Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

20 жовтня, 2007 - 00:00

Ученим платитимуть більше

Уряд ухвалив рішення про збільшення розміру щомісячної довічної плати за звання дійсного члена й члена-кореспондента Національної академії наук і галузевих академій наук, інформує прес-служба КМУ. Згідно з даною постановою уряду, з 1 січня 2008 року збільшується щомісячна довічна оплата за звання дійсного члена й члена-кореспондента Національної академії наук. Відповідно вона становитиме 5112 гривень і 3400 гривень. За звання дійсного члена й члена-кореспондента Української аграрної академії, Академії медичних наук, Академії педагогічних наук, Академії правових наук, Академії мистецтв виплачуватимуть відповідно 4601 гривню й 3060 гривень.

За художників і артистів замовили слово депутати Київради

Депутати Київської міської ради звернулися до Президента, Кабінету Міністрів і Верховної Ради України з пропозицією внести зміни у Держбюджет-2007 на користь установ культури, передає Інтерфакс із посиланням на прес-службу Київради. Як заявив голова постійної комісії ради з питань культури, інформаційної політики Олександр Прогнимак, згідно із Законом «Про Державний Бюджет України на 2007 рік», передача в оренду державного і комунального майна здійснюється виключно на конкурсній основі. «Адже музеї та галереї не можуть конкурувати з фірмами, які претендують на оренду приміщень. Зрозуміло, що установі культури не під силу виграти конкурс у комерційної структури на право оренди приміщення», — зазначив він. Він також підкреслив, що у профільну комісію Київради приходить багато скарг від колективів муніципальних і районних театрів Києва, від творчих груп і організацій на те, що їх виселяють із приміщень, що орендуються ними впродовж десятиріч і відремонтовані за їхній кошт.

У звертанні депутати Київради пропонують внести зміни до закону «Про державний бюджет на 2007 рік», згідно яким оренда державного і комунального майна для суб’єктів господарювання протягом 2007 року буде здійснюватися на конкурсній основі, крім підприємств, установ та організацій культури. Необхідність таких дій голова комісії пояснює тим, що за зміни орендарів об’єкти соціально-культурного призначення перепрофільовуються і потім приватизуються. «Тому, якщо ми зараз не зупинимо цю практику, Київ може втратити свій культурний актив, напрацьований десятиріччями», — впевнений О. Прогнимак.

На Луганщині з’явиться парк духовної культури

Депутати Луганської обласної ради на сесії в п’ятницю більшістю голосів підтримали ідею буддистів побудувати перший в Україні парк духовної культури на території регіону, повідомляє Інтерфакс-Україна. Ділянка площею один гектар, розташований на території Веселогорської сільської ради Слов’яносербського району в районі села Паньківка на правому березі Сіверського Донця, може бути переданий в оренду на 49 років. На попередній сесії, 12 жовтня, депутати не підтримали цю ідею. Цього тижня відбулися засідання постійної комісії облради з питань земельних ресурсів і комісії з питань науки й освіти. Як повідомив у п’ятницю голова Луганської облради Валерій Голенко, члени цих комісій переглянули питання про будівництво парку духовної культури й знову рекомендували розглянути його на сесії. У результаті 71 депутат проголосував за це рішення, п’ять — проти. Із проханням підтримати намір будівництва в Луганській області першого в Україні парку духовної культури світу й священного кургану «Ступи світу» до голови Луганської облради і всіх депутатів письмово звернулися релігійні й суспільні асоціації не тільки регіону, але й Донецька, Києва й навіть Киргизької республіки.

Україні загрожує наркологічна епідемія

Так вважає міністр праці й соціальної політики Михайло Папієв. За його словами, близько п’яти мільйонів українських громадян щодня стикаються з цією проблемою (як хворі, так і «співзалежні» — батьки, родичі та інші). Тому міністерство праці й соціальної політики ініціює розробку проекту Національної концепції наркополітики. Михайло Папієв вважає, що така концепція має враховувати побажання і батьків, діти яких наркозалежні, і медиків, і експертів. Окрім того, міністр упевнений, що в Україні має бути створена велика мережа центрів, де надавалася б реабілітаційна допомога, причому не лише наркозалежним, але і їхнім родичам, оскільки «без сім’ї проблему наркоманії вирішити не можна».

Таку ініціативу підтримує і президент Всеукраїнської громадської організації «Батьки і рідні наркозалежних» Юлія Яшина. Вона зазначила, що подібні центри мають бути безкоштовними, оскільки люди з достатком можуть дозволити собі звернутися до дорогих клінік, тоді як люди, що не мають достатньо коштів, але потерпають від наркоманії або від алкоголізму, не мають такої можливості.

В Україні кожен п’ятий загиблий на виробництві — шахтар

Рівень смертельного травматизму у вугільній галузі становить у середньому 20 % від загальної кількості смертельно травмованих в інших галузях виробництва України, повідомляє Держпромгірнагляд України. З початку року на вугільних шахтах травмовано 4735 шахтарів, із них смертельно — 120 осіб. Через невчасне чи формальне проведення медичних оглядів і профвідбору залишається високою смертність шахтарів працездатного віку від серцево-судинної патології. Так, 16 шахтарів померло внаслідок серцево-судинних захворювань, що становило 15,4 % від усіх смертельних нещасних випадків, які сталися на підземних роботах. Більше за все гірників загинуло (26 осіб або кожен четвертий) під час експлуатації підземного рейкового та конвеєрного транспорту, повідомляє «Остров».

Газета: 
Рубрика: