Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

25 жовтня, 2007 - 00:00

Архівні документи про «розкуркулення» будуть оприлюднені

Служба безпеки України має намір почати роботу з оприлюднення архівних документів МВС у так званій справі про розкуркулення. Як повідомила в середу на брифінгу у Києві керівник прес- центру СБУ Марина Остапенко, кількість постраждалих від розкуркулення тільки в Україні становить до 500 тис. чоловік. Вона також повідомила, що державний архів повинен укласти відповідну угоду з Російською Федерацією і Білоруссю для повернення всіх документів з голодомору і репресій українців. Зі свого боку, як нагадала М. Остапенко, СБУ вже розсекретила всі архівні документи, повідомляє Інтерфакс-Україна.

СБУ відновила заборону на в'їзд в Україну лідерам ЄСМ

Служба безпеки України відновила дію постанови про заборону в'їзду на територію України керівнику організації «Євразійський союз молоді» Павлу Заріфуліну й Євразійського руху Олександру Дугіну. Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-центрі Служби безпеки України в середу, постанова про заборону в'їзду була винесена літом 2006 року, а потім, після домовленостей України й Росії щодо припинення практики заборон в'їздів, дія цієї постанови була призупинена. За інформацією СБУ, після подій, які відбулися на Говерлі, «днями постанова про заборону в'їзду цим двом людям знову набула чинності». Раніше «Євразійський союз молоді» (ЄСМ) узяв відповідальність за знищення державних символів України на горі Говерла, й обнародував на своєму сайті відповідні фотографії. У суботу виконуючий обов'язки голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко повідомив, що СБУ встановила організаторів і виконавців акту вандалізму. Виконавцями є троє молодих людей — один громадянин України Леонід Савін, який постійно проживає в Москві та двоє громадян Російської Федерації — Олександр Бовдунов і Валерій Мантров. Усі вони є членами забороненої українським судом організації «Євразійський союз молоді».

Паспорт Луцька знайшли у... пісочниці

Нещодавно обласний центр Волині стародавнє місто Луцьк (Лучеськ) сколихнуло повідомлення, котре цілком може претендувати на сенсаційність. Під час розкопок на території колишнього дитячого садочка у теперішньому центрі міста археологи під час розкопок виявили три культурні шари. А в них — цінні історичні знахідки, котрі свідчать, що поселення на території древнього Лучеська почалися не в тій його частині, яку прийнято називати Старим містом, а саме тут, і щонайменше на років двісті раніше. Розкопки проводила Волинська філія державного підприємства «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології Національної академії наук на чолі з кандидатом історичних наук Віталієм Шкоропадом. Знайдено господарську споруду XVII — XVIII століть, щось на зразок льоха. Останнім часом розкопки у цій частині міста, яка густозаселена, проводилися давно. І ці відбулися лише тому, що на подвір'ї колишнього дитсадка вирішили споруджувати житловий будинок. Також археологи досліджують й іншу цікаву ділянку центру Луцька у районі вулиці Лесі Українки. Вже знайшли керамічні речі, які засвідчують, що у той час ця територія, котра примикає до Старого міста, вже була забудована, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.

У Криму побудують унікальний автомототрек

Учора Рада міністрів Криму узгодила з ТОВ «Степрейсінг Тім» місцезнаходження автомототреку на 100 гектарах землі сільськогосподарського призначення в Сакському районі півострова. А ще в червні аналогічне рішення ухвалила також Верховна Рада Криму. Засновником ТОВ є громадянин Росії, мешканець Брянська Анатолій Кучмін. Він є членом Мотоциклетної федерації Росії, що дебютував у гонках 2006 року. Голова Сакської райдержадміністрації Володимир Галуган заявив, що це буде сертифікований трек вартістю 200 мільйонів доларів, який підходить для проведення змагань світового класу, «аж до Чемпіонату світу». За словами голови Сакської РДА, подібних треків в Європі лише три, а на території СНД поки що жодного. Як стверджує керівництво Сакського району, кримський регіон був обраний не випадково. Істотну роль у цьому питанні відіграли кліматичні особливості. У разі реалізації проект передбачає будівництво п'ятикілометрової траси, що дозволяє розвивати швидкість мотоциклів до 300 і більше кілометрів на годину, з двома тренувальними ділянками, готель із рестораном на 100 місць, басейн, бізнес-центр, гостьовий комплекс, картинг для юних гонщиків, декілька вертолітних майданчиків, а також бокси, трибуни, медпункт, кав'ярня чи ресторан. При цьому, вписуючись у місцевість із об'єктами, що вже є, це буде єдиний комплекс, який працює цілорічно і надалі може розраховувати на участь у єдиній світовій програмі проведення міжнародних змагань. Декілька місяців тому обґрунтованість і законність цього рішення було перевірено прокуратурою Криму. За словами прокурора Віктора Шемчука, поки що не відомо — навіщо знадобилося відведення 100 га під трек в 4,5 кілометра. У свою чергу кримський спікер Анатолій Гриценко заявив, що не бачить нічого протизаконного у виділенні далеко від моря «земельної ділянки, що складається з байраків». Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

...І гардероб для чиновника

Роботу над проектом етичного кодексу для посадових осіб і депутатів завершено у Кам'янець-Подільській міській раді. «Передбачено навіть вимоги до гардеробу чиновника», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольним відділом міської ради Валерій Клименко. У Ратуші — музей Магдебурзького права, яке Кам'янець одержав у 1374 році. Отож, ініціативна група, працюючи над проектом, звернулася до окремих музейних експонатів і взяла до уваги історичний досвід місцевого самоврядування. «Відомо, що депутати міської думи складали присягу, є текст цього документу. Складати присягу поки що погодився міський голова Олександр Мазурчак. Що ж до депутатів, то вони ще, як кажуть, перебувають у тяжких роздумах — присягати чи ні? Дискусія навколо цього питання ще не закінчилася», — зазначив Валерій Клименко. Поки що проект кодексу етики — у процесі обговорення. Передбачаються також постулати щодо презумпції порядності, необхідності декларування подарунків. Ще — моделювання поведінки у момент виникнення інтересів. Чому, скажімо, пропонуються преференції для цієї приватної структури, а не тієї?.. Мета — забезпечити прозору і загальнодоступну владу, яку буде поважати місцева громада. Контроль забезпечуватиме спеціальна комісія, у складі якої будуть представники громадськості. За етичним кодексом чиновники і депутати почнуть жити та бути з 1 січня 2008 року, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: