Друга трійня за останні три місяці
Трійня хлопчиків народилася 27 лютого. Це вже друга трійня за останні три місяці у Дніпропетровську. Старший з трійні — Микита, народився з вагою 1 кг 840 г, середній, — Ілля, народився з вагою 1 кг 710 г, вага молодшого, Данила, — 1 кг 700 г. Діти народилися на 33-му тижні. Їхній стан — задовільний, вони не потребують кювети (інкубатора). Мама трійні, Ольга Некрасова, поки що перебуває під крапельницею. У сім’ї вже є одна дитина — дочка Ірина 18 ти років, студентка, повідомляє УНІАН.
На Львівщині — новий керівник
Вчора відбулося представлення нового керівника Львівщини. Його учасникам господарського активу Львівської області представив заступник голови Секретаріату Президента Роман Безсмертний, який зачитав указ Президента України про призначення виконуючим обов’язки голови Львівської обласної державної адміністрації Миколи Кмітя. Микола Кміть народився 1966 року на Тернопільщині, у містечку Козова. Випускник механіко-машинобудівного факультету Львівської політехніки. Одружений, має 19-річну доньку, що навчається в коледжі у швейцарській Женеві, та 14-річного сина Назарія, що вчиться в одній зі шкіл Моршина. Ще два роки тому Микола Кміть керував сімейним бізнесом — скромною, за українськими мірками, компанією з виробництва та розливу мінеральної води у Моршині. Зараз Кміть — топ- менеджер і співвласник великого вітчизняного холдингу IDS Group, куди увійшло його підприємство. Новий керівник Львівської ОДА — людина нова у політиці, однак надзвичайно дієва та енергійна. Саме за його ініціативи було розроблено стратегію розвитку міста Моршин. Міський голова Моршина Руслан Ільницький відгукується про нього дуже тепло: «... знаний у місті благодійник і спонсор. Він утримує футбольний дитячий клуб, фінансує 99% всіх гуманітарних заходів у Моршині, доклався до ремонту доріг та інших споруд. Одним словом, коли потрібна допомога, я виходжу з ним на контакт, і справа налагоджується». Однак наразі область в очікуванні — яким виявиться новий чільник? І що означає — «виконуючий обов’язки», що, до речі, в практиці призначення на посаду губернатора в Україні явище рідкісне. Ірина ЄГОРОВА, «День».
Українські міста вчаться заощаджувати енергію
Минулої середи у Житомирі виконавчий директор Європейської асоціації органів місцевого самоврядування «Energy-Citуs» Жерар Маньєн і виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Енергоефективні міста України» Анатолій Копець в рамках Міжнародного семінару «Застосування новітніх енергозберігаючих технологій на об’єктах житлово-комунального господарства» підписали угоду про співпрацю. (До української асоціації входять, наприклад, Львів, Славутич, Бердянськ, деякі інші міста.) Згідно з цим документом, сторони домовились, зокрема, підтримувати заходи із забезпечення високих стандартів життя, які досягнуті у провідних європейських муніципалітетах завдяки раціональним енергетичним рішенням, збільшувати внутрішні можливості місцевих громад щодо ефективного управління енергією і вирішення енергетичних проблем. Серед шляхів досягнення заявлених намірів значаться: посилення інформаційного обміну між названими асоціаціями, розширення розробки і впровадження спільних програм з енергоефективності для муніципалітетів в Україні та країнах Євросоюзу, кроки із відповідних законодавчих ініціатив. Як заявив А.Копець, українська асоціація вже уклала подібні угоди з відповідною організацією, що об’єднує польські міста, готова до підписання спільних документів з такою ж болгарською асоціацією, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
«Таврійські ігри» повертаються до Каховки
Популярний фестиваль, який минулого року проходив у Києві, повертається до міста Каховка Херсонської області, повідомив засновник фесту Микола Баграєв. До оргкомітету надійшло безліч листів із проханнями повернути «Таврійські ігри» на їхню батьківщину — до Каховки. На офіційному сайті фестивалю проводилося опитування, в якому взяли участь понад 22 тис. осіб, і 61% проголосував за повернення фестивалю до Каховки, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Цього року «Таврійські ігри» пройдуть у 17-й раз. Із 1 до 3 травня на фестивалі працюватимуть дві сцени — денна і вечірня, однак, за словами одного з організаторів — Сергія Кузіна, на відміну від попередніх фестивалів, основною стане денна сцена, оскільки на ній виступатимуть виконавці, які вже досягли певної популярності, однак ще не були учасниками «Таврійських ігор». За словами Баграєва, кожному виконавцю нададуть 60 хвилин на сцені, а не звичні 15—20, як це було раніше. Від виконавців організатори чекають феєричного шоу: нові пісні, презентації альбомів і все, що зможе здивувати глядачів. Основний акцент фесту буде зроблено на музику. Організатори зазначають, що з кожним роком українських виконавців стає все більше. «Якщо на перших фестивалях співвідношення виконавців було 20% до 80%, то сьогодні ця ситуація кардинально змінюється», — зазначив Баграєв. Новиною фесту може стати організація наметового містечка, яке житиме своїм життям з окремою культурною програмою.
Нагадаємо, фестиваль «Таврійські ігри» існує протягом останніх 16 років. За цей період слухачам було представлено понад 230 виконавців із 17 країн світу, серед яких понад 130 артистів з України. Інф. «Дня»