Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

28 листопада, 2007 - 00:00

ЄС залучить Україну до причорноморських проектів

Європейський Cоюз має намір інвестувати в інтеграційні проекти причорноморських країн і, зокрема, України. Про це в інтерв’ю «Німецькій хвилі» підкреслив статс-міністр міністерства закордонних справ Німеччини Гернот Ерлер, який взяв участь у Берлінському форумі про перспективи та напрямки об’єднання Європи. На форумі йшлося про те, що ЄС потребує стабільних сусідів, зокрема, в причорноморському регіоні, і в рамках політики сусідства має намір інвестувати в інтеграційні проекти причорноморських країн, до яких належить і Україна. «Зрозуміло, що Україна — це член європейської політики сусідства і межує з Чорним морем. Тому тепер ми вестимемо інтенсивні переговори про участь України в цих проектах», — заявив Ерлер. За словами статс-міністра МЗС Німеччини, в рамках ЄС на ці цілі заплановано близько 700 млн. євро. Основні напрямки — це забезпечення енергобезпеки, транспорт і міграція. До проблем, які слід вирішувати, належить і візова. Без повноцінної участі України вирішити ці питання у всьому регіоні буде важко. «Те, що цей значний проект здійснюватиметься за участю України — це без сумніву», — підкреслив Ерлер. На думку статс- міністра, після вступу України до СОТ і створення вільної торгівельної зони вирішувати ці питання буде значно простіше.

Кабмін планує зробити вихідними 1—7 січня

Урядовий комітет з питань економічної політики і європейської інтеграції підтримав проект розпорядження Кабінету Міністрів «Про перенесення робочих днів у 2008 році»: з середи 2 січня на суботу 12 січня, з четверга 3 січня на суботу 26 січня і з п’ятниці 4 січня на суботу 9 лютого. Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства фінансів, таке рішення комітет на чолі з першим віце-прем’єр-міністром, міністром фінансів України Миколою Азаровим прийняв на засіданні 26 листопада. Нагадаємо, що 5 і 6 січня 2008 року вихідні — субота і неділя, 7 січня — Різдво.

В Алчевську почало працювати одне з кращих у Європі металургійних виробництв

Учора був введений у дію киснево-конверторний цех для виробництва сталі на ОАО «Алчевський металургійний комбінат» (Луганська область). В урочистій церемонії з цієї нагоди брав участь Президент України Віктор Ющенко. Він назвав це виробництво одним із кращих у Європі. «Це приклад того, як ми можемо реалізувати наші можливості», — підкреслив Президент і відзначив, що «з початку роботи цеху буде створено 600 нових робочих місць, забезпечених високою зарплатою, що потребують великого професіоналізму». Президент високо оцінив роботу будівельників. Новий цех споруджено за 27 місяців, тоді як раніше для цього було потрібно не менш 36 місяців. Президент також заклав пам’ятну капсулу на місці будівництва когенераційної електростанції, що будується в рамках програми модернізації комбінату і дозволяє ощадливіше використовувати газ.

Волинські чиновники спустилися в шахту

Однією з перших поїздок новопризначеного виконуючим обов’язки голови Волинської облдержадміністрації Миколи Романюка став візит у шахтарський Нововолинськ. Це місто і було засноване у 50-ті минулого століття для проживання шахтарів. У кращі часи в ньому діяло дев’ять шахт, почалося спорудження десятої, яке ніяк не закінчить вже не перший волинський губернатор. Нововолинські шахти, які ще діють, мають ту особливість, що у них, на відміну від донецьких, нема метану. Проте нема і вугілля у тій кількості, що на Донбасі. Все ж волинські підземні копальні продовжують давати «угольок на-гора». Дев’яте вугільне підприємство минулого тижні виконало річний план по видобутку, з чим і вирішив привітати гірників Микола Романюк. Та найперше хотілося йому на свої очі побачити, в яких умовах їм працюється. Волинський губернатор власноруч добув у забої шматочок вугілля, з яким і піднявся на-гора. І заявив перед журналістами, що той, хто встановлює ціни на вугілля, попередньо мав би сам спуститися під землю, аби зрозуміти справжню його вартість. На урочистих зборах з нагоди виконання річного плану губернатор вручив чимало нагород і побажав шахтарям живими та здоровими повертатися з роботи додому. Цікаво, що на дев’ятій нововолинській шахті гірники, які безпосередньо видобувають вугілля, отримують по 3,5 — 4 тисячі гривень у місяць (на шахті Засядька — по 2 тисячі). Проте проблем і тут вистачає. Дев’яте вугільне підприємство — одне з найнебезпечніших у Нововолинську. Хоч шахта неглибока, проте часто обрушується лава. Влада області й міста, а також самі гірники дуже сподіваються, що таки буде введено у дію шахту десяту. Якщо інші підземні підприємства вичерпують запаси вугілля, то на десятій воно є. Правда залягає значно глибше, може бути й метан. Наталія МАЛІМОН, «День».

Газета: 
Рубрика: