Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

18 березня, 2008 - 00:00

Україна розраховує на ПДЧ

Президент Віктор Ющенко та прем’єр Юлія Тимошенко висловлюють сподівання, що країни-члени НАТО приймуть позитивне рішення щодо запрошення України до Плану дій щодо членства в НАТО в Бухаресті. На цьому вони наголосили у листі до Генерального секретаря НАТО Яапа де Хоопа Схеффера, повідомляє прес-служба Президента. Також Ющенко та Тимошенко звернулися до канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента Франції Ніколя Саркозі стосовно підтримки Німеччиною та Францією позитивного рішення Північноатлантичного альянсу щодо приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО. Раніше середині січня Президент Віктор Ющенко, прем’єр Юлія Тимошенко і голова парламенту Арсеній Яценюк спрямували спільне звернення до Генсекретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера. У цьому документі говориться, що Україна розраховує на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО під час наступного саміту Україна — НАТО в Бухаресті в квітні 2008 року.

Після цього Партія регіонів та Компартія заявили, що Яценюк не мав права підписувати відповідний лист без згоди депутатів. Через це ці дві фракції блокували роботу Верховної Ради протягом декількох тижнів.

Соціологи вважають, що політики- чоловіки втратили авторитет

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко має найкращі шанси стати наступним президентом країни, свідчать оприлюднені вчора результати опитування, проведеного Всеукраїнською соціологічною службою, передає РІА «Новости». Якби вибори президента відбулися найближчим часом, за Тимошенко проголосували б 30,5% українців. Колишній прем’єр Віктор Янукович отримав би 23,3 % голосів. А за нинішнього главу держави Віктора Ющенка готові віддати свої голоси всього лише 9,6 % респондентів.

При цьому більше половини населення України (60,5%) вважає, що жінка має шанси стати президентом України. Член- кореспондент НАНУ Микола Михальченко зазначив, що у громадській думці відносно цього питання сталися істотні зрушення. Він нагадав, що під час соціологічного опитування, проведеного Всеукраїнською соціологічною службою в серпні минулого року, лише 36,6 % респондентів були готові проголосувати за жінку-президента. М. Михальченко пояснює це тим, що політики-чоловіки втратили авторитет у суспільстві. За його словами, виявилося, що чоловіки-політики віддають перевагу теревеням. «Коли є розчарування, то хочеться чогось іншого», — додав він. М. Михальченко також зауважив, що під час нинішнього опитування, на відміну від серпневого, жінки більше чоловіків хотіли б обирати президентом жінку. За словами М. Михальченка, це не є проблемою гендерної політики чи абстрактних політичних цінностей, це говорить про те, що люди, відповідаючи на питання, мають на увазі конкретних політичних діячів. Всеукраїнська соціологічна служба проводила опитування 27 лютого — 8 березня 2008 року. Було опитано 2500 респондентів. Статистична похибка становила 2,5 %.

Про незаконне виділення землі в столиці поговорять пізніше

Шевченківський районний суд Києва переніс розгляд справи за позовом депутата Київради Віталія Кличка про визнання незаконними ухвал Київради від 1 жовтня 2007 року, повідомляє Інтерфакс. Таку ухвалу суд прийняв у зв’язку з неявкою представника відповідача — Київради. При цьому представники Київради надіслали заздалегідь до суду клопотання про те, щоб їм надали час для вивчення матеріалів додатково висунених вимог В. Кличка, які надійшли до суду 7 березня. Даними додатковими вимогами В. Кличко розширив коло оскаржуваних питань. В. Кличко заявив журналістам, що сторона відповідача зволікає час, оскільки «їй нічого сказати». Наступне засідання суду призначене на 4 квітня. Як повідомлялося, 1 жовтня 2007 року сесія Київради прийняла ряд ухвал про виділення близько 600 земельних ділянок у столиці. У тому ж місяці фракція блоку Віталія Кличка в Київраді передала до Окружного адміністративного суду Києва судовий позов із вимогою скасувати всі ухвали Київради від 1 жовтня про розподіл понад двох тисяч гектарів земель.

Більшість українців працює за кордоном нелегально

Близько 3,5 мільйонів українців на сьогодні працюють за кордоном, повідомив заступник міністра праці та соціальної політики України Віктор Іванкевич. При цьому він наголосив, що з цієї кількості не більше ніж 2% українців працевлаштовуються легально. Він також нагадав, що реальний рівень безробіття в Україні на сьогодні складає близько 6,2%. Голова представництва міжнародної організації з міграції Джефрі Лабовіц зазначив, що Україні не вистачає ресурсів для достатньої юридичної підтримки своїх трудових мігрантів.

Коли надія тільки на Червоний Хрест

Служба розшуку Товариства Червоного Хреста України продовжує допомагати українцям знаходити своїх близьких у всьому світі, зв’язок з якими був втрачений через збройні конфлікти. Про це вчора на прес-конференції повідомив президент Товариства Червоного Хреста України Іван Усиченко, повідомляє УНІАН. За його словами, за 14 років діяльності Службою розшуку було отримано й розглянуто понад 700 тис. звернень, а в архіві Служби зберігається близько 179 тис. завершених справ. «Український Червоний Хрест допоміг 83 тисячам громадян у їхніх пошуках: у семи тисячах випадків вдалося допомогти возз’єднати сім’ї, знайдено шість тисяч поховань українських воїнів, які загинули на території Західної Європи під час Другої світової війни», — розповів Усиченко. Також 11 тисяч громадян як в Україні, так і за кордоном, отримали інформацію про своїх рідних.

Газета: 
Рубрика: