В Україні стало менше безробітних
У серпні 2008 року в Україні було зареєстровано 509,5 тис. безробітних, що на 9,2 тис. менше, ніж у липні цього року. Такі дані надав Державний комітет статистики України, повідомляє ЛігаБізнесІнформ. Як повідомляє прес-служба Держкомстату, в серпні отримували допомогу з безробіття 377,9 тис. українців. При цьому середній рівень допомоги за місяць становив 461,09 грн., що на 17,47 грн. більше, ніж у липні поточного року. Нагадаємо, що поточного року скоротилася кількість зареєстрованих безробітних в Україні. Зокрема, якщо в червні цього року їх було 538,1 тис., то в липні — 518,7 тис.
Стадіони Євро-2012 обійдуться Україні в 700 млн. євро
Майже в 700 мільйонів євро обійдеться будівництво та реконструкція футбольних арен, на яких має пройти українська частина чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Найдорожчим проектом стане реконструкція НСК «Олімпійський» у Києві, повідомляє ЛігаБізнесІнформ Кардинальне оновлення головної арени Євро-2012, після якої всі 73 тисячі глядацьких місць опиняться під дахом, обійдеться в 217 млн. євро. Після реконструкції верхній ярус стадіону отримає нове перекриття, а нижній ярус буде повністю переобладнано. 50-тисячний стадіон класу «елітний» у Донецьку, який будується ФК «Шахтар», обійдеться в 175,8 млн. євро. Стадіон буде введено в експлуатацію орієнтовно в лютому 2009 року. На стадіоні працюватиме музей, тематичне кафе та фан-клуб. Плюс на стадіоні збудують ресторани й один із них працюватиме щодня. Арену можна буде експлуатувати для проведення концертів, виставок, видовищних спортивних заходів, боксерських поєдинків тощо. На третьому місці — новий стадіон в Одесі, вартістю 120 млн. євро. Будівництво арени почали на початку вересня. Новий стадіон носитиме ім’я заслуженого тренера України Віктора Прокопенка. На четвертому місці стадіон у Львові — 85 млн. євро. Арена вміщатиме 33 тисячі глядачів, паркинг на 1 200 місць, готель, та інші об’єкти. Якщо одесити та львів’яни ще тільки мають намір будувати, то вже готова прийняти футболістів і вболівальників 31-тисячна арена в Дніпропетровську, яка обійшлася господарям «Дніпра» в 45 млн. євро. Будівництво стадіону почалося 2004 року й було розраховане на три роки, однак арену відкрили рівно на рік пізніше. Замовником будівництва виступив ФК «Дніпро», а втілювала проект в життя німецька компанія «Hochtief». Найскромніший проект реалізовується в Харкові — реконструкція стадіону «Металіст» оцінюється в 5,3 млн. євро. Закінчення робіт планується 31 грудня 2008 року. Місткість після реконструкції — 43 000 глядачів.
На Житомирщині самогонники «дістали» селян
З певною надією можна констатувати: оперативно-профілактична робота дільничних інспекторів міліції, які, з одного боку, шукають самогонників, з іншого — розповідають ѓаздам про незаконність і шкідливість даної діяльності, поступово дає результати. Днями, згідно з інформацією, наданою «Дню» відділом громадських зв’язків Управління МВС в Житомирській області, деякі жителі селища Першотравенськ (Баранівський район) повідомили до міліції, що в їхньому населеному пункті процвітає самогоноваріння, а від розповсюджувачів горілки домашнього виробництва страждають не тільки старші чоловіки, а й молодь. До селища прибули працівники управління громадської безпеки УМВСУ в області й разом з дільничним виявили дві підпільні ѓуральні. Причому на одному обійсті, де правоохоронці виявили декілька діжок із самогонною закваскою, літня господарка не так злякалася, як зраділа, що ті знищили їх вміст. Бо, виявляється, як не вмовляла вона свого чоловіка, теж пенсіонера, кинути цю справу, як не сварив його син, той продовжував гнати саморобну горілку. Зараз, нібито, зарікся. Тоді ж у Першотравенську міліціонери «накрили» ще одне вогнище самогоноваріння — ѓуральнею «завідувала» сама господарка, теж пенсіонерка. За словами старшого інспектора УГБ УМВСУ в області Миколи Пархомчука, загалом з двох домогосподарств вилучено 11 літрів самогону, 2 самогонних апарати і знищено 460 літрів закваски. Виробників цієї продукції оштрафовано на суму по 170 грн. кожного. Щоправда, є питання — чи не спробують викриті самогонники помститися тим, хто допоміг прикрити їхній промисел, і чи не розпочнуть його знову? Тут міліції ще роботи і роботи, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Криворізькі «металісти» вкрали... міст
До міліції Кривого Рогу надійшла оперативна інформація про те, що невідомі зловмисники розбирають і здають на металолом... автомобільний міст, розташований на Дніпропетровському шосе. В результаті пошуків на одному з незаконних пунктів прийому металолому були виявлені чавунні деталі, схожі на огорожу й поручні моста. Металеві конструкції загальною вагою півтори тонни були відбиті кувалдою і перевезені протягом двох ночей на приватне подвір’я у Долгінцевському районі міста. Для цього криворізькі «металісти» скористалися послугами... місцевого таксі, водій якого допомагав вантажити важкі металеві деталі. Зараз, повідомив начальник прес-служби міського управління МВС Кривого Рогу Петро Сердюк, двох учасників злочинного угрупування виявлено й затримано, а третього поки що розшукує міліція. На всіх них чекає доволі суворе покарання за руйнування моста і крадіжку металу. Міліція, сказав прес-секретар, намагається також з’ясувати, на балансі якої організації перебуває згаданий міст і хто несе відповідальність за його збереження. За словами П. Седюка, розкрадання металу зовсім не рідкість для Кривого Рогу, проте посягання на такий великий і важливий об’єкт сталося вперше, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».
Тернопільщина запрошує шанувальників козацької пісні
Усьоме Тернопільщина збере шанувальників козацької пісні на щорічний Всеукраїнський фестиваль «Байда». Дійство відбуватиметься 27—28 вересня у Тернополі. Цього року підхід до проведення фестивалю дещо змінено. У конкурсній програмі братимуть участь творчі колективи та солісти лише високого професійного рівня. Багато з них відомі не тільки у своїх регіонах, а й усій Україні. До участі зголосилися представники 15-ти областей та Києва. Традиційно під час фестивалю відбувається Велика козацька рада. Цього року козаки всієї України обговорюватимуть політичну ситуацію в державі. Йтиметься також про об’єднання козацтва. Про це повідомив верховний отаман українського козацтва Ігор Вардинець. Назву фестиваль отримав невипадково, адже народився легендарний Байда у селищі міського типу Вишнівець Збаразького району Тернопільської області. Є сподівання, що цьогорічне свято відбуватиметься на високому організаційному та мистецькому рівні, адже Тернопільщина має добрі напрацювання і традиції щодо подібних заходів. Йдеться про всеукраїнські фестивалі «Цвіт вишиванки», який відбувається у Тернополі в останні дні серпня, дитячої та юнацької пісні «Кришталевий жайвір» у Гусятині, «Дзвони Лемківщини» у Монастириську. Українська народна творчість є тою вихідною точкою, з якої починається історія культури українського народу, кажуть дослідники. До її скарбниці, безперечно, належать пісні. Виплекані у праці, загартовані у боях за волю навіть у наші дні українські народні мелодії і наспіви поза конкуренцією. І Всеукраїнський фестиваль козацької пісні «Байда» має важливе значення для збереження і розвитку пісенних та історичних традицій українського народу. Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.