Українська соломка викликала ажіотаж в Італії
До Овруча (що на Житомирщині) з Італії повернулися вихованці місцевої Малої академії народних мистецтв та ремесел, які разом зі своїм директором, відомим народним майстром Миколою Климовичем представляли там свої роботи. В італійській столиці Римі побувало десятеро «академіків», які вибороли це право в серйозній конкуренції із своїми товаришами. В одній з галерей буквально біля стін Ватикану експонувалось 40 композицій з художньо обробленої соломки і 50 робіт з різьбою по дереву. До речі, М.Климович є автором унікальної техніки створення із соломки кольорових об’ємних панно і картин, які не мають аналогів, принаймні в нашій країні. А в Італії, розповів майстер «Дню», його роботи і роботи школярів зчинили справжній фурор, оскільки використання соломки як матеріалу для створення художніх образів притамане саме слов’янським народам, а на Апеннінському півострові ця техніка не відома. Юним митцям та їхньому наставнику на відкритті виставки аплодували представники італійської громадськості та преси, українських дипломатичних служб в Італії і Ватикані, місцевої української громади, а також артисти. Делегація була удостоєна аудієнції у Папи римського Бенедикта ХVI. У кінці липня юні митці та їхній наставник збираються представити свої роботи в Іспанії, де впродовж місяця з ними зможуть ознайомитись жителі і гості цієї країни. М.Климович вважає, що настав час українським дітям і майстрам їздити по Європі, щоб демонструвати, якою талановитою, освіченою, інтелектуально та художньо розвиненою нацією є українці, а не випрошувати там якісь подачки, повiдомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Переміг «Закон»
Фільм українського кінорежисера Віталія Потруха отримав головний приз — переміг в номінації «Дебют. Короткий метр» на XVII Міжнародному кінофорумі «Золотий витязь», що проходив у Москві. Стрічка «Закон» — ігровий дебют режисера. Це екранізація однойменного оповідання Юрія Липи, одного з письменників українського «розстріляного Відродження». 25 хвилинну короткометражку знято на творчому об’єднанні«Дебют» Національної кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка. Сценарій написав Леонід Череватенко, оператор — Володимир Галицький, композитор — Сергій Пілютиков. У «Законі» знялися актори: Сергій Гаврилюк, Костянтин Лінартович та ін. Фільм розповідає про зраду i помсту. Із загубленого серед громадянської війни українського села не повернулась застава... А куди вирушає гайдамацький загін — на підмогу чи на розправу? Про це стане зрозуміло тільки на місці. Посеред засніжених просторів розігрується сувора драма... Як розказав Віталій Потрух на прес-конференції, яка пройшла у Міністерстві культури і туризму України, цього року за головний приз на фестивалі змагався 41 фільм з різних країн світу. Загалом учасниками «Золотого витязя-2008» — одного з найбільш масштабних кінофестивалів Росії — стала 21 країна. Україна вперше за всю історію цього кінофоруму отримала золоту статуетку «Витязя». Представники ЗМІ мали змогу подивитися картину і поспілкуватися зі знімальною групою. Міністр культури і туризму Василь Вовкун та голова Державної служби кінематографії Ганна Чміль повідомили журналістів про підтримку, яку надає Міністерство молодим вітчизняним кінематографістам.
Участь у фотоконкурсі «Дня» — завжди вдалий старт
У переддень Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища у приміщенні Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею відкрився VIII національний фотоконкурс «Природа-2008». 344 майстри із 25 областей України подали на фотоконкурс 1406 знімків, та ще три роботи надійшли з Російської Федерації. До експозиції відібрано 114 робіт 76 авторів з 21 області, а також одна робота з Росії. За результатами конкурсу перше місце і приз — фотокамеру Canon 5D отримав Євген Компанійченко із Запоріжжя за роботи «Вікно в...» і «Старий та море». До речі, саме останню роботу було представлена на останній фотовиставці «Дня». Це вже стає доброю традицією, що учасники нашого фотоконкурсу перемагають потім на інших творчих змаганнях. Вітаємо!.