До Київради проходять сім партій і блоків
Станом на 10.00 середи в Київській територіальній виборчій комісії оброблено дані протоколів голосування на 1017 виборчих дільницях по позачергових виборах мера столиці та 1023 — по виборах до Київради. Упевнено лідирує чинний мер столиці Леонід Черновецький і його блок, повідомляє Інтерфакс-Україна. За Л. Черновецького на виборах мера проголосувало 37,69% виборців. За представника БЮТ Олександра Турчинова свої голоси віддали 19,13% виборців, за відомого спортсмена Віталія Кличка 17,97%. Віктор Пилипишин (Блок Литвина) набрав 6,71% голосів, лідер «Європейської партії» Микола Катеринчук — 4,431%, екс-мер Києва Олександр Омельченко — 2,53%, Василь Горбаль (Партія регіонів) — 2,33%. На виборах до Київради Блок Леоніда Черновецького набирає 30,49%, БЮТ — 22,77%, Блок Віталія Кличко — 10,61%, Блок Литвина — 8,17%, ГАК — 5,95%, Партія регіонів — 3,95%, Блок Миколи Катеринчука — 3,47%, Блок Олександра Омельченка — 2,26%, Компартія — 2,24%, ВО «Свобода» — 2,08%, блок НУ-НС — 2,02%. У разі збереження близьких до вказаних показників підтримки партій і блоків на виборах, Блок Леоніда Черновецького отримає 43 з 120 місць у Київраді (до перевиборів було 21), БЮТ — 32 місця (було 41), Блок Віталія Кличко — 15 (у блоку ПОРА-КЛИЧКО було 14 місць), Блок Литвина — 11 (було 6), ГАК — 8 (було 7), Партія регіонів — 6 (було 9), Блок Миколи Катеринчука — 5 місць (не мав раніше). НУ- НС, що мала після виборів 2006 року 15 місць в Київраді, не отримує після перевиборів жодного, так само як і Соцпартія, що мала 7 місць.
Верховна Рада отримала рекомендацію створити комісію з розслідування фатальної імунізації проти кору
Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я рекомендує народним депутатам України створити Тимчасову слідчу комісію для розслідування обставин, які призвели до смерті під час проведення кампанії додаткової імунізації населення проти кору та краснухи, а також стали причиною загрози життя та здоров’я населення країни.
Як повідомили ЛігаБізнесІнформ в інформаційному управлінні Верховної Ради, члени вказаного парламентського комітету заслухали інформацію Міністерства охорони здоров’я України про результати роботи, направленої на з’ясування причин смерті 17-річного школяра у м. Краматорськ (Донецька область) під час проведення імунізації проти кору та краснухи, а також про заходи, здійснені відомством охорони здоров’я під час підготовки та проведення цієї кампанії. Комітет у результаті не отримав обґрунтованих пояснень від представників Міністерства охорони здоров’я відносно причин смерті підлітка, якому зробили щеплення проти кору і краснухи. Також йому не було надано інформації відносно реєстрації масових звернень населення щодо надання медичної допомоги після вакцинації не лише в Донецькій області, а й в інших регіонах України.
Враховуючи те, що ситуація певним чином вийшла з-під контролю Міністерства охорони здоров’я, Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді створити Тимчасову слідчу комісію для розслідування обставин, які призвели до фатального наслідку і стали причиною загрози для життя та здоров’я населення країни.
Кирилу і Мефодію встановлять пам’ятник
Депутати Дніпропетровської міськради прийняли рішення звести в місті пам’ятник творцям слов’янської абетки — ченцям Кирилу та Мефодію. «Ми виступаємо з ініціативою встановити в Дніпропетровську монумент двом великим просвітникам. Таке рішення має бути прийняте на честь Дня слов’янської культури», — заявив керівник фракції Партії регіонів у міській раді Олексій Тишкін. Крім рішення створити пам’ятник, регіонали запропонували перейменувати провулок Урицького, розташований в центральній частині міста, у вулицю Кирила і Мефодія. Обидві пропозиції заперечень у депутатів не викликали і були одноголосно затверджені на сесії, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».
Влада спокушає інвесторів... тюрмами
Міністр юстиції України Микола Оніщук вважає, що виправні колонії, в’язниці та слідчі ізолятори мають бути винесені за межі міст, передає «Німецька хвиля». За словами міністра, переважна більшість пенітенціарних закладів України не відповідають міжнародним стандартам. Більшість таких приміщень збудовані ще сто років тому. Як зазначив М. Оніщук, на нові тюрми держава грошей не має, а тому лише вітатиме пропозиції інвесторів збудувати нові в’язниці за містом, а натомість отримати в розпорядження старі тюремні приміщення.
На думку правозахисниці Наталії Крісман, зокрема для Львова це питання дуже актуальне, адже практично у центрі розташовані два слідчих ізолятори та в’язниця строгого режиму. Втім, вона зазначила, що до кожного об’єкту пенітенціарної установи мусить бути окремий підхід. Наприклад, на місці, де нині розташовано Львівський слідчий ізолятор, інвестори не зможуть відкрити розважальний заклад з огляду на трагічну історію будівлі — колишній монастир та катівня людей. Також владі слід буде врахувати інтереси працівників цих установ, адже їм доведеться щодня долати великі відстані. Усі ці проекти влада повинна виносити на публічне обговорення, переконана правозахисниця.
Маккартні почують у Києві та Одесі
Як уже повідомляв «День», 14 червня на майдані Незалежності виступить колишній учасник легендарної групи «Бітлз». Сер Пол Маккартні приїде до України на запрошення відомого бізнесмена та мецената Віктора Пінчука. Цей концерт транслюватиметься на величезному екрані, і його побачать не лише кияни та гості нашої столиці, а й одесити. Біля пам’ятника Дюку де Рішельє на Приморському бульварі Одеси теж буде встановлено екран.