Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

13 листопада, 2007 - 00:00

Президент хоче змінити правила на дорогах

Президент України розкритикував діяльність Державтоінспекції. Віктор Ющенко навів сумну статистику ДТП на українських дорогах та заявив про намір підписати указ задля підвищення безпеки дорожнього руху, здійснити низку кадрових змін і підвищити штрафи. Про це Президент України заявив, виступаючи на міжвідомчій нараді щодо стану справ у сфері безпеки дорожнього руху в Україні. «Щороку ми втрачаємо на дорогах 7—7,5 тис. чоловік — це оцінка вашої роботи. Ви працюєте бездарно і непрофесійно!» — заявив Віктор Ющенко під час наради. Кількість загиблих на українських дорогах, за словами Президента, у вісім разів перевищує середній світовий показник. Як зауважив голова держави, особливо гострою проблемою у Державтоінспекції є хабарництво. «Це ганьба, це сором. І від цього рівень довіри до ДАІ є особливо низьким. Вам ніхто не довіряє», — наголосив Віктор Ющенко. «Доки ми не знайдемо достойного міліціонера, не поставимо його на цю ділянку роботи, доки ми не подолаємо цю ганьбу — корупцію, хабарництво, нам не впоратися із завданням», — сказав Президент. Він висловив намір підписати указ щодо безпеки дорожнього руху, заявив про необхідність посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху, зауваживши, що штрафи в Україні — одні з найнижчих не лише на пострадянському просторі, а й у світі. Разом з тим Віктор Ющенко наголосив на необхідності вироблення нової політики реєстрації транспорту, в тому числі й того, що потрапляє в Україну з-за кордону. Глава держави переконаний, що потрібно підвищити освітній рівень громадян щодо етики поведінки на дорогах, а також знання правил ще зі шкільного віку. Президент України також наголосив на поганому стані доріг. «На дорогах України є 4,162 тис. пунктів, де найбільша концентрація ДТП. Це не дико, що протягом 30 днів нічого ви там не можете зробити, облаштувати ті перехрестя згідно із законом? Я даю три місяці, щоб із цих 4,162 тис. залишився нуль», — заявив глава держави, korrespondent.net за матерiалами УНІАН, РБК-Україна.

Соціологи: у Віталія Кличка найбільші шанси стати мером Києва

Лідер блоку свого імені у Київраді Віталій Кличко лідирує серед кандидатів у мери Києва. Про це повідомили на вчорашній прес-конференції в понеділок науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна та керівник фірми «Юкрейніан соціолоджі сервіс» Олександр Вишняк, презентуючи результати свого соціодослідження, передає «Українська правда». У випадку, якби в виборах брали участь три кандидати, Кличко набрав би 26%, лідер НУ-НС Юрій Луценко — 16%, мер Києва Леонід Черновецький — 13%. Якби у виборах брали б участь дев’ять кандидатів, Кличко отримав би 22,9%, Луценко — 13%, Черновецький — 12%, екс-мер Києва Олександр Омельченко — 11%. Інші кандидати отримали б менше 10%: Микола Томенко — 6%, Микола Катеринчук — 4%, Михайло Бродський — 3%. При цьому, як підкреслила Бекешкіна, чверть виборців «ще не визначилися, і це може змінити всі показники». За словами Вишняка, рейтинг Кличка в останні місяці зріс у порівнянні з початком року, але не істотно. «Зріс і рейтинг мера — з 4% після тарифних боїв. Зараз ситуація вирівнялася», — сказав соціолог. За словами Вишняка, у випадку, якби проводився другий тур виборів, Кличко переміг би не тільки Черновецького, але й Луценка, й Омельченка, а Черновецький програв би всім. Разом з тим Бекешкіна підкреслила, що треба змінювати закон про мерів. «За мера має проголосувати половина виборців. Тоді людина може вважатися народнообраним мером, а не так, що голосує 20%, і люди кажуть: «Ми не обирали, так вийшло», — сказала вона.

Один із трьох у світі

У п’ятницю, 9 листопада, Київський музей російського мистецтва відзначив 85-ту річницю. На святкову подію завітали багато гостей, які зробили музею подарунки, що згодом теж можуть стати цікавими експонатами. Так, Валентин Скурлов, вчений секретар міжнародного фонду Фаберже, подарував директору музею Юрію Вакуленку срібну медаль з діамантами, а народні художники України Віктор Рижих, Олена Паламарчук та Анатолій Тартаковський презентували свої картини.

Представник посольства Російської Федерації в Україні Всеволод Лоскутов звернув увагу на те, що таких музеїв, як Київський музей російського мистецтва, у світі всього три: Третьяковська галерея в Москві, Музей російського мистецтва в Санкт-Петербурзі та власне наш, київський. «Особливо цінним є те, що тут проводяться творчі музичні вечори: наскільки мені відомо, таких було вже сім», — зауважив Всеволод Лоскутов. Слід нагадати, що в експозиції музею зберігаються роботи відомих митців: І. Айвазовського, В. Васнєцова, І. Репіна, М. Врубеля та інших класичних майстрів художнього мистецтва.

— В музеї особлива аура — привітна та затишна. Особливої уваги заслуговує й те, що до нашої колекції всі завжди ставляться з любов’ю. Відчуваєш, що картини зберігаються ніби в рідному помешканні, — зауважив директор музею Юрій Вакуленко.

Привітали ювілярів й директор Національного художнього музею Республіки Білорусь Володимир Прокопцов, генеральний директор Національного історико-культурного Києво-Печерського заповідника Сергій Кролевець, генеральний директор Національного науково-дослідницького реставраційного центру України Світлана Стрельникова. Окрім привітань, працівників музею порадували підняттям зарплати. Правда, «аж» на 20%. А начальник Головного управління культури та мистецтв КМДА Світлана Зоріна пообіцяла подарувати музею автомобіль. Крім того, з нагоди святкування річниці працівники музею отримали почесні грамоти за вклад у розвиток національної культури. Людмила МАЗУРЕНКО.

Газета: 
Рубрика: