Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

26 липня, 2008 - 00:00

Кабмін виділив 10 мільйонів гривень на ліквідацію волинської стихії

Голова Волинської ОДА Микола Романюк на позачерговій сесії обласної ради Волині поінформував депутатів стосовно ситуації, що склалася внаслідок стихії 14 й 20 липня в п’яти районах області, повідомляє Інтерфакс. Унаслідок потужного вітру, дощу й граду в області було знищено понад 3,1 тисячі гектарів сільськогосподарських культур (зокрема, в господарствах населення — 511 гектарів), серед яких зернові, кукурудза, картопля, буряк, овочеві культури. За оперативною інформацією управлінь агропромислового розвитку потерпілих районів — Гороховського, Камень-Каширського, Ковельського, Маневичеського й Рожищенського — агропромислові формування області зазнали матеріальних збитків на суму понад 6,4 мільйона гривень. Збитки підсобних господарств населення становлять 2,5 мільйона гривень. Голова Волинської облдержадміністрації Микола Романюк підготував листа на ім’я прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з проханням про фінансову допомогу, насамперед селянським господарствам. У телефонній розмові Юлії Тимошенко з головою Волинської облдержадміністрації йому було повідомлено про рішення виділити на ліквідацію наслідків стихії на Волині цільову субвенцію з резервного фонду Державного бюджету України в сумі 10 мільйонів гривень. Відповідні доручення отримали Міністерство фінансів України та головних розпорядників бюджетних коштів в області.

З початку року жертвами злочинів стали 4,3 тис. осіб

З початку року в Україні від кримінальних злочинів постраждали 104,4 тисячі громадян, з яких 4,3 тисячі загинули. Як передає УНІАН, про це йшлося вчора на розширеному засіданні колегії Міністерства внутрішніх справ України. Як повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, з початку року до органів міліції надійшло майже 1 млн. 439 тис. заяв і повідомлень про злочини. Разом з цим Луценко зазначив, що на сьогоднішній день в Україні зменшилася кількість навмисних вбивств, навмисних тяжких тілесних пошкоджень, пограбувань, ДТП зі смертельними наслідками, крадіжок тощо. За словами міністра, з них розкрито 156,5 тис. злочинів, виявлено 244 організовані злочинні групи та злочинні організації, складено і направлено до суду 1548 адміністративних протоколів про корупційні діяння посадових осіб. Також Луценко проінформував, що в сфері економіки виявлено понад 27 тис. злочинів, в сфері незаконного обертання наркотичних засобів і психотропних речовин задокументовано 33,9 тисячі протиправних діянь. Міністр також додав, що з початку року міліція вилучила майже 1,7 тис. одиниць вогнепальної зброї. Луценко повідомив, що міліцією викрито 107,9 тисячі злочинців.

Воду поділили на питну та санітарну

Якісну воду для українців має забезпечити нова редакція програми «Питна вода України», повідомляє УНІАН. За словами міністра ЖКГ Олексія Кучеренка, наразі втрати води в Україні становлять у середньому 46%. Нова редакція програми «Питна вода» передбачає зміну джерел фінансування, а також за рахунок додаткового фінансування забезпечення якісною водою близько 300 населених пунктів, вода в яких є непридатною для споживання, повідомив він. Як зазначив міністр, тепер вода ділитиметься на дві категорії: питна й санітарна. «Питна вода буде надзвичайна високої якості, а санітарна вода — це якісна вода для побутових потреб», — сказав О.Кучеренко. Загальнодержавну програму «Питна вода України» було затверджено Законом «Про Загальнодержавну програму «Питна вода України» на 2006—2020 роки» 3 березня 2005 року.

Рід Терещенків увічнено в... монетах

Національний банк України ввів у обіг пам’ятну ювілейну монету номіналом десять гривень, присвячену видатному українському роду Терещенків, повідомляє прес-служба Національного банку України. Пам’ятну монету виготовлено зі срібла 925 проби, якість — «пруф», маса в чистоті — 31,1 г, діаметр — 38,6 мм, гурт — рифлений. Монету випущено в кількості сім тисяч штук. На аверсі монети вгорі розміщено малий Державний Герб України, напис півколом — «Національний банк України», на якому — позначення металу і його проби (Ag 925), з правого боку — маса в чистоті (31,1 г), з лівого — логотип Монетного двору України. В центрі монети зображено вензель з ініціалами Миколи Терещенка, внизу — позначення номіналу монети та рік її чеканки — «10 гривень/2008». На реверсі монети на фоні символічних атрибутів, що свідчать про діяльність представників роду Терещенків, зображено портрети його яскравих представників, таких як Артемій, Микола, Варвара та Федір. На правій половині монети — герб роду й напис «Рід Терещенко». Пам’ятна монета «Рід Терещенко» номіналом десять гривень є дійсним платіжним засобом України й обов’язкова до прийому без яких-небудь обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, внески, акредитиви і для переказів.

Археологи знайшли бронзу, датовану XIII—IX століттям до нашої ери

Найбільшу за останні 80 років колекцію бронзових предметів віднайшли археологи на території стародавнього городища «Дикий сад», що у Миколаєві: це 10 сокирок для обробки дерева, наконечник для дротика й ніж-пилка, повідомляє Укрінформ. Всі предмети — в хорошому стані. Городище «Дикий сад» — це єдина в Україні археологічна пам’ятка із залишками чорноморського міста-порту часів легендарної Трої. Вчені стверджують, що городище «Дикий сад» всього на тисячу років молодше єгипетських пірамід і на 500 років старіше відомої Ольвії. Це єдине степове городище епохи середньої бронзи, знайдене в Україні. На місці пам’ятки археології «Дикий сад» має бути створено музей під відкритим небом.

Газета: 
Рубрика: