Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

21 листопада, 2007 - 00:00

Майже дві третини українців підтримують визнання ООН Голодомору в Україні актом геноциду

Майже дві третини українських громадян (60%) підтримують визнання Організацією Об’єднаних Націй Голодомору в Україні в 30-ті роки актом геноциду українського народу. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 2—7 листопада. В опитуванні брали участь 2041 респондент із всіх регіонів України. Похибка вибірки від 2% до 3,5%, передає «Інтерфакс». Згідно з даними опитування, 72,4% респондентів переконані, що Голодомор 1932—1933 рр. був викликаний головним чином діями влади. З цим погоджується переважна більшість мешканців усіх регіонів України. І тільки 12% вважають, що Голодомор був викликаний головним чином природними обставинами. Майже дві третини (63,2%) опитаних повністю або швидше підтримують визнання Верховною Радою Голодомору актом геноциду українського народу, ще 11,9% коливаються з відповіддю, а 2,9% нічого не чули про це. Тим часом у листопаді 2006 року тільки 38% опитаних сказали, що парламент має визнати Голодомор геноцидом негайно, 13,6% — що це треба робити, але не зараз, 20,6% — що цього не треба робити, 19% не думали про це. Порівняно з результатами опитування, що проводився рік тому (у листопаді 2006 року), кількість прихильників ідеї визнання Голодомору геноцидом збільшилася з 60,9% до 63,2%. Опитаних, які схвалюють визнання Голодомору геноцидом збільшилося на півдні (з 48 до 55%) і в центрі (з 73 до 76%). 85% мешканців заходу, 76% — центра і 55% — півдня підтримують визнання Голодомору геноцидом. Тільки на сході 35% — підтримують, 44% — ні.

Світові експерти закликають допомогти очистити Керченську протоку

Стамбульська комісія захисту Чорного моря від забруднення планує прийняти спеціальну заяву з приводу аварії суден в Керченській протоці. Про це у вівторок на брифінгу повідомив прес-секретар МЗС Андрій Дещиця, передає «Інтерфакс». «Цими днями у Стамбулі проходить 17-е засідання комісії захисту Чорного моря від забруднення... з ініціативи української сторони очікується прийняття спеціальної заяви з приводу аварії в Керченській протоці», — сказав він. Крім того, А. Дещиця повідомив, що секретаріат Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) звернувся до країн-членів організації із закликом активізувати співпрацю у сфері надзвичайних ситуацій і захисту навколишнього середовища шляхом застосування відповідних положень міжнародної угоди про співпрацю в надзвичайних ситуаціях і спільних діях у разі виникнення природного стихійного лиха, а також біди, заподіяної людською діяльністю. Також Андрій Дещиця сказав, що для ознайомлення з наслідками стихійного лиха, в регіон Керченської протоки виїхали фахівці Європейського Союзу, які нададуть «технічну допомогу», не даючи оцінок стосовно міжнародних відносин. Він також повідомив, що експерти Європейської комісії дадуть екологічну оцінку ситуації в Керченській протоці, а допомога з боку ЄС проходить в рамках підписаної в травні цього року двосторонньої адміністративної домовленості.

У результаті розливу більше 1000 тонн мазуту в Керченській протоці з потерпілого аварію російського судна, Україна збирається вимагати від російської сторони відшкодування збитків, заявив Андрій Дещиця. При цьому він наголосив, що мова йде про відшкодування з боку судовласників. «Не йдеться про відшкодування з боку Росії як держави», — зазначив він. За його словами МЗС звернеться з відповідною нотою до Російської Федерації, в якій вкаже необхідність забезпечення виконання домовленостей в рамках міжнародного права.

Держпосадовці повернули в ДАЇ спецномери: 41 із 225

Посадові особи державних органів і органів місцевого самоврядування України станом на 19 листопада передали до Департаменту Державтоінспекції МВС країни 41 номерний знак службових автомобілів із 225 виданих раніше. Про це повідомляє прес-служба ДАІ. Зокрема, здані спецномери автомобілів, які обслуговують голову Верховної Ради, його першого заступника, прем’єр-міністра, першого віце-прем’єра та двох віце-прем’єрів, голову Секретаріату Президента, секретаря Ради національної безпеки й оборони. Здані також спецномери службових автомобілів голів МЗС, голови СБУ та шістьох його заступників, голів МНС, Міноборони, міністра вугільної промисловості, генпрокурора й ще семи комплектів спецномерів Генпрокуратури. До ДАІ також поступили спецномери службових автомобілів начальника Генштабу Міноборони, голови Державної митної служби, начальника Управління Державної охорони. У цьому переліку також спецномери автомобілів керівників парламенту й уряду Криму, голів обладміністрацій і облрад Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської областей, Севастопольської міськадміністрації та Севастопольської міськради. 13 листопада Президент України Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів скасувати спецномери для службових машин протягом місяця, а Міністерству внутрішніх справ — забезпечити їх вилучення. Частина спецномерів була здана відразу після обнародування указу, повідомляє Інтерфакс-Україна. Такими спецномерами, зокрема, мали право користуватися перші особи країни, керівники парламенту й уряду, міністри, керівники ряду інших центральних органів виконавчої влади, голови обласних держадміністрацій і облрад, мер Києва.

Львівські студенти будують... метро

Оригінальну акцію провели у понеділок 19 листопада львівські студенти: взявши в руки дитячі лопатки та ложки, молоді львів’яни почали рити міні-котлован для львівського метро на клумбі біля Держуніверситету ім. Івана Франка. У такий «флеш-мобівський» спосіб студенти вирішили привернути увагу громадськості до проблеми пасажирських перевезень у Львові. Замість того, щоб підвищувати вартість проїзду в міських маршрутках (саме цим транспортом переважно їздять студенти на пари) потрібно шукати інші механізми для вирішення транспортної проблеми в місті.

Газета: 
Рубрика: