Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

11 грудня, 2007 - 00:00

Президент пропонує ув’язнювати до двох років за заперечення Голодомору

Президент Віктор Ющенко пропонує Верховній Раді ввести штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на термін до двох років за публічне заперечення Голодомору 1932—1933 років як факту геноциду українського народу та Голокосту як факту геноциду єврейського народу й поширення матеріалів із таким запереченням. Про це говориться в законопроекті «Про внесення змін до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів України», передає Кореспондент. Цей законопроект Президент вніс, як невідкладний для позачергового розгляду парламентом. Законопроектом також пропонується ввести чотири роки ув’язнення за повторні подібні дії. Досудове слідство у цих справах здійснюватиметься Службою безпеки України. Ющенко вважає, що публічне заперечення фактів, про які йдеться, принижує гідність українського народу — громадян України всіх національностей, що є неприпустимим. Прийняття цього законопроекту, на думку Ющенка, сприятиме утвердженню в суспільстві нетерпимості до будь-яких виявів насильства, недопущенню руйнування соціальних основ українського народу, його вікових традицій, духовної культури й етнічної самобутності, захисту репутації та прав осіб, котрі постраждали від Голодомору 1932—1933 років і від Голокосту, а також посприяє підвищенню авторитету України на міжнародній арені, визнанню міжнародною спільнотою Голодомору 1932—1933 років геноцидом українського народу.

Каратисти з Європи змагались у Львові

У Львові завершився Відкритий чемпіонат Європи за версією ІКО Матсушіма з кіокушин карате. У змаганнях взяли участь 155 представників з 24 країн. «Змагання пройшли на дуже високому рівні. Організатори зробили все для того, щоб бійці змогли продемонструвати свою майстерність», — заявив після закінчення змагань президент Міжнародної організації Карате Кіокушин ІКО Матсушіма канчо Йошикадзу Матсушіма.

Варто зазначити, що рівень бійців дуже високий. Як в очних сутичках, так і у вправі тамешиварі спортсмени проявили неабиякі здібності. У ваговій категорії до 70 кг перемогу здобув росіянин Олександр Афанасьєв, який у фіналі переміг свого співвітчизника Євгенія Соломєннікова. Два третіх місця розділили українець Олександр Прокопенко та іранець Джабарі Асджар. У вазі до 80 кг не було рівних Вусалу Ісмайлову з України. Йому в фіналі поступився Андрій Борисов з Росії. Два третіх місця розділили українець Олександр Продан та іранець Парваріогані Есса. У вазі понад 80 кг перемогу святкував українець Семен Гаран, який переміг у поєдинку за перше місце угорця Чабу Ореховшкі. Два третіх місця посіли росіянин Олександр Каршигєєв та українець Олександр Єрьоменко. Серед жінок у вазі до 55 кг перемогу святкувала Анна Кукаріна з Росії. Їй у фіналі поступилася її співвітчизниця Наталія Юркіян. Третє місце зайняла угорка Лілія Герцег. В вазі до 62 кг найсильнішою виявилася росіянка Марія Жуковська, яка у фіналі перемогла ще одну представницю Росії Юлію Сієліну. Треті місця розділили українки Марина Дудіна та Марія Приходько. У вазі понад 62 кг перемогу святкувала українка Олена Галоян, яка у фіналі перемогла спортсменку із Південної Африки Мамокете Молеме. Треті місця поділили між собою угорки Аніко Чабо та Клавдія Черезла. У розряді тамешиварі серед чоловіків не було рівних українцю Семену Гарану, а серед жінок — його співвітчизниці Марині Дудіній.

Вкрадено раритетні атрибути віри

Віряни села Велика Клітна Красилівського району впали у розпач. «Звертаються до Всевишнього у пристрасних молитвах, аби наслав кару небесну на грішників, які вкрали із церкви раритетні атрибути православної віри», — повідомила для «Дня» сільський голова Тетяна Агафонова. Факт злодійства виявився вранці 8 грудня. «Вкрали Євангеліє у срібній оправі 1856 року, срібну чашу цього ж історичного періоду. Ще — ікони Миколи Чудотворця і святого Пантелеймона Цілителя, написані у XVIII столітті», — продовжила Тетяна Агафонова. Цим раритетам, як кажуть, ціни не складеш. Зловмисники проникли до побудованої у 1898 році дерев’яної церкви, зірвавши навісного замка. «Навіть у часи войовничого атеїзму ніхто у Великій Клітній не наважився зазіхнути на святе. Ні у колективізацію, ні у Голодомор, ні у період окупації», — говорить сільський голова. про гостроту поточного моменту. Тому, мовляв, усі впевнені, що «жахливе злодійство вчинили заїжджі». Висунули версію, що ці старожитності вже поповнили чиїсь приватні колекції. Вважають, що «хтось на своє лихо скуповує крадене». І це вже далеко не перший отакий злодійський набіг на стародавні церкви. Раніше злодії, особи яких досі не встановлено, вкрали раритетні речі із православних храмів у Мшанці, Пиляві Старосинявського району. Отих, які свого часу орудували на території Ізяславського району, таки затримали у лютому 2007 року. Одначе перебіг наступних подій переконує, що потрібна надійна охорона храмів, де ще залишилися давні атрибути віри, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: