Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 грудня, 2007 - 00:00

Скільки коштує новорічний стіл

Зустріч Нового 2008 року обійдеться середній українській сім’ї із трьох осіб приблизно в десяту частину місячного бюджету за умови, що два члени сім’ї працюють і отримують зарплату, підрахували кореспонденти Інтерфакс- Україна. Виходячи з середніх цін у різних регіонах України, накрити стіл (шампанське, вино, горілка, цитрусові, курка, оселедець, набір для салату «Олів’є», копчена ковбаса, сир, вода, торт — весь вітчизняного виробництва) на Новий рік обійдеться середньостатистичні й українській сім’ї мінімум у 250 грн. Згідно зі статистичними даними за станом на 1 листопада, середня зарплата в Україні становить 1307 грн. (дані Держкомстату України за станом на 1 листопада. — І Ф ). При цьому найвищий рівень оплати праці в Україні характерний для Києва, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької областей, найнижчий — Тернопільської, Херсонської, Чернігівської, Волинської та Вінницької областей. При цьому в столиці середня місячна зарплата становить 2400 грн., що на 70% вища за середній по країні показник. Безумовно, зустріти Новий рік можна й трохи дорожче. Наприклад, у столичних ресторанах новорічна ніч обійдеться в середньому в $200 за людину.

Луцьк стає безпечнішим

Обласний центр Волині став третім містом України (після Києва і Донецька), де запроваджено систему зовнішнього відеоспостереження. Якщо у цих містах відеоспостереження впроваджується у порядку експерименту, то Луцьк матиме повноцінну систему відеонагляду. Презентували систему «Безпечне місто» у День міліції в Луцькому міському відділі УМВС України. Вже встановлено дві роботизовані камери (з кутом оберту у 360 градусів) у місцях найбільшого скупчення людей і автомобілів: на 16-поверховому будинку у центрі міста та на споруді універмагу. Технічні характеристики програмно-апаратного комплексу дають можливість розгледіти не лише обличчя перехожих і номера машин, а й сканувати їх і систематизувати базу даних. Встановлено і систему GPS —слідкування на міліцейських авто. Нинішній проект для міста обійшовся у 150 тисяч гривень, які Луцька міська рада залучила від спонсорів, а не з бюджету. У подальших планах — обладнати відеокамерами практично все місто, особливо виїзди на магістральні автошляхи, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День».

Напередодні Нового року Житомирська мерія подарувала школярам футбольне поле

Минулого вівторка міський голова Житомира Віра Шелудченко в урочистій обстановці відкрила перед школою №5 перше у місті футбольне поле із штучним покриттям. Цей передноворічний подарунок дітям, облаштований у великому мікрорайоні Хмільники, коштує 200 тисяч гривень, які виділені з міського бюджету. В. Шелудченко на присипаному сніжком зеленому газоні зробила перший удар по м’ячу. Мер і депутати міськради обіцяють також, що і надалі будуть виділяти гроші на спорудження об’єктів для занять спортом як для дітей, так і для дорослих, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Від тріумфу до «Тараса Бульби»

50 найуспішніших проектів 2007-го названо у стародавньому Кам’янці-Подільському. «Знахідкою року стала Чорна башта, виявлена у ході архітектурно-археологічних досліджень території Старого замку. Перша згадка про цю муровану башту — в Описі замку за 1494 рік. З її історією пов’язані трагічні для Кам’янця події: 1672 року Замок здобули турки, а саму башту зруйновано вибухом. Тоді загинув легендарний пан Володиєвський, герой однойменного роману Сінкевича. Згодом руїни башти засипали. Реставратори відновили частину її стін і мурів», — повідомив «Дню» завідувач організаційно-контрольним відділом міської ради Валерій Клименко. Тріумфом року, звісно ж, стала участь Кам’янця в акції «Сім чудес України», комунальним проектом — «Чисте місто», на який витрачено 9777,1 тисячі гривень. Фестивалем — «Технопарк кам’яного періоду», кінозйомкою 2007-го названо фільм «Тарас Бульба». Участь у зйомках цієї стрічки взяли сотні кам’янчан. Роззброєнням року стала утилізація зброї, експозицією — відкритий у 2007-у музей воїнів-миротворців... «Також названо найуспішніші інвестиційні, соціальні проекти, інші визначні події», — додав Валерій Клименко. Організатори вважають: рік, що минає, був вельми плідним для територіальної громади Кам’янця-Подільського, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: