Чому не відбудеться Різдвяний книжковий ярмарок?
Вчора редакція «Дня» отримала лист, в якому президент «Форуму видавців» Олександра Коваль повідомила нам, що в цьому році вони позбавлені можливості провести благодійний Різдвяний книжковий ярмарок в Українському домі в Києві.
«Цьому ми завдячуємо діям відповідальних працівників Комітету телебачення та радіомовлення України, які таким чином взялися за реалізацію ними ж розробленої Концепції вдосконалення та розвитку виставково-ярмаркової діяльності у видавничій справі, головною метою якої, судячи з викладених в ній положень, є монополізація цієї діяльності Комітетом.
Цей висновок ми робимо на тій підставі, що, незважаючи на всі наші численні спроби налагодити конструктивний діалог з відповідальними працівниками та керівництвом Комітету, ми не отримали жодної відповіді на зроблені нами пропозиції щодо співпраці з метою підвищення рівня книжкових виставок завдяки ефективному поєднанню нашого багаторічного досвіду в цій сфері та організаційних можливостей і бюджетного фінансування від Комітету.
Намір Комітету провести книжковий ярмарок у тому ж місці і в той же час, що був запланований нами ще рік тому, свідчить, на нашу думку, не про намір сприяти розвиткові галузі, а, радше, про намір протидіяти нашій діяльності. Замість того, щоб захищати суб’єктів видавничої галузі, одним з яких є наша організація, Комітет розпочав відверту конфронтацію. Особливо обурює те, що з цією метою використовуються бюджетні кошти, отримані зі сплачених нами ж податків від своєї комерційної діяльності. Ефективність використання цих коштів викликає великі сумніви», — розповідає пані Олександра.
Та, на щастя, незважаючи на це, Форум продовжує свою діяльність, таким чином, сприяючи розвиткові бізнесу і формуванню в Україні цивілізованих ринкових відносин.
Керівників «Дніпрогазу» знайомлять зі справою
Прокуратура Дніпропетровської області закінчила розслідування карної справи, яку було порушено 13 жовтня цього року за фактом вибуху побутового газу в житловому будинку по вулиці Мандриківській, 127. Внаслідок цієї техногенної аварії загинуло 23 особи. У ході слідства обвинувачення у службовій недбалості за статтею 367, ч. 2 КК України було висунуто трьом керівникам підприємства ВАТ «Дніпрогаз»: генеральному директору Ігорю Іванкову, його першому заступнику Максиму Сорокіну та головному інженеру Сергію Бачуріну. Як повідомляється у прес-релізі, який поширено обласною прокуратурою, їм загрожує позбавлення волі на термін від двох до п’яти років і заборона займати певні посади протягом трьох років зі штрафом від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Обвинуваченим та їхнім захисникам, а також потерпілим тепер необхідно ознайомитися з матеріалами кримінальної справи, після чого її буде направлено до суду для розгляду по суті. За словами начальника слідчого управління обласної прокуратури Сергія Устименка, в ході розслідування кримінальної справи було проведено різні експертизи, які засвідчили відсутність стороннього втручання в роботу газового обладнання. У той же час експерти встановили його зношеність і погане обслуговування. Вадим РИЖКОВ, «День».
«УЄФА і ФФУ ніколи не будуть маріонетками в театрі абсурду»
ТОВ «Юджін», яке здійснює будівництво торговельно-розважального центру (ТРЦ) «Троїцький» перед Національним спортивним комплексом (НСК) «Олімпійський» у Києві критикує неконструктивну позицію в цьому питанні керівництва Федерації футболу України (ФФУ). Про це повідомив представник засновників ТОВ «Юджін», керівник проекту будівництва ТРЦ «Троїцький» Сергій Овчинников у інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна», коментуючи прес-конференцію президента ФФУ Григорія Суркіса, яка відбулася в четвер, і в ході якої той заявив про однозначну позицію УЄФА щодо знесення ТРЦ.
З цього приводу вчора керівник Управління інформаційної політики ФФУ Сергій Васильєв заявив: «Пан Овчинников відверто знущається зі здорового глузду, доводячи до абсурду очевидні речі. У його інтерпретації лист Мішеля Платіні від 21 листопада, який оприлюднив Григорій Суркіс, «не є доказом» і «яким-небудь реальним підтвердженням з боку УЄФА...» його позиції щодо будівництва біля НСК «Олімпійський». Виникає логічне запитання, а що, як не офіційний документ за підписом президента УЄФА, можна вважати таким доказом? До речі, оригінали цього й інших листів від Платіні з даного питання подано на офіційному сайті ФФУ. Якщо пан Овчинников не довіряє нашій версії перекладу з англійської, нехай він зробить це сам. Але зміст листів від цього не зміниться. Тому принципову позицію УЄФА щодо знесення ТРК «Троїцький» перекрутити й забалакати не вдасться. Тим більше, що ні інспектори цієї європейської організації, які працюють зараз в Україні, ні її керівник не стануть танцювати під піарівську дудку «Юджіна», виправдовуючись і улещуючи пана Овчинникова якимись додатковими доказами автентичності своїх висновків. УЄФА і ФФУ — ніколи не будуть маріонетками в театрі абсурду, який спонсорує компанія «Юджін», замість того, щоб сумлінно виконати Указ Президента України від 31 серпня 2007 року. Дивно, що й цей документ пан Овчинников не піддає сумніву».