Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 серпня, 2008 - 00:00

До нового учбового року відремонтують усі школи в потерпілих регіонах

Всі загальноосвітні заклади в регіонах, потерпілих внаслідок повені, повинні бути відновлені на початок нового учбового року, повідомляє Інтерфакс. Про це заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко на нараді з питань першочергового відновлення та ремонту учбових установ у зоні стихії та забезпечення їх діяльності до початку нового учбового року. Ю. Тимошенко підкреслила, що ремонтні роботи зараз ідуть повним ходом, із 315 учбових закладів, що вимагають капітального ремонту, тільки 15% готові прийняти дітей у новому учбовому році. У зв’язку з цим голова уряду попередила керівників регіонів про персональну відповідальність за невчасне завершення ремонтних робіт у школах та дошкільних закладах. «Уряд у жодному разі не погодиться з косметичними процедурами, адже ми даємо некосметичні гроші», — заявила Юлія Тимошенко.

Руйнівників Скіфського могильника чекає правосуддя

Прокуратура Сімферопольського району Криму порушила кримінальну справу за фактом знищення пам’ятки археології «Скіфський могильник біля села Левадки», повідомляє Інтерфакс. За даними прес-служби прокуратури Криму, карну справу порушено за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст. 298 Кримінального кодексу України (умисне знищення, руйнування чи пошкодження пам’яток історії чи культури). «Гробокопачі повністю знищили пам’ятку археології, заподіявши збитків державі в розмірі понад 163 тис. грн.», — говориться в повідомленні прес-служби прокуратури.

В автокатастрофі загинув Михайло Сирота

25 серпня, в автокатастрофі загинув народний депутат України, член блоку Литвина, лідер Трудової партії України Михайло Сирота. У департаменті ДАІ уточнили, що ДТП сталося о 19.40 на 39 км автошляху Устинівка–Гребінки– Узин (Васильківський район Київської області) внаслідок лобового зіткнення автомобіля «Деу Ланос» під управлінням 24-річного місцевого жителя та «Тойоти Камрі», якою керував народний депутат. У ДТП загинули народний депутат та водій «Деу Ланос». Дружина народного депутата, яка їхала з ним в автомобілі, отримала травми та знаходиться в реанімації. Слідче управління Головного управління МВС України в Київській області порушило кримінальну справу за фактом ДТП. У Київській обласній міліції підкреслили, що причини ДТП поки не встановлені. «Там незрозуміла ситуація. Дорога в даному місці рівна і не було кого обганяти», — сказали в ЦОСі, передає Інтерфакс-Україна. Президент України Віктор Ющенко виразив співчуття сім’ї народного депутата України Михайла Сироти з приводу його загибелі. Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко та голова Верховної Ради Арсеній Яценюк також співчувають сім’ї народного депутата. Арсеній Яценюк підписав розпорядження про організацію похорону Михайла Сироти. Відповідно до розпорядження, комісію з організації похорону очолить народний депутат Володимир Литвин. Витрати, пов’язані з ритуальними послугами, будуть здійснюватися згідно з порядком організації похорону народного депутата України.

У Луцьку масово перейменовують вулиці

До кінця року в обласному центрі Волині мають перейменувати ще 11 вулиць, котрі носять, як заявив керівник департаменту інформаційної політики Луцької міської ради Олександр Пирожик, імена «діячів тоталітарної епохи». Влада винесла уроки з нещодавнього перейменування п’яти вулиць, мешканці котрих не дуже активно підтримали ці зміни. Так, жителі вулиці Кузнєцова, яка за розмірами швидше нагадує провулок, і донині всіма можливими способами противляться перейменуванню на вулицю Романа Шухевича. Краєзнавці, історики і просто лучани, яким не байдужа історія міста, так само не сприйняли перейменування вулиці Паші Савельєвої (учасниці луцького підпілля у роки Другої світової війни) на вулицю Галшки Гулевичівни (фундаторки Києво-Могилянської академії). Протест висловлюється не проти Гулевичівни, а проти того, що вулиця півтисячі років носила ім’я Вірменська. Якщо вулицю Шухевича назад на Кузнєцова перейменовувати не збираються, то Вірменська все ж у Луцьку знову з’явиться. Буде вона у тому ж Старому місті, проте в іншому місці. Після першого етапу перейменування влада більше прислухається до думки мешканців. Тому, вірогідно, буде враховано думку тих, котрі мешкають на вулицях Чернишевського і Некрасова, і проти перейменування, бо ці діячі були приязні до України. Думка громади зовсім не зайва. Адже члени творчої групи з перейменування, що діє при міській раді, в ажіотажі висловлюють дивовижні пропозиції. Так, одну з вулиць понад міською річечкою Сапалаївкою, загиджену до краю, пропонують назвати вулицею... Місячного сяйва. Мовляв, нею ходитимуть закохані, і така вулиця буде єдина в Україні. Наразі ж понад Сапалаївкою блукають лише бомжі, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День».

Газета: 
Рубрика: