Леся Гонгадзе категорично проти встановлення пам’ятника її сину
Мати загиблого журналіста Георгія Гонгадзе Леся Гонгадзе категорично проти встановлення пам’ятника її сину Київською міською держадміністрацією. «Я категорично проти встановлення пам’ятників, називання вулиць іменем мого сина тоді, як досі не доведена до кінця справа (зі встановлення замовників убивства журналіста)», — заявила Леся Гонгадзе, повідомляє УНІАН. «Більш того, вони не мають права встановлювати такий пам’ятник без мого дозволу, бо я мама!» — додала вона. Леся Гонгадзе нагадала, що письмово зверталася до Президента та мера Києва з попередженням про намір оскаржувати у суді дії влади у разі відкриття пам’ятних знаків Георгію Гонгадзе без її згоди. «Я не знаю, де мій син! Я буду звертатися до Європейського Суду проти держави Україна. Я звернуся до всіх інстанцій світу, бо тут порушуються мої права як мами, людини й громадянина», — заявила мати загиблого журналіста.
Як відомо, Київська міськдержадміністрація вирішила до 22 серпня виготовити й встановити пам’ятник журналісту Георгію Гонгадзе та загиблим під час виконання службових обов’язків журналістам у сквері на вулиці Червоноармійській, 115-121.
«Тіні» Параджанова
У столичному кінотеатрі «Жовтень» проходить кінофестиваль, присвячений легендарному майстрові — «Сергій Параджанов: кінорежисер, художник, геній», повідомляє радіо «Київ 98 FM». Фест триватиме до кінця серпня. До фестивальної програми включено чотири фільми кіномайстра. Це кінострічка, яка принесла Сергію Параджанову світову славу, — «Тіні забутих предків», а також фільми, які отримали ряд премій і стали призерами фестивалів: «Колір граната», «Легенда про Сурамську фортецю» і «Ашик-керіб». Перед початком сеансів у фойє кінотеатру глядачі можуть познайомитися з репродукціями художніх творів Параджанова. Нагадаємо, в січні цього року з величезним успіхом пройшла виставка в Національному художньому музеї, на якій було представлено понад 250 композицій великого режисера: колажів, малюнків, ляльок, ескізів до кінострічок колекції музею Параджанова в Єревані (про це писав «День»). Сергій Йосипович був дуже обдарованою людиною не лише як великий кінорежисер і сценарист, але і як самобутній митець. У його руках звичайні речі перетворювалися на оригінальні роботи. Матеріалом для них могли стати: нитки, гілочки, ґудзики, прутики, монетки, намистини, пера, черепашки, мережива, скла, запчастини та інші. Використовуючи практично все, що було під рукою, Параджанов створював свої колажі та композиції. Наприклад, у колажі «Я продав дачу» він використав фрагменти, вирізані з листівок, а в «Розбитому сервізі з портретом донатора» — уламки філіжанок... Організатори фестивалю впевнені, що завдяки виставці й кіносеансам глядачі зможуть доторкнутися до загадкового світу майстра й пригадати, що саме в Києві яскраво зійшла Параджановська зірка...
... А брата врятував
Ескулапам Полонської центральної райлікарні, на жаль, не вдалося врятувати 13-річного Романа Сорокаліта. 29 липня, коли вже вечоріло, Роман разом із своїм 11-річним братом Анатолієм ловив раків у річці Хоморі. «У цьому місці, біля греблі за селом Микулин, Хомора глибока, течія швидка. Раптом Анатолій почав тонути. Відчайдушний Роман врятував молодшого брата, а сам уже не зміг вибратися на берег», — повідомив «Дневі» заступник голови Полонської райдержадміністрації Гліб Українець. На жаль, на березі ніхто з дорослих не звернув увагу на драму життя і смерті, що розгорнулася біля греблі. Потім почули від врятованого Анатолія, що його брат пішов на дно... «Минуло хвилин 15, коли знайшли Романа... На березі нічим не змогли зарадити хлопчикові. Відправили до лікарні, але було вже пізно», — продовжив Гліб Українець. Він погодився, що треба краще організовувати літній відпочинок дітей. Як повідомили в управлінні з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, з початку 2008-го на території краю «на водних об’єктах загинуло 58 осіб, з них сім — діти», повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
«Острів Свободи» Олеся Саніна
Відомий український кінорежисер Олесь Санін завершує роботу над новою стрічкою. Вона називається «Острів Свободи». В основу сюжету фільму покладено історію про те, як під час Карибської кризи військових радянської армії потайки було перекинуто на Кубу. «Напрошується така паралель: радянських солдатів, як колись рабів, доставляли на Кубу в задушливих трюмах кораблів. Дехто з тих вояків живим так і не дістався до місця призначення, — розказав Олесь Санін. — А ті, хто все ж ступив на берег, вперше у житті опинилися за кордоном СССР, і для них це стало своєрідним Островом Свободи». Зйомки стрічки тривають вже кілька років, повідомляють «ФДР Вісті з краю». До картини увійдуть і хронікальні кадри, зокрема, останній виступ команданте Фіделя Кастро перед кубинцями. У звуковому ряді стрічки Олесь Санін збирається використати пісні вітчизняних виконавців, зокрема, композицію «Че Ґевара» гурту «Сонцекльош».