Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 березня, 2008 - 00:00

Коли та скільки ми відпочиватимемо?

У зв’язку з наближенням свята Міжнародного жіночого дня 8 березня, що припадає на суботу, департамент комунікацій влади і громадськості секретаріату Кабінету Міністрів нагадує про порядок перенесення святкових або вихідних днів, повідомляє Інтерфакс-Україна. У відповідності до статті 73-ї Кодексу законів про працю 2008 року підприємства, установи й організації не працюватимуть у такі святкові й неробочі дні: 8 березня — Міжнародний жіночий день; 27 квітня — Великдень; 1 та 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих; 9 травня — День Перемоги; 15 червня — Трійця; 28 червня — День Конституції України; 24 серпня — День Незалежності України. Відповідно до частини 3-ї статті 67-ї КЗП у випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73-я) співпадає з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями в суботу і неділю 2008 року вихідний день у суботу 8 березня повинен бути перенесений на понеділок 10 березня; вихідний день у неділю 27 квітня — на понеділок 28 квітня; вихідний день у неділю 15 червня — на понеділок 16 червня; вихідний день у суботу 28 червня — на понеділок 30 червня; вихідний день у неділю 24 серпня — на понеділок 25 серпня. В інших випадках річного циклу, коли між святами і вихідними виникають короткі «проміжки» робочих днів, Кабінет Міністрів приймає розпорядження, де з метою створення сприятливих умов для святкування і раціонального використання робочого часу, рекомендується перенести робочі дні для співробітників, яким встановлений п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу і неділю.

НРУ: «Чи не ляпас це почесному голові?!»

Представники Львівської, Івано-Франківської і Тернопільської організацій Народного руху України стурбовані ситуацією у блоці НУ-НС, а також конфліктами між Президентом та прем’єром. Про це йдеться у заяві крайової ради Львівської крайової організації НРУ за участю представників Івано-Франківської і Тернопільської КО НРУ, повідомляє «Українська правда». «На жаль, у цей тривожний час, ми щодня спостерігаємо непорозуміння між Президентом та прем’єр-міністром, Секретаріатом Президента та Кабміном. Канцелярія Президента поступово трансформується в окрему гілку влади», — сказано у ній. Також представників НРУ турбує те, що «на очах розвалюється пропрезидентська партія НСНУ». «Першими її покинули ті, хто три роки тому адміністративним чином формував НУ, заявляючи тепер, що їхнє творіння вже себе вичерпало і нічого не варте, забувши, що почесним головою НСНУ є Президент держави. Чи не ляпас це почесному голові?!», — запитують рухівці. «Усе це нагадує події 2005 року і найнегативніше сприймається у суспільстві, руйнуючи авторитет демократичної влади та підсилюючи впевненість антиукраїнської опозиції», — вважають вони. Крайова рада ЛКО НРУ, представники Івано- Франківької та Тернопільської КО НРУ, аналізуючи поточну ситуацію, «не можуть спокійно спостерігати, як заради групових, дрібнопартійних чи кланових інтересів, зраджують загальнонаціональні». «Творення нових штучних політичних проектів, як засвідчує практика останніх років, є шкідливою та безперспективною», — йдеться у заяві.

Борги поверне «Вечірній дзвін»

На Волині місцева обласна енергетична компанія розпочала новий проект боротьби з неплатниками за спожиту електроенергію. У ВАТ «Волиньобленерго» його назвали «Вечірній дзвін». Ця система сповіщення боржників телефоном про борги вже апробована у свій час Луцькою міською радою. Але тоді посередництвом телефону спілкувалися з квартирними боржниками. Кілька разів на день телефон нагадуватиме любителю дармової електроенергії про борг і підказуватиме, як його позбутися. Дзвінки звучатимуть тим частіше, чим більша сума боргу. А загалом волиняни заборгували за спожиту електроенергію понад 13 мільйонів гривень. Споживач згідно укладеного договору мав би оплатити спожиту електроенергію протягом 10 днів з дня отримання рахунку. Якщо цього не сталося, з перших днів наступного місяця через телефон комп’ютер приємним жіночим голосом буде нагадувати про необхідність оплати. Якщо боржник кидатиме трубку, то дзвінок буде автоматично повторюватися, але інформацію абонента примусять таки вислухати до кінця. Енергетики дають споживачам-боржникам шанс, але залишають за собою право повернути борги через суд, повідомляє Наталія МАЛІМОН , «День», Волинська область.

Смерть на руїнах соціалізму

3 березня о 13-й годині 30 хвилин у Деражні Хмельницької області знайшли під завалами занехаяної колгоспної ферми 57-річного чоловіка. Нещасному вже ніхто й нічим не зміг зарадити. Він на своє лихо пішов розбирати споруду на будівельні матеріали. Цей жахливий випадок — уже другий у Деражні. 28 грудня 2007 року робітники розбирали на будівельні матеріали одну зі споруд «мертвого» заводу, що свого часу вважався гігантом цукрової індустрії країни. На них упала залізобетонна конструкція. 27-річний робітник загинув на місці, 29-річний помер у лікарні, ще двоє стали каліками. Ще раніше сталося таке ж лихо у Новій Пісочній Городоцького району на Хмельниччині. Там у ході стихійного руйнівного процесу загинула 44-річна жінка — залишила сиротою малу хвору дитину, ще двоє селян стали інвалідами. По всій території краю зневірені у «світлому майбутньому» селяни самотужки розбирають на майнові паї «ударні будови соціалізму», на яких давно вже зупинилися виробничі процеси. Ті, кому судилося благополучно розібрати порожні споруди, складають будівельні матеріали на своїх подвір’ях, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Газета: 
Рубрика: