Уряд допоможе родинам загиблих шахтарів
Кабінет Міністрів України розпорядився виділити з резервного фонду держбюджету 5,9 млн. грн. для придбання, а також ремонту житла родинам загиблих на шахті ім. Засядька гірників, повідомила міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова. Для 67 родин загиблих гірників буде придбане житло. Окрім того, відремонтують житло за 66-ма адресами. Будівництво житла родинам загиблих гірників має завершитися в серпні 2008 року, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства праці та соціальної політики. «159 членів родин загиблих висловили бажання на пільгових умовах учитися у вищих навчальних закладах. З них 57 вступатимуть до ВНЗ цього року, 16 буде переведено до державних вищих навчальних закладів», — зазначається в прес-релізі. «Організоване медичне обстеження та лікування 158 членів родин загиблих, узгоджуються терміни і профіль санаторіїв, де буде оздоровлено 15 родичів загиблих, які звернулися до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Відпрацьовуються питання організації відпочинку дітей загиблих шахтарів у «Артеку» і санаторно-курортного лікування в Польщі та Кубі», — інформує Мінпраці.
Мішель Терещенко втілює бізнес- проекти на Житомирщині
Під час перших відвідин Житомирщини у травні минулого року французьким бізнесменом Мішелем Терещенком багато хто очікував, що з його боку будуть зроблені інвестиції в певні бізнес-проекти. Тоді сам він у поїздці по місцях, де у ХIХ і на початку ХХ століття вели свою діяльність знамениті магнати із роду Терещенків, його предків, досить стримано говорив про можливість розгортання своєї діяльності в регіоні. Однак ризикнув. Як розповів «Дню» тимчасово виконуючий обов’язки голови Чуднівської райдержадміністрації Андрій Данілов, підприємницькі структури М.Терещенка почали обробіток землі у двох селах району, ще у двох, Малій Волиці та Іванополі, уклали договори на оренду земельних паїв. Основним напрямком на цей час є вирощування сільськогосподарських культур, з яких можна виробляти дизельне або етанольне паливо. Одночасно бізнесмен виступає як спонсор — деяким школам подароване спортивне приладдя, зокрема, м’ячі, дітям-сиротам зроблені подарунки. Окремі сільради отримали комп’ютерну та іншу оргтехніку. Днями Мішель Терещенко з черговим бліц-візитом відвідав область. Чи спричинять великі бізнес-проекти ті перші кроки, що робляться ним на Чуднівщині? Про це поки говорити зарано. Однак відомо, що землі в районі родючі. Питання в тому, як буде використаний цей ресурс разом з іншими можливостями регіону. Бо виробництво біопалива у світі дійсно стає все більш актуальною сферою бізнесу , повiдомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Донецьку бракує дитсадків
У Донецьку можуть побудувати дитячий садок за московським проектом, який передбачає особливу проектну схему і набір певних конструкцій. Про це заявив Донецький міський голова Олександр Лук’янченко, за словами якого сьогодні шахтарська столиця гостро потребує дитячих садків. «При приватизації підприємств, організацій, всі відомчі дитячі садки було приватизовано, продано і вони змінили призначення. Тепер у них працюють офіси, і на сьогодні катастрофічно бракує дитячих садків», — зазначив донецький міський голова. За його словами, на сьогодні в дитячих садках Донецька місць вистачає лише за так званим «балансом» (розподілом місць за районами міста), однак реальний стан справ, із урахуванням будівництва нових житлових будинків і мікрорайонів, показує, що донеччанам уже сьогодні не вистачає близько 400 місць. За словами О. Лук’янченка, ця проблема характерна і для Москви — міста-побратима Донецька, тому влада шахтарської столиці звернулася до своїх московських колег із проханням надати їм типовий проект дитячого садка, який потім можна буде взяти на озброєння. «Над цим ми працюємо. Буде прибудовано дитячі садки в житлових будинках. Як мінімум, у двох мікрорайонах це питання ми вирішуємо прямо зараз», — резюмував донецький міський голова, повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Кобзаря поставлять на капітальний ремонт
Найбільший у Дніпропетровську пам’ятник Тарасу Шевченку, встановлений півстоліття тому на Монастирському острові, тріщить по швах і перебуває в аварійному стані. Ця тривожна інформація була озвучена на сесії міської ради, де розглядалося питання про виділення коштів на реконструкцію монумента. Тріщини в пам’ятнику, що загрожують обваленням, були помічені ще декілька років тому, однак у міській скарбниці не могли знайти на його ремонт необхідних коштів. Цього разу депутати поставилися до проблеми з розумінням і проголосували за виділення 150 тисяч гривень на початок ремонтних робіт. «Поки, — пояснила для «Дня» працівник управління культури Дніпропетровської міськради Катерина Мединська, — йдеться про серйозне обстеження, щоб визначити необхідний обсяг реконструкції як самої скульптури Кобзаря, так і її постаменту. Річ у тім, що пам’ятник, встановлений 1959 року, досі капітально не ремонтувався, виділялися лише невеликі суми на поточний ремонт». Тим часом, виготовлена з чавуну скульптура, під впливом опадів і морозу дала на швах помітні тріщини. З плином часу викривився й постамент, потріскалися гранітні сходи до підніжжя пам’ятника. Саме тому, говорить К. Мединська, назріла необхідність дослідити саму основу пам’ятника — можливо, на нього впливають грунтові води або сталося зміщення грунту. З’ясуванням причин займуться фахівці одного з дніпропетровських НДІ, який проведе бурові роботи. На час капітального ремонту біля пам’ятника встановлять табличку. Загалом відновлення монумента на Монастирському острові має закінчитися до кінця поточного року й потребуватиме не менш як півмільйона гривень. Паралельно, за словами працівників управління культури, має бути встановлено відновлений інший монумент Кобзарю, що стояв у місці злиття Дніпра й Самари. Восени минулого року не ремонтований десятиліттями пам’ятник було визнано аварійним і знесено місцевими комунальниками. Проте завдяки громадськості ця історія отримала широкий розголос не лише в Україні, а й за її межами. Тепер влада Дніпропетровська обіцяє виправити свою помилку й встановити на колишньому місці новий пам’ятник з більш довговічних матеріалів — граніту або бронзи, повiдомляє Вадим РИЖКОВ, «День».