Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

3 жовтня, 2007 - 00:00

Окружком паралізував «італійський страйк»?

29-й виборчий округ, що охоплює заводські райони Дніпропетровська, ризикує стати найскандальнішим округом в Україні. Тут, у приміщенні Індустріального технікуму, де розташована окружна комісія, другу добу тужать представники дільничних комісій, які намагаються здати виборчу документацію. Надзвичайна ситуація почала складатися після другої години ночі в понеділок, коли на дільницях закінчився підрахунок голосів. За невідомих причин окружна комісія до самого ранку радилася за закритими дверми, а коли почали приймати мішки з бюлетенями, припинився прийом протоколів. За офіційною версією, яку озвучили представники окружної комісії, у протоколах багато помилок. Річ у тім, пояснюють вони, що переважна більшість членів дільничних комісій — люди нові і в канцелярських тонкостях нетямущі. Тим часом, не за інструкцією заповнений протокол приймати не дозволено. Крім того, надалі він, напевно, буде забракований Центрвиборчкомом. Самі ж представники виборчих дільниць вважають ці події в окружній комісії форменим саботажем. Простоявши й просидівши в коридорах ніч і день, найметкіші перевзулись у домашні капці, почали підкріплятися бутербродами, запиваючи їх чаєм із термосів. У понеділок біля дверей окружної комісії скупчилося майже 500 осіб — представників 150 дільничних комісій. Проте члени окружкому приймали приблизно по одній дільниці на годину, даючи тим самим зрозуміти, що витіювата процедура може затягнутися загалом на кілька діб. Представники місцевої влади, боячись обвинувачень у втручанні у виборчий процес, всіляко ухиляються від коментарів. Небагатослівні й керівники конкуруючих виборчих штабів, які уважно стежать за розвитком ситуації. «Цю окружну виборчу комісію, — повідомив у бесіді з кореспондентом «Дня» перший секретар Дніпропетровського обкому КПУ Віктор Борщевський, — очолює наш представник — Євген Усков. Це досвідчений товариш і він не вперше працює на виборах. Не можу сказати, що там відбувається в даний момент, але, наскільки я знаю, в окрузі серед виборців великою підтримкою користується Партія регіонів. Зрозуміло, це не подобається політичним опонентам, представники яких займають впливові посади в окружній комісії. Гадаю, саме вони і влаштували «італійський страйк», всіляко затягуючи час для маневрів. Адже ви знаєте, що співвідношення сил по країні практично рівне й тепер на рахунку кожний голос. Напевно, не помилюся, якщо скажу, що саме в цьому криється причина як заминок на місцях, так і нервових заяв із Києва.» Вадим РИЖКОВ , «День».

За кордоном проголосувало всього 6% виборців

Серед закордонних українців, внесених до списків виборців, свій вибір зробило лише 6%. МЗС пояснює таку низьку явку поганою поінформованістю з боку ЗМІ та недоліками виборчого законодавства, повідомляє korrespondent.net. На закордонних виборчих дільницях взяли участь в голосуванні 6% (26 тис.) громадян України з 433 тис., внесених до списку виборців. Про це сьогодні повідомив речник МЗС України Андрій Дещиця. Водночас він зауважив, що на минулих виборах у голосуванні взяли участь понад 7% громадян України, які перебували за кордоном. Андрій Дещиця також повідомив, що до ЦВК вже передано дані по протоколах із закордонних виборчих дільниць. Речник МЗС такий низький рівень явки пояснює тим, що «ці люди вже думають про своє майбутнє в цих країнах, низькою поінформованістю з боку ЗМІ та недоліками виборчого законодавства». Зокрема Андрій Дещиця назвав одним з недоліків виборчого процесу те, що до списку виборців не було внесено громадян, які приїхали до іноземних країн на короткий термін. Згідно з інформацією, розміщеною на сайті ЦВК, найбільше серед закордонних українців прихильників БЮТ — за Блок Юлії Тимошенко проголосувало 32, 25% виборців, що прийшли проголосувати на закордонному виборчому окрузі, Партія регіонів отримала 28,07%, НУ—НС — 24,94%.

«Бібліотечна справа» потребує ефективного управління

Міністерство культури та туризму України неефективно використало понад 16 млн. грн., виділених із держбюджету на «бібліотечну справу», повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Рахункової палати. Про це свідчать результати аудиту використання коштів держбюджету, виділених Міністерству культури на бібліотечну справу у 2005—2006 роках й у I півріччі 2007 року, які були розглянуті на колегії Рахункової палати. Бібліотечна сфера вимагає ухвалення профільним міністерством ефективних управлінських рішень, однак, їхня відсутність привела галузь у «жалюгідне становище», стверджує Рахункова палата. Так, мережа бібліотек протягом 2005— 2006 року скоротилася на 515 одиниць і станом на 01.01.2007 становила 19,7 установ. Крім того, Рахункова палата звертає увагу на «негативну динаміку» поповнення бібліотечних фондів: списання перевищує надходження у 1,3 рази, що за останні п’ять років призвело до зниження фондів на дев’ять млн. примірників. «У той же час, близько 80% фондів соціально-політичної тематики минулого сторіччя не користується попитом, що, фактично, перетворило державні бібліотеки в архіви із збереження цих фондів», — говориться у повідомленні. Крім того, Рахункова палата наголошує, що через недостатнє фінансування Мінфіном і власну пасивність, Міністерство культури протягом 15 років не змогло створити державний реєстр рідкісних і цінних видань. «Відбору рідкісних старовинних і цінних видань не було здійснено, а інвентаризація бібліотечних фондів практично не проводиться», — йдеться у повідомленні.

У Львові заклали парк імені Папи Римського

У Львові на житловому масиві Сихів днями заклали парк імені Папи Римського Івана Павла Другого. Для жителів мікрорайону провели концерт, у якому виступили українські гурти «Бурдон», «Дримба та Дзига», «Гуцул Каліпсо» та «Бумбокс»

Газета: 
Рубрика: