У Києві відбудеться фестиваль «Золоті ворота»
З 19 по 24 вересня у столиці відбудеться І Міжнародний молодіжний хореографічний фольклорний фестиваль «Золоті ворота». Його організатори — Шевченківська районна державна адміністрація міста Києва і благодійний фонд «Золоті ворота». У заході беруть участь десять танцювальних та молодіжних колективів, які продемонструють найкращі зразки хореографічного мистецтва народного танцю з різних куточків світу. Розмаїття українських народних танців презентують Державна хореографічна студія українського танцю «Барвіночок», театр танцю хореографічних мініатюр «Цвіт папороті», ансамблі «Калинонька», «Вербиченька» та «Дніпряночка». Національні танці інших країн покажуть колективи з Греції, Литви, Латвії, Туреччини та Польщі. У програмі конкурсні змагання не заплановані, оскільки захід має на меті просто познайомити глядачів із мистецтвом народного танцю, підняти престиж національної культури та популяризувати її.
Вибух у банку
Найжахливіші гіпотези щодо «походження» вибуху в приміщенні одного із банків поширюються Хмельницьким. 4 вересня серед білого дня рвонуло у двоповерховій споруді фінансової установи у центрі міста. «Одна із співробітниць банку одержала травми», — повідомив «Дню» оперативний черговий управління з надзвичайних ситуацій Хмельницької облдержадміністрації Ігор Синиця. Бідолашній надали невідкладну медичну допомогу і відправили додому. 29 інших співробітників і клієнтів, які саме обслуговувалися у банку, як кажуть, Бог милував. А вибух був такої сили, що почули далеко довкіл — повилітали вікна і двері з одвірками, зруйновано офісні перегородки, впала стеля... Офіційна попередня версія: надзвичайна пригода сталася «... внаслідок накопичення газової суміші у приміщенні електрощитової під сходовою клітиною». Що то за суміш? Говорять, що болотний газ. Мовляв, на болоті збудували. Одначе у розкішній споруді, що таки прикрасила вулицю, ще, як кажуть, не вивітрилася фарба. Не минуло й двох місяців, коли перший клієнт одержав у цій фінансовій установі зразковий сервіс. Тому дехто запитує: куди дивилися ті, хто робить відповідні експертизи і дає дозволи на будівництво?... Створено спеціальну комісію, яка назве істинну причину вибуху і зробить відповідні висновки, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Без «чорного піару»
Національний союз журналістів України та Інформаційне агентство УНІАН презентували у Львові спільний проект: відкриття на базі обласних організацій НСЖУ залів для проведення прес-конференцій і їхньої трансляції в онлайн-режимі. Презентуючи спільний проект, генеральний директор УНІАН Олег НАЛИВАЙКО акцентував увагу на тому, що проект не є політичним, а виключно комерційним і мета його — надавати високоякісні послуги та поліпшити фінансове становище НСЖУ, обласних організацій Союзу при партнерстві УНІАН. Також гендиректор УНІАН зазначив, що, незважаючи на те, що проект комерційний, керівники обласних організацій НСЖУ мають право вето на проведення прес-конференцій із вираженою метою «чорного піару». У свою чергу, голова НСЖУ Ігор ЛУБЧЕНКО сказав про високий рівень співробітництва з УНІАН, підкресливши, насамперед, що досвід і можливості УНІАН на медіа-ринку дозволять втілити в життя новий проект, який, крім надання нової високої якості послуг на медіа-ринку, також буде направлений на фінансовий розвиток НСЖУ та його обласних організацій. Наступним містом, де на базі обласної організації НСЖУ буде презентований проект, стане Дніпропетровськ.
«Такі справи» осиротіли
4 вересня на 49-му році життя від серцевого нападу раптово помер голова видавничого і поліграфічного центру «Такі справи» Сергій Данилов. Він народився 17 лютого 1959 року в Києві. Закінчив філологічний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Деякий час працював журналістом у газеті «Комсомольськое знамя». Та головною справою його життя став видавничий і поліграфічний центр «Такі справи», який він заснував і очолював протягом двадцяти років. З часом із невеличкого кооперативу підприємство перетворилося у своїй галузі на одне з провідних в Україні.
У часи перебудови очолюване ним підприємство всіляко сприяло розвиткові друкування підпільної преси, яка відстоювала демократію. Згодом разом з іншими журналістами Сергій видав першу незалежну не підпільну газету «Такі справи». За його ініціативою «Такі справи» випустили в світ чимало видань, котрі знайомили читачів із досі невідомими або маловідомими сторінками історії України. Підприємство і особисто Сергій Данилов тісно співпрацювали з Народним рухом України, який відстоював ідею незалежності України. Серед іншого «Такі справи» випустили в світ твори В’ячеслава Чорновола, які до того друкувалися лише підпільно.
Пішла з життя людина, яка мала тверді принципи, яка вміла їх відстоювати, яка зробила багато для розвитку бізнесу, демократії і культури в Україні.