В ЄС будуть введені єдині правила повернення нелегальних іммігрантів
Посли 27 країн-членів Євросоюзу схвалили проект директиви Європейського Союзу (ЄС), що вводить єдині правила репатріації нелегальних іммігрантів з третіх країн. Зокрема, «Директива щодо повернення» передбачає, що утримання нелегалів під вартою не має перевищувати 6 місяців з продовженням цього терміну до 18 місяців у виняткових випадках. Про це повідомив представник прес-служби Ради ЄС. Як повідомляє РІА «Новости», тепер новий наднаціональний законопроект має бути схвалений міністрами внутрішніх справ держав ЄС, а Европарламент розгляне його у першому читанні в червні. Так, розробку уніфікованих правил репатріації незаконних іммігрантів здійснювали експертні групи Єврокомісії, Ради ЄС і Європарламенту протягом трьох років. Дане положення може також поширюватися на неповнолітніх, які проникли на територію ЄС поодинці. Згідно з повідомленнями ЗМІ, зводом нових правил передбачається п’ятирічна заборона на в’їзд до ЄС нелегалів, раніше висланих однією з країн ЄС. Згідно з оцінкою експертів, на території Євросоюзу перебуває до 8 млн. нелегальних іммігрантів. В Україні створять 5 центрів для перебування нелегальних мігрантів, яких країни Євросоюзу повертатимуть згідно з угодою про реадмісію. На даний проект Євросоюз виділив 30 млн. євро.
По справі вбивства співробітника НАНУ триває слідство
20 травня ввечері на вулиці Антоновича в Києві пострілом з пістолета в голову було вбито керуючого справами Національної академії наук України Валерія Арсенюка. Про це повідомив начальник прес-служби міліції Києва Володимир Поліщук. За його словами, вбивство відбулося недалеко від будинку, де мешкав загиблий. «Був неголосний звук, можна припустити, що постріл був зроблений з пістолета, загорненого в ганчірку або кульок. Загиблий був 1946 року народження», — сказав В.Поліщук. Як вдалося з’ясувати «Дню» в Головному управлінні МВС України в Києві, наразі оперативники опрацьовують кілька версій убивства: злочин у зв’язку з професійною діяльністю, вбивство у зв’язку з можливими конфліктами (судові позови тощо) або через особисту образу чи неприязнь когось із знайомих убитого. Винуватців трагедії притягнуть до кримінальної відповідальності за статтею 115 (частина перша) — умисне убивство. Як зауважили в ГУМВС м. Києва, решта інформації — таємниця слідства. Інна ФІЛІПЕНКО, «День».
Блокування руху... з письмовими гарантіями
22 травня від 19 до 21 години тривало блокування руху транспорту у Хмельницькому. Для цієї акції протесту характерне найбільше число учасників за всю історію блокування транспортних магістралей у 260-тисячному місті. За різними даними, в ній узяли участь до 200 обурених мешканців двох багатоповерхових будинків. «Вони вийшли на пожвавлену вулицю Інститутську, аби висловити свій рішучий протест проти початку будівництва на розташованому біля їхніх будинків спортивному майданчику», — повідомив «Дню» оперативний черговий обласного управління з надзвичайних ситуацій Володимир Стрельченко. Про цю гучну подію тут-таки почуло все місто: люди саме поверталися з роботи. Говорили про те, що місцева влада наступає на ті ж граблі, що й попередня. Наступ завзятих забудовників на дитячі й спортивні майданчики, парки і сквери ще не зупинено... Чиновники марно намагалися вступити у переговори з учасниками акції. Мешканці будинків вимагали зустрічі з міським головою Сергієм Мельником. Відтак зажадали від Сергія Мельника письмових гарантій щодо того, що буде «вирішено питання з відведенням під це будівництво іншої земельної ділянки». І домоглися свого. До речі, це вже друге таке результативне блокування транспортного руху в Хмельницькому, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Бенефіс Яблонської
26 травня франківці вітатимуть свою колегу з ювілеєм. Цей вечір буде присвячений 80-річчю з дня народження Галини Яблонської (про творчі віхи театральної майстрині «День» писав у № 72). Нині актрису називають корифеєм сцени. А починала вона свою трудову діяльність у далекому травні 1944 р. у Проскурівському українському музично-драматичному театрі. Потім їй аплодували глядачі Кам’янеця- Подільського, Вінниці, Дніпропетровська, Могилева-Подільського, та вже майже шість десятиліть ім’я Галини Гілярівни Яблонської нерозривно пов’язане з Театром ім. І. Франка. Саме на київській сцені вона зіграла свої найкращі ролі. А дебютувала актриса у легендарній постановці Амвросія Бучми — шевченківському «Назарі Стодолі», прекрасно зігравши роль Галі, і як писали тодішні критики, Яблонська «продемонструвала глибинне акторське обдарування, сповнене щирістю почуттів і справжнього драматизму». Саме образи з творів національної спадщини домінували у творчості актриси: Маруся («Маруся Богуславка»), Галя («Лиха доля»), Софія («Безталанна»), Катря («Не су д илося»), Анеля («Для домашнього вогнища»), Настя («Украдене щастя»), Гелена («Касандра») та інші.
Яблонська має прекрасний хист читця. Протягом усього життя Галина Гілярівна підготувала чимало поетичних програм, з якими багато виступає у концертах, на творчих зустрічах, записує на радіо та телебаченні. Понад 15 років актриса очолює Міжнародну громадську організацію «Матері і сестри — молоді України», активно займається педагогічною діяльністю.
Франківці з великою повагою ставляться до майстрині сцени. До її ювілею вони підготували презент: на бенефісі колеги зіграють фрагменти з вистав, читатимуть вірші, поспівають, потанцюють, а знаменита «капустяна» команда під орудою Леся Задніпровського спеціально написала і виконає оду, присвячену Галини Гілярівні. Аліса АНТОНЕНКО.