаватимуть при вступі на обрану спеціальність, визначають ВНЗ. І. Вакарчук також повідомив, що конкурс при вступі на навчання проводитиметься за освітньо-професійними програмами молодших фахівців і бакалаврів не менш ніж з двох предметів, в тому числі з української мови та літератури. При цьому ВНЗ, що готують фахівців з мистецтва, архітектури, фізичної культури, журналістики, мають право провести творчі конкурси, але їхня програма повинна бути затверджена за чотири місяці до початку прийому документів.

У столиці піднімуть тарифи на проїзд

Київрада прийняла рекомендації про граничний рівень вартості проїзних квитків на проїзд у міському пасажирському транспорті. Було ухвалене рішення Київради щодо ситуації в транспортній галузі в Києві, за яке проголосувало 95 депутатів, повідомляє ЛігаБізнесІнформ. При цьому депутати рекомендують Київській міськдержадміністрації зберегти для киян у довгострокових проїзних квитках чинні на вересень 2008 року тарифи на проїзд у міському транспорті та прийняти пропозиції граничних рівнів вартості довгострокових проїзних документів. Пропонована вартість проїзного на місяць на метро — 80 грн., на один вид наземного транспорту (трамвай, тролейбус або автобус) — 60 грн., на два види транспорту, один з яких метро — 130 грн., на два наземних види транспорту — 110 грн., на три — 140 грн., на чотири види транспорту (один з яких метро) — 199 грн. Пропонована вартість проїзного на рік на метро становить 365 грн., на один вид наземного транспорту — 275 грн., на два, один з яких метро — 575 грн., на два наземних види транспорту — 495 грн., на три наземних — 660 грн., на чотири види транспорту — 799 грн. Крім того, депутати вважають, що до кінця 2009 року потрібно завершити перехід на «транспортну картку киянина», а з 2010 року — перейти на диференційовану систему оплати проїзду пасажира залежно від відстані та кількості станцій метрополітену. До 1 квітня 2009 року має бути проведене детальне дослідження існуючих пасажиропотоків і здійснено прогнозування збільшення навантажень на міську транспортну інфраструктуру до 2015 року. Нагадаємо, наразі вартість місячного проїзного на один вид транспорту (тролейбус, трамвай, автобус) становить 17 грн., на метро — 25 грн., на два види транспорту (наприклад, метро-тролейбус, метро-трамвай і інше) — 33 грн., на всі види транспорту — 57 грн.

На Київщині згадували культуру Київської Русі

Днями у селі Копачів Обухівського району відбувся перший міжнародний фестиваль історії та культури «Парк «Київська Русь». Святкування організувала благодійна організація «Слов’янський фонд». Також за її ініціативи в селі Копачів реалізується культурно-історичний комплекс «Парк «Київська Русь» — Центр культури та історії Київської Русі. «Цей фестиваль є початком культурного проекту, який, сподіваюся, стане Меккою українського туризму. Ми хочемо відтворити історичний дух, атмосферу нашого руського князівства, щоб показати світові давню історію українського народу», — сказав президент благодійної організації Володимир Янченко. Програму склали театралізовані виступи за участю пісенних й музичних колективів «Калина», «Калиновий цвіт», «Горлиця» та ін. Етноколективи з Росії, Білорусі, України та інших країн демонстрували народні звичаї, обряди та ігри. Гості й учасники свята показували традиційні народні ремесла і промисли Київської Русі. Історичні клуби «Яртур» з Києва, «Ойра» з Бреста й «Норді» з Мінська проводили вражаючі лицарські турніри. Свято відвідали тисячі людей, які висловили бажання приїжджати сюди знову і знову — аби наше коріння не губилося у віках. Фестиваль «Парк «Київська Русь» — це один з перших кроків благодійної організації «Слов’янський фонд» на шляху до популяризації нашого минулого, історичної спадщини Київської Русі, повідомляє Віра МАКОВІЙ.

Газета: 
Рубрика: